Elektroonikafoorum.com
mikroskeemi projekteerimine? - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Elektroonika (https://elektroonikafoorum.com/forum-4.html)
+--- Teema: mikroskeemi projekteerimine? (/thread-229.html)

Lehed: 1 2


mikroskeemi projekteerimine? - satakas - 25-11-2010

alustuseks: oletame, et mul on äriidee. idee teostamiseks oleks aga vaja, et keegi projekteeriks mikroskeemi. mikroskeem on suhteliselt lihtne (mitte, et ma mikroskeemidest üleüldse midagigi teaks, aga nii palju ma ikka taipan, et tegu on lihtsa ja odava asjaga.

nüüd siis küsimused:
1) kes suudaks selliseid asju projekteerida?
2) kuidas skeemi töökindlust testida?
3) kuidas selgitada välja skeemi maksumust, et optimeerida toodet madalaimale hinnale?
4) kuidas esitada sekeem võimalikule vabrikule, kes seda tootma hakkab?
5) kui palju projekteerija selle eest tau võiks tahta? no muidugi sõltub kõik konkreetsest tööst aga on ikka mingid kriteeriumid, mille põhjal võiks tasu kalkuleerida.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - taavi - 25-11-2010

kui kõike ise tahad teha, siis TTÜ-s kohe täpselt selline aine olemas, mille järgi asjad ära seletatakse Smile Toomas Rang teab oma ainet ilusti.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - KaruTEC - 25-11-2010

Räägi täpsemalt sellest ülesandest, vastasel juhul ei saa millegagi aidata. Ei ole mõtet karta et keegi su ideega jalga laseb. Pigem on oht selles, et võime soovitada olemasolevat asja - jalgratast pole alati vaja leiutada.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - satakas - 25-11-2010

ega ma kardagi, et keegi pihta paneb. pihta panna ja ise toota-müüa on kaks erinevat asja.

põmst on tegu vidinaga, mis vilistamise vmt spetsiifilise heli peale piiksub. jah, nagu need 20a tagasi levinud võtmehoidjad. funktsioongi on analoogne - aidata omanikul ennast leida. erinevus omaaegsetest võtmehoidjatest seisneb väiksemates mõõtudes ja selles, et nuppu vajutades saab seda panna vastama erinevate piiksumistega.

võibolla on kuskil maailmaruumi avarustes olemas ka selliste omadustega vidinaid aga ma pole suutnud neid tuvastada (noh, äkki otsisin sitasti?). ja isegi kui neid on, on mul, nagu öeldud, vaja see värk suht pisikesele ruumalale kokku suruda. oma sisu on oluline ka seepärast, et see peaks sobituma korpusesse, mida ma selleks puhuks toota tahaks. spetsiifika on lihtsalt selline, et sisu peab sobituma korpusega, mitte vastupidi.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - Rauka - 25-11-2010

Ei tea kas selleks on vaja midagi uuesti leiutada.
Kas selline lahendus ei kõlba?
Mikker-signaali võimendi-mikroprotsessor-piiksuja.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - Padasonic - 26-11-2010

Üks pikantne kogemus nende piiksujatega...
Oli minulgi selline vahva piiksuja. Väga kasulik minu hajameelsuse juures. Ainult üks asi oli pisut vastumeelne. Nimelt käis mul tol ajal külas palju heleda häälega naervaid ja kilkavaid külalisi. Selle peale ärkas võtmehoidja unest ja kukkus meeleheitlikult piiksuma. Näiteks taskus. Kilkajatel hakkasid silmad veel rohkem särama, et mis asi see sul püksis sellist häält teeb? Smile
Võibolla oleks pidanud mehisema häälega sõbrannasid valima, mitte võtmehoidjas polnud viga, ei tea...
Tänapäeval saab vast digifiltrite ja igasuguste kurikavalate algoritmide abil paremini vilet tuvastada? Targemad ehk teavad.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - satakas - 26-11-2010

(25-11-2010, 09:55 PM)Rauka Kirjutas: Ei tea kas selleks on vaja midagi uuesti leiutada.
Kas selline lahendus ei kõlba?
Mikker-signaali võimendi-mikroprotsessor-piiksuja.

väga raske vastata sest ausalt öeldes ei tee ma sellel ja mõnel muul lahendusel eriti vahet. nii palju kui ma aru saan, on see iseenesest muidugi loogiline ja minu poolest võib lõpplahenduses muidugi kasutada olemasolevaid komponente. küsimus on selles, kuidas paigutada kõik vajalik sobiva suurusega korpuse sisse ja kas hiinlased, kes seda tegema hakkavad, ajavad seepeale oma silmad veel rohkem kissi kui need juba ongi või noogutavad targa näoga ja hakkavad usinalt tinutama?


RE: mikroskeemi projekteerimine? - raivo - 26-11-2010

(26-11-2010, 09:16 AM)satakas Kirjutas: väga raske vastata sest ausalt öeldes ei tee ma sellel ja mõnel muul lahendusel eriti vahet. nii palju kui ma aru saan, on see iseenesest muidugi loogiline ja minu poolest võib lõpplahenduses muidugi kasutada olemasolevaid komponente. küsimus on selles, kuidas paigutada kõik vajalik sobiva suurusega korpuse sisse
vahe on hinnas ja eelkõige stardikapitali suuruses mis uC puhul sadu kordi väiksem. Väga tõenäoselt saad ka ASICuna mikrokontrolleri, ainult et kood maskiga sisse kirjutatud. suuruse pärast pole mõtet põdeda, pisemad selleks sobivad mikrokontrollid on 3x3mm, seega piiksuja ja mikker palju suuremad.


RE: mikroskeemi projekteerimine? - satakas - 26-11-2010

ok, aga on ka soovitusi, kust leida just soovitud spetsiifikaga valmisvidinaid?


RE: mikroskeemi projekteerimine? - Rauka - 26-11-2010

Ok, aga küsiks vastu mis sul endal, peale 20 aastat vana idee, nagu sa ise mainisid, olemas on?
* Koht kus toota?
* Koht kuhu panna?

Ise arvan, et need valmisskeemid mis liiguvad, polegi nii suure kui välja paistavad (võtmehoidja peabgi ju suur olema)

Ja kui viitsid uuri googlet...võtmesõnad on :
whistle beeper, whistle key-finder , whistle responder... skeeme on muda.