Elektroonikafoorum.com
Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Helitehnika (https://elektroonikafoorum.com/forum-8.html)
+--- Teema: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine (/thread-753.html)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 09-02-2020

Madis64 vaatsain sinu pilte ja tekkis kaks küsimust, küsimused on pilldil. Aga vahest sinna koer ongi maetud.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 09-02-2020

Kuna "see sinine" on joodetud kruvialuse klemmi külge, siis peab ta mu pillis käpamaandus olema. Praegu on grammer natuke kaugele ära pandud, et seda lahti kruvima hakata.

Must "tõmberelee" juhe ei löö praegu pilti ette, kuid suure tõenäosusega vedasin ta kuhugi trükkplaadile kinni.

Mis sinu 2-soonelises kaabliühenduses on oluline:

a) ühe kanali kaabli sooned ühenduvad käpa helipeast tulevatele vastava kanali juhtmetega;
b) helipea +signaal jõuab kaabli teises otsas RCA pistiku südamikule;
c) helipea - signaal jõuab kaabli teises otsas RCA pistiku kestale (välisrõngale);
d) kaabli varje jääb grammeri poolt täiesti lahti ja kõigest muust isoleerituks, kaabli teises otsas ühineb helipea - signaaliga RCA pistiku korpusel (välisrõngal);
e) mängija korpuse maanduskruvi alt tuleb eraldi juhe, mis kruvitakse kinni fonoastme korpuse küljes olevasse maandusposti.

Nii peaks see asi töötama.

Aga loomulikult on oluline, et sa käpajuhtmed õigesti määratled ;-)


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 09-02-2020

d) kaabli varje jääb grammeri poolt täiesti lahti ja kõigest muust isoleerituks, kaabli teises otsas ühineb helipea - signaaliga RCA pistiku korpusel (välisrõngal);
no ei jaga seda värki ikka, antud punkt puust ette ja punaseks, panin pildi ja küsimus kas b ja c on rca otsas koos ja kumb neist siis rõngas ja välisrõngas on või jutt käib ühest ja samast rõngast ?
Olles hunniku klappe ja natuke muud elektroonika nodi elule turgutanud, arvasin omaette, et ma sellest asjast midagi ikka jagan, ning netist pilte/skeeme vaadates siis need nagu kinnitavad minu arumsaamisi asjadest aga momendil on küll lappama läinud :-)


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 09-02-2020

Ma vist hakkan nüüd ühele probleemile pihta saama ;-) - sa tahad grammeri tagapaneelile RCA PESAD monteerida (sest pildil on sul ju pesa, mitte pistik)?

Minu kogu jutt käib selles mõõtmes, et grammerile joodetakse seest külge ca 1 meetri pikkune (või ka lühem) signaalikaabel, mille võimendipoolses otsas on RCA PISTIKUD ning mis tuuakse sobiva ava kaudu läbi grammeri põhja või tagapaneeli välja.
Selles stiilis:
https://www.technics1200s.com/web_images/rca_n_pcb_reg_new.jpg

Helipeast väljuv 4mV signaal ei vaja oma teele ühte liigset pesa-pistik paari grammeri põhja alla või tagaküljel...

"Välisrõngaks" tituleerisin ma PISTIKU seda vööd (inglise keeles "sleeve"), mis ühendamisel liigub PESA rõnga peale. Sellel on tõenäoliselt ka ametlikum nimetus, kuid ei tule kohe pähe...

Edit: aga kui siiski pesad tahad grammeri taha kinnitada, siis loomulikult (käpast pesadeni) kaablite varjed käpapoolsest otsast korpusesse ja teisest otsast isoleerida. Jutt täiendavast juhtmest grammeri ja võimendi korpuste ühendamiseks jääb kehtima.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 10-02-2020

Selline plaan oli jah, teisalt võin ka selle din5 audiokaabli juhtmeotsad otse helipea signaalikaablite külge joota. 
Olles hunniku igasugu phono ja audio signaali maa, earth, (common)ground ja signaali neg ühenduse pilte ja skeeme vaadanud sh ka tootjate repair manuale, tuleb nentida, et õiget/valet ühenduse viisi ei ole, neid on igas variandis olemas. :-) Arkturil on nad kõik koos originaalis ja minu isendi puhul on see momendil ainuke ühendamise viis, kuidas vaikus majas on. 
Kuskilt ta mingi häire üles korjab. Ma helipea ühendused vaatasin üle ja puhastasin ja neist neljast kaablist ei tohiks ükski maas/koos olla aga eks ma otsin edasi.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis - 10-02-2020

Tootjate ühendus võib olla sulaselge pask. Technics SL1210 grammarid üksvahe tulid tehasest sellise rotisabaga mis ümises nagu jaksas.
Nii et kui uriseb, siis tuleb ühendada õigesti - sest ka tootjad eksivad.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - martk - 11-02-2020

(10-02-2020, 02:44 PM)roirex Kirjutas: ground...Arkturil on nad kõik koos originaalis
Nii ongi, et Arkturi originaalväljundid 2 x 5 5DIN on korpusessiseselt ühise maaga -  phono 5mV väljund kui korrektori 500mV väljund. Et 5DIN ümberlülituse julla  - kas phono või korrektor -  ühendab +/signaali otsi, siis ei saagi 5DIN puhul ground juhtmeid eraldada.
https://img.stereo.ru/Ros/c5524bf9561850384fd4f74e0db7bcc5.jpg
Tegelt saaks, kui kasutada 7DIN pesasid, kuid see nõuaks ümbertegemist ja nuputamist Smile


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - roirex - 16-02-2020

Vahepeal ei olnud aega selle mängijaga tegeleda. Täna sai käsile võetud ja sain korda, vist.  006 käisin üle kõik ühendused, mis vähegi kahtlased tundusid, 33/45 tuled, mikrolülitid, strobo.
Tõstsin kõik "maad" va helipea signaali "-" ühte punkti kokku ja selle tulemusena ei tsirise-pirise 006 enam. Tehnicsi võimul ja 006 pole maandust, sai siis ajutiselt tekitatud ühendus Tehnicsi maanduspostist -> 006 -> sealt võrgupesa maa klemmi külge ja kadus see mõmin lõpuks täielikult. Jättes maa ühenduse ainult Tehnicsi ja 006 vahele siis heli kannatab ~60% keerata, edasi lööb mõmina sisse. Youtube näidete põhjal on põhjustajaks "ground loop". Nüüd siis jälle natuke targem.

Küsimus ühest varasemast postist. Madis64 - Mille mahutuvust ma peaksin mõõtma ?   
Momendil tundub mulle, et keskmine ja kõrgem ots on natuke kadunud.
Kas kellegil on kogemusi millist  silikoonmääret sinna käpa liftisüsteemi pannakse, momendil käpp vajub hetkega alla. Manuaali järgi peaks kusagil 3 sek langema.
Mis selle paber konde funktsioon seal on ? Häire/müra filter. Netiavarustes mootori juhtmoodulil kohtab seda vähestel piltidel. Sai proovitud kondega ja ilma ei saanud vahest aru, mõõtmisel näitab 46nF kirjade järgi 47nF.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 16-02-2020

(16-02-2020, 11:34 PM)roirex Kirjutas: Tehnicsi võimul ja 006 pole maandust, sai siis ajutiselt tekitatud ühendus Tehnicsi maanduspostist -> 006 -> sealt võrgupesa maa klemmi külge ja kadus see mõmin lõpuks täielikult. Jättes maa ühenduse ainult Tehnicsi ja 006 vahele siis heli kannatab ~60% keerata, edasi lööb mõmina sisse.

Enamikul vanakooliseadmetel ei ole kollarohelist soont toitekaablis ning - kuigi ma selle oma CD-67-le suures uutmistuhinas tekitasin - ei pea ma selle lisamist heaks mõtteks. Veel halvem on, kui audiotraktis on "kollarohelise toitega" seadmeid enam kui üks.

Sinu olukorras peaks piisama seadmekorpuste omavahelisest juhtmega ühendamisest.


RE: Vinüülimängija Arktur 006 tuunimine - madis64 - 16-02-2020

(16-02-2020, 11:34 PM)roirex Kirjutas: Küsimus ühest varasemast postist. Madis64 - Mille mahutuvust ma peaksin mõõtma ?   
Momendil tundub mulle, et keskmine ja kõrgem ots on natuke kadunud.

Mängija signaalikaabelduse kogumahtuvust - võtad helipea maha ja mõõdad väljuvalt RCA pesalt (signaali ja maa vahelt) vinüülika sisse jääva kaabelduse mahtuvuse. Siis võtad oma RCA kaabli, millega mängija ja võimendi ühendada, ning mõõdad selle soone ja varje vahelise mahtuvuse. Liidad need kaks väärtust kokku ning kui tulemus on väiksem kui 150pF, võid pilliga rahul olla.

Kõrgem ots võib ühtviisi helipeast mitte väljuda kui hiljem kaablis/võimendis sumbuda - alustada tuleks helipeast, millega kuulad?