Elektroonikafoorum.com
Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Helitehnika (https://elektroonikafoorum.com/forum-8.html)
+--- Teema: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine (/thread-753.html)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 07-02-2020

Proovin nüüd Edge abil, kuigi see põhim ka chrome mootoril aga vähemasti uus vastus on tühi.
4 katsel siis. :-)
JJ plaati pole aga on Allakese Stokholmi kontsert, laulab inglise keeles ja puha :-) , väheamalt esimese loo, rohkem ei kuulanud.
Meil on lihtsalt erinevad eesmärgid. Vinüülid on riiulis vedelenud n+1 aastat ja lapsel tekkis huvi neid kuulata. See neil moment pop. Jäi siis see 006 näppu ja mõtlesin teda siis ka natuke korrastada. Pole plaanis mingeid db ja hz taga ajada. Sellest tulenevalt jääb ka 940 nii nagu ta on :-), kuigi mingil hetkel pean seda lammutama, sest sisendi valiku nupp streigib.
Korpuse ajasin loodi, panin ka PC toitest võetud filtri ette, kas ka mingit tulu sellest tõuseb on omaette küsimus. Õigem oleks vist sealt maandus vedada.
Sellest küsimus signaali kaablite maandamisest välise võimendiga, mida see peaks hõlmama ? Käpp, kaablite varjestus, plekkraam. See osa AC kokku ei lähe.
Teine teema, kui helipea, hoidik, käpp on vastukaaluga paigas, kas siis omab suurt tähtsust palju need kaaluvad ? 
AT pea sai valitud kui kõige odavam, mida saab natuke regullida, sest nõel asub ~2mm lähemal protractor'i (G-2021 oma) joonisel kui optimaalselt olla võiks. Selle abil saab vast mõne muu asja seal täpsemalt paika.

Fisher->G-2021 Adam->Arktur 006 "arengut" google abil tean.
Martk "Mina Arkturisse väga ei panustaks.
Sellepärast käibki kõik miinimum kuludega momendil -> kondekad, filter PC'st ja mujalt, momendi kulu AT pea ja 1m kaablit+rca ehk siis 15€ +mõned tunnid googeldamist ja mõned õhtud lammutamist. 


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 07-02-2020

(07-02-2020, 11:21 PM)roirex Kirjutas: ... ja lapsel tekkis huvi neid kuulata. See neil moment pop.

Minu soovitus on - jäta lapse ettekujutus vinüülihelist rikkumata. Kui sa lapsele restoranilõunat pakkuda ei suuda, siis ära selle pähe mäkburgerit serveeri, jääb ehk uskuma, et restovärk ongi nii kehv ;-)

Osta lapsele pigem Spotify Premium konto ligipääs (perepakett hõlmab vist nelja kontot) ja las kuulab HighestRes kvaliteedis mida iganes soovib.

Arkturi osas võin jätkuvalt nõu anda, kehva heli sihipärase serveerimise osas taandan end keskustelust.

Päikest  Smile


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis - 08-02-2020

Oluline et peakaabel võrgumüra ei korjaks, kui 100Hz ümin sees siis see on teiste moonutuste kõrval nagu elevant.
Ma olen uhkeid Technicseid näinud mis mõmisevad.

Kaabliks tuleks kasutada kahte kahesoonelist varjestatud kaablit, sisemised sooned ühendad peaga ning võimendipoolsest otsast vastavalt signaali ja maaga.
Varje ühendad AINULT VÕIMENDI POOLT maaga (RCA välimine rõngas).


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 08-02-2020

Tee või tina, ei tööta mul üheski lehitsejas see foorum. Läheb jälle momendil 3 katse.
Spotify Premium olemas. Vinüüli teema lastel nagu rohkem meenutusi kiviajast, ega cd suht sama lugu. :-)


Kaabliks tuleks kasutada kahte kahesoonelist varjestatud kaablit, sisemised sooned ühendad peaga -> see tingimus täidetud
ning võimendipoolsest otsast vastavalt signaali ja maaga -> ehk siis L, LG ja R, RG -> RCA vasak parem.

Varje ühendad AINULT VÕIMENDI POOLT maaga (RCA välimine rõngas). <- sellest ei saa aru, või on mul imelikud RCA pesad seal on keskel signaal ja väljas maa, on ka see nn rõngas aga see puutub signaali maaga kokku. Ilmselt polnud Oomipood nende ostmiseks parim koht. :-)


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 08-02-2020

(08-02-2020, 12:22 PM)madis Kirjutas: Kaabliks tuleks kasutada kahte kahesoonelist varjestatud kaablit, sisemised sooned ühendad peaga ning võimendipoolsest otsast vastavalt signaali ja maaga.

Kogemusele tuginedes jään siin eriarvamusele - kahesoonelises kaablis on signaalisoone ja maa (reeglina teine soon + varje) vaheline mahtuvus oluliselt suurem kui traditsioonilisel ühesoonelisel kaablil ning selle vahe kuulen ma oma kõrvaga ära.

NooreTehniku/Oomipoe HQ kaablitel on topeltvarjestus - alumiiniumfoolium ja vaskvõrk - ei ole sealtkaudu mul võimendisse veel kuuldavat urinat tulnud.
Eelduseks on loomulikult, et signaalikaabel ei ole grammeri metallkorpusega ühendatud ning korpusemaandus on toodud fonoastmeni (ja sealt vajadusel eelvõimendini) omaette juhtmega.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis - 08-02-2020

Mnjah, mahtuvuse "tõrjeks" on ka aktiivskeemid mis annavad varjele libasignaali.

Aga kui tavaline lahendus toimib ja võrgumüra ei ole kuulda, siis pole vaja vaeva näha tõesti. 

Mahtuvuse osas tundub jutt veidi kahtlane, kui on korralik jäme kaabel, siis soon-varje mahtuvus on madal ja soon-soon mahtuvus samuti.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis - 08-02-2020

(08-02-2020, 01:04 PM)roirex Kirjutas: Tee või tina, ei tööta mul üheski lehitsejas see foorum. Läheb jälle momendil 3 katse.
Spotify Premium olemas. Vinüüli teema lastel nagu rohkem meenutusi kiviajast, ega cd suht sama lugu. :-)


Mis probleemid foorumiga on ? Võin esmasp paluda arvutimehel uurida.



RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 08-02-2020

(08-02-2020, 06:42 PM)madis Kirjutas: ... kui on korralik jäme kaabel, siis soon-varje mahtuvus on madal ja soon-soon mahtuvus samuti.
Noh, üle 8 mm võiks ju asjaarmastaja signaalikaabel mitte minna (tean, tean - on ka jämedamaid olemas).

Võttes - juhusliku - näitena Klotz-i MY206 andmed;

https://shop.klotz-ais.com/media/msdocuments/MY206_e.pdf

,
 siis soonest varjesse on 110pF/m (ma ise arvan, et suurusjärk 100pF/m on koduseks tarbimiseks sobiv), kuid soontevahelisena lisandub veel 60pF/m, mille järele küll mingit igatsust ei tunne.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 08-02-2020

(08-02-2020, 06:44 PM)madis Kirjutas:
(08-02-2020, 01:04 PM)roirex Kirjutas: Tee või tina, ei tööta mul üheski lehitsejas see foorum. Läheb jälle momendil 3 katse.
Spotify Premium olemas. Vinüüli teema lastel nagu rohkem meenutusi kiviajast, ega cd suht sama lugu. :-)


Mis probleemid foorumiga on ? Võin esmasp paluda arvutimehel uurida.

Logides ükskõik millise lehitsejaga sisse, avab automaatselt vajutades "uus vastus" nagu ma minu posituse #19 näiteks tõin.
+ olles toksinud juttu valmis ja vajutades eelvaade, siis on minu kirjutatud jutt ja kellegi tsitaat paljunenud mitmekordseks.
Ja postitades vastust on kõik läinud.
Arvuti ja op süsteem W10 on nädal vanad.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 08-02-2020

Lappasin 006 kokku, alustuseks sai "kuivalt" proovitud kas kõik peale lammutamist toimib normaalselt. Nagu arvata oli, kaugel sellest aga kui pisiasjad välja jätta siis tunnike kulus sellele, miks  masin viimase loo viimasel kolmadikul jääb üle viskama või kui lugu läbi ja automaatika peaks tööle hakkama viskab hoopis sinna loo viimase kolmandiku peale tagasi. Jättes veaotsingud vahele oli põhjus eriti idiootlik ja lihtne, nimelt üks neist pisikestest plastikust juhtme fiksaatori sabadest oli vastu käpa süsteemi.
Positiivne on see, et peale kondekate vahetust ja radikate paigaldust lastes tal tunnikese tiksuda on pöörded paigas. :-)

Heliproov jäi ära sel masendaval põhjusel, et kodune olemasolev rca kaabel osutus saastaks. Ühendades võimu phono sisendiga tõmbab kaabel sellise mõmina üles, et lihtsalt jube. Mängijaga ühendades jääb küll mõmin tiba vaiksemaks aga plaati pole küll mõtet kuulata.

Kuna siin juba läks ka juhtme aruteluks, siis küsiks milline audio/phono kaabel oleks mõistlik soetada. Proovisin seda kaablit ka teistes sisendites kuna neis eelvõim puudub siis volume nupp põhja keerates korjab ka miski sumina see kaabel üles aga see ei segaks.
Huvitav on see, et din5 otsaga kaabel mis on tehtud kusagil 20+a tagasi, et Radiotehnika võimu heli lasta mõmiseb palju vähem, sealjuure on see kaabel pikk ja peenike ja tundub selline ruts50 olevat.