Elektroonikafoorum.com
Vinüülimängija helipea koormused - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Helitehnika (https://elektroonikafoorum.com/forum-8.html)
+--- Teema: Vinüülimängija helipea koormused (/thread-642.html)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 25-03-2018

AT311 EP: 92 sissemängutundi hiljem ...

Graafikud ka:

                     

Mida kokkuvõtteks öelda - ilma sissemängimiseta seda pead kuulaa ja hinnata ei tohiks.

Lõpuks pilt peast ka juurde:

   


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 13-10-2018

Tere tulemast tagasi, seltsimehed unetud, alustame uut audiohooaega (ja uut sadat selle teema postitusteloendis) ;-)

Selline helipea nagu Pioneer PC-100 Thakkerist ostetud (kuid sissemängimata) koonilise nõelaga:

                     

Ei, see kanalite erinev sageduskarakteristik kõrgemas otsas ei ole mõõtesüsteemi viga - see "kolib kaasa" vinüülimängija signaalikaabliga ja ilmneb ka peale pea mahavõtmist ja taaspaigaldamist.


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 19-10-2018

Töönädal vaikselt õhtusse veerenud, järgmiseks helipeaks on Sony (väidetavalt) VL-34G:

                     


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 26-10-2018

Veel üks töönädal veerenud - reedeõhtuks siis Technics EPC-270C graafikud:

                     


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 02-11-2018

Ning jälle nädal möödas - seekord Technics EPC-207C:

                     


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 09-11-2018

Ning sama  EPC-207C koos JICO SAS uue (sissemängimata) nõelaga:

                     


RE: Vinüülimängija helipea koormused - martk - 15-11-2018

Kui oled EPC-207C koos JICO SAS-iga sisse mänginud, siis kirjelda värvi ja maitset. Neid peotäisi graafikuid ei oska ma dešifreerida.


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 15-11-2018

Ei ole küll minu pea, kuid tunnen omanikku ja kui ta on selle sissemänginud, saan ehk kuulamiseks küsida.

Olles neid päid-nõelu kuulanud ning seejärel graafikuid vaadanud võin öelda, et graafiku järgi võib kõlapilti kergelt oletada (igal juhul vastuolusid füüsikaseadustega ei ole täheldanud) ning koormusmahtuvuse mõju saab ka hinnata (tasasem graafik on alati künklikust meeldivam).

Samas nõela profiilist tulenevaid nüansse (mis loeb teravamalt, mis ümaramalt, kui palju plaadisahinat üles korjab) need graafikud sugugi edasi ei kipu andma - siin jääb oma kõrv alati kuningaks.


RE: Vinüülimängija helipea koormused - martk - 17-11-2018

(15-11-2018, 03:17 PM)madis64 Kirjutas: (tasasem graafik on alati künklikust meeldivam).

Samas nõela profiilist tulenevaid nüansse (mis loeb teravamalt, mis ümaramalt, kui palju plaadisahinat üles korjab) need graafikud sugugi edasi ei kipu andma - siin jääb oma kõrv alati kuningaks.
Tuleta mulle taas meelde, kas helipeade testimislel jälgid ka VTA-d st kõik pead/nõelad on plaadiga õige nurga all. Omal tegin iga pea+hoidja kombo puhul märkmeid VTA asendi kohta - erinevate firmade toodang nõudis VTA täppisreguleringut.


RE: Vinüülimängija helipea koormused - madis64 - 17-11-2018

(17-11-2018, 02:26 PM)martk Kirjutas: Tuleta mulle taas meelde, kas helipeade testimislel jälgid ka VTA-d st kõik pead/nõelad on plaadiga õige nurga all. Omal tegin iga pea+hoidja kombo puhul märkmeid VTA asendi kohta - erinevate firmade toodang nõudis VTA täppisreguleringut.

Ei, need testid on tehtud "keskmise maamehe" loogikat järgides - on mul Technics plaadimängija, millel käpa kõrgus ei ole reguleeritav ning alusplaatidega (helipea ja hoidiku vahel) ma jändama ei hakanud.

Nii et helipea "standard hoidikusse", "standardhoidik standardplaadimängijasse" ning "vaatame, mis välja tuleb".

Seetõttu VTA reguleerimisega tegelevatel audiofiilidel on parem seda teemat ignoreerida (lisaks on mõõdetud pead-nõelad ka nii odava otsa omad, et "häbi hakkab" ;-) ).