Elektroonikafoorum.com
Marantz sr-1100 taustamüra - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Remont ja bugijahtimine (https://elektroonikafoorum.com/forum-6.html)
+--- Teema: Marantz sr-1100 taustamüra (/thread-815.html)

Lehed: 1 2 3 4


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - madis64 - 29-12-2020

(28-12-2020, 10:44 PM)roirex Kirjutas: Kui juba näpunäiteid jagad siis kas phono osas annaks ka midagist parandada. 4588 kivi vist pole tänapäeva mõistes suurem asi va el.kitarri tinistajad, kellest mingi osa seda kivi soundi hindavad. Helipeaks sai vahepeal goldring e1.

Fonoaste siis vist selline (kui õige skeem näpus on):
   
.
Et mida siis teha võiks:
C401/402 => Wima kiled 1uF võiks piisav olla;

C403/404 => Wima kiled 150...220pF
(330pF on üldiselt paljuvõitu - võid graafikuid siit uurida www.elektroonikafoorum.com/thread-642.html )
E1 näib ka max 200 tahtvat, kuid see on väga subjektiivne teema. Kui joodad plaadile väiksema konde, saad plaadi alla alati mahtuvust juurde joota.
   

C405/406 - on ka suuremaid kondesid selles kohas nähtud (100...220uF).

RIAA filter ei paista just kõige täpsem olema, kuid ta näib selle pilli tasemele piisav olema ning parem on ta hetkel rahule jätta.

C415/416 (astme toitesilurid) => parematel pillidel on 220...330uF (MC astmete puhul ka 1000uF);

C411/412 => kui opvõimendite väljundis on (ainult) paar millivolti alalist, võib kaaluda üldse nende sildamist, muul juhul 4,3uF Wima kiled asemele. CD-modijate juures räägitakse ka kuni 25mV lubatavusest, kuid siis võib (kuid ei pruugi) sul volüümipote keeramisel häireid tekitama hakata (alalisvool).

C413/414 => eemaldada. Kui on soov heli (sahinat) "tappa", siis võid nad plaadi alla tagasi joota, olen seal ka 1000pF skeemidel näinud...

Opvõimendi - jooda (kullatud-treitud kontaktidega, Oomipood aitab) pesa plaadile ja vaheta oma soovi järgi. Minu viimatise testikuulamise tulemused on siin www.elektroonikafoorum.com/thread-734-post-5056.html#pid5056 .


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - roirex - 29-12-2020

(29-12-2020, 12:14 AM)madis64 Kirjutas:
(28-12-2020, 10:44 PM)roirex Kirjutas: Toite osas ma pidasin silmas väikseid suurenemisi, a'la 100->120, ehk esimene lähim vaste mis Oomipoe otsingus tuli. TME või farnelli kaudu saaks ilmselt ka täpselt samad väärtused.

Palun kirjuta järgmine kord ka konde tähis - vastus võib sõltuda selle kasutuseesmärgist.

Kui sa pead siin silmas C709/710, siis need istuvad otsapidi tagasisideahelas ja nende mahtuvused ma jätaksin meelsamini endiseks.
Kui hiljem tuunida-mõõta tahad, siis saad plaadi alla lisakonde joota ja vaadata, kuidas mahtuvuse suurenemine ASK-le mõjub.

Kõiki TME ja Farnelli juppe toob sul Oomipood paari-kolme tööpäevaga kohale - nende otsingusse on vaja ainult tarnija tootekood lüüa ja "lisa ostukorvi" ;-)

Ma pidasin silmas power supply osa c804-c810 aga see sai juba vastuse.
Oomipoega - dets algul tellisin denon avr ühe dioodi ja zeneri, päev enne jõule jõudsid poodi. Täna siis asendasin, rõõm jäi lühikeseks. Sellest võib saada järjekordne bugi otsimise teema kuniks Marantzi konded saabuvad :-).


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - madis64 - 30-12-2020

Õigluse jaluleseadmiseks - ma olen Oomipoest tellinud pisiträni juba viimased pool tosinat aastat (Farnellist ja TME-st otse tellides lisandub saatmiskulu ja see ei ole alati mõttekas kanda võtta) ning kõik on toiminud nagu kellavärk.
Saada neile meil ja palu selgitust, milles konkreetsel juhul probleem oli.


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - roirex - 30-12-2020

Tulenevalt järgnevast CE01/CE03 askeldavad ka otse signaaliga (reguleerivad tämbreid) nii et ka nende vahetamine kas kilekondede või näiteks Nichicon Muse seeria "audio"-lüütide vastu oleks hea.
ja et ma teemat väga ei jaga, tekkis küsimus, et kas ce02/ce04 mis on siis vastaskanali omad, peaks samuti vahetama või tooni komp käib kuidagi universaalselt.
PS. Oomipoe vastu pole midagi, sealt aastate jooksul palju asju tellitud ja teenindus alati viisakas.


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - madis64 - 30-12-2020

(30-12-2020, 10:11 PM)roirex Kirjutas: ...tekkis küsimus, et kas ce02/ce04 mis on siis vastaskanali omad, peaks samuti vahetama või tooni komp käib kuidagi universaalselt.

Ma olen suhteliselt laisk inimene ning ei viitsi reeglina vastaskanali vastavate komponentide tähiseid kribama hakata  Smile

Jah, kui muudatus tehakse ühe kanali kohta, tuleb sama muudatus teha ka teises kanalis.

Jah, selles võimendis need muudatused tuleb teha mõlemas kanalis - neil puudub - peale toitepinge - ühisosa.


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - roirex - 30-12-2020

Ma ise arvasin/aimasin (... inimene ning ei viitsi reeglina vastaskanali vastavate komponentide tähiseid kribama hakata) ka nii aga tulenevalt juba viidatud kogemuste/teadmiste puudumisele küsisin igaks juhuks üle.


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - madis64 - 30-12-2020

(30-12-2020, 11:18 PM)roirex Kirjutas: ...küsisin igaks juhuks üle.

Smile


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - roirex - 03-01-2021

Kas see taustamüra ei või põhjustatud olla kehvast skeemi/moodulite maandusest. Avastasin selle, et kui plekist põhi eemaldada siis toimub müra võimendamine helinuppu keerates. Põhi alla tagasi ja taastub algupärane müra.
Edit või trafost


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - madis64 - 03-01-2021

Kui sa põhja eemaldad, kaob selle varjestav mõju ning kuuldavaks muutub ka see müra, mille põhi summutas.

Nii et pigem ei ole põhja kinnitus seotud sinu algupärase probleemiga.


RE: Marantz sr-1100 taustamüra - roirex - 05-01-2021

Ei ole seotud minu kahe bugi teemaga aga ei hakka ühe küsimuse pärast uut teemat tegema (kaudselt sobib siia ka).
Kui kahepolaarse toite neg poolel on 50hz ja pos on 100hz kas siis on üks diood õhtal?