Elektroonikafoorum.com
Igiliikuritest - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Algajatele (https://elektroonikafoorum.com/forum-14.html)
+--- Teema: Igiliikuritest (/thread-19.html)

Lehed: 1 2


Igiliikuritest - KaruTEC - 02-12-2009

Teen sellise teema. Igaüks kes tahab igiliikurit ehitada, võib siia postitada oma ideed ja siis saab vastused miks see ei toimi.
Kui küsija eksis (mis on üpris tõenäoline) siis saab preemiaks tarkust juurde.
Kui küsija teeb valmis igiliikuri, siis saab ta miljon krooni ja Nobeli preemia Smile

Eesmärk on füüsikateemaline harimine.


RE: Igiliikuritest - katkine5 - 02-12-2009

Perendevi püsimagnetmootori mittetöötamisest võiks lahti rääkida. Oli vahel selline mõte, aga uurisin ja keegi pole valmis teinud nagu aru sain.


RE: Igiliikuritest - KaruTEC - 02-12-2009

Väga lihtne. Magnetväli rootori pöördenurga suhtes on piltlikult siinusekujuline. Kui nüüd pööramisel "läheme mööda külge alla" siis "üles tagasi" sõitmiseks on vaja sama palju energiat. Kuna osa energiat kulub hõõrdumiseks, siis jääb see vigur tahest tahtmata seisma, pane magnetid kuidaspidi tahad. Nii et energiat jääb puudu mitte üle.

Palju lihtsam versioon sellest "genest" on igiliikur, kus metallkera veereb mööda magnetlatte üles ja siis kukub alla tagasi. Pilti ei leidnud. Aga lihtne füüsikaline arvutus näitab, et palli "ringiga tagasitoomine" toimub magnetväljas ja selleks kulub rohkem energiat kui "üles veeremisel" potensiaalset energiat koguneb.


RE: Igiliikuritest - cyrix - 07-12-2009

Tegemist pole küll päris igiliikuriga, aga sisuliselt, suurusjärke vaadates, võib nii nimetada - kas keegi oskab öelda, läheb mõne füüsikaseadusega vastuollu seade, mis kogu sisse topitud massi energiaks muudab, Einsteini valemi järgi?
Et nagu nuclear fusion, aga kogu massi? Ühest otsast läheb sodi sisse ja teisest tuleb energia välja, kontrollitavalt.

Oleks päris lahe ju - pistad vanad kingad sisse ja maakera elektrivajadus on mõneks tuhandeks aastaks jälle rahuldatud. Smile


RE: Igiliikuritest - KaruTEC - 08-12-2009

Aine-antiaine annihilatsioonil võtavad neutriinod 50% energiast lihtsalt ära, läinud.
Ja antiaine on absurdselt kallis, tulevikus on loota ehk hinna alanemist ?
Antimatter is said to be the most costly substance in existence, with an estimated cost of $25 billion per gram for positrons[17], and $62.5 trillion per gram for antihydrogen.

Ehk siis ca 300 miljardit krooni maksab gramm positrone
Ja 700 triljonit krooni gramm antivesinikku.

Ei ütleks et tasuta energia Smile

One researcher of the CERN laboratories, which produces antimatter regularly, said:
If we could assemble all of the antimatter we've ever made at CERN and annihilate it with matter, we would have enough energy to light a single electric light bulb for a few minutes.[


RE: Igiliikuritest - felch - 10-12-2009

Elektron-positron paar tekib igas tavalises sintillaatorkristallis (gammakiirguse detektorid tavaliselt) gammakvandi toimel. Tekkinud positron annihileerub umbes mõne nanosekundi pärast. Kes tahaks neid kokku koguda? Tuleb tasuta kätte sest looduslik foon on kõikjal olemas.
Kõige raskem ongi minu teada antiainet (või muud) "pudelis" hoida et siis vajadusel kasutada.
Olen lugenud ka jutte tervetest antianiest galaktikatest aga need on lihtsalt kenad teooriad.


RE: Igiliikuritest - RIP - 05-01-2010

Kõigil igiliikuritest unistavatel isikutel soovitan lugeda Jakov Perelman'i populaarteaduslikku raamatut "Huvitav füüsika I", kus on suhteliselt mõnusa huumoriga kirjutatud ka "igiliikuritest". Lapsepõlves oli see üks lemmikraamatutest. Raamatukogudest, kasutatud raamatutega kaubitsevatest poodidest ja osta.ee oksjonitelt peaks leidma veel küll, kui veidi otsida.


RE: Igiliikuritest - felch - 05-01-2010

Pole küll igiliikuri teema aga ... tudengid käisid küsimas et miks ikkagi too kuulus elavhõbedatermomeetrist tehtud superantenn jama peaks olema. Et kõlab küll sama targalt kui igiliikur aga prooviks põhjendada.
Mõtlesin nii ja naa: pind väike (mingi ehituskirjeldus soovitas võtta termomeetri otsast tolle balloonikese), et lainepikkus (detsi, meie digiTV) ei klapi jne aga tundus kuidagi otsituna. Mida targad teavad/arvavad? Eriti just teavad. Et oleks selge põhjendus, miks idee ikkagi on jama.


RE: Igiliikuritest - KaruTEC - 06-01-2010

Elavhõbe on lihtsalt metall, tal on ee ja müü ja need ei ole kumbki midagi imelist. Ja raadiolainete levik sõltub nendest kahest parameetrist. Ehk siis, pole midagi ümber lükata, tõestada tuleks võimalust et _töötab_.


RE: Igiliikuritest - andrei - 10-05-2010

Perendevi mootorite valmistaja ja müüja, Mike Brady, pandi vangi.

Perendev magnet motor inventor arrested for embezzlement.

Seadusega on keelatud müüa olematut kaupa. Usk oli suur, aga kahjuks igiliikur ei valminud kunagi ja lõpuks andsid 61 ettemakse teinud klienti asja kohtusse; kahjunõude suurus on 1 miljon EUR-i.