Elektroonikafoorum.com
Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Helitehnika (https://elektroonikafoorum.com/forum-8.html)
+--- Teema: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine (/thread-849.html)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 24-10-2022

Mul oli seda Windowsi mikserit vaja mingil hetkel helikaardist väljuva signaali nivoo vähendamiseks - oli mingi võimendi, millel aktiivne võimendusaste enne volüümipotet oli ja sisendtransistoridele ei paistnud 2V signaal meeldivat.
Nüüd olen niipalju targemaks saanud, et helikaardist tuleb täissignaal välja ajada ja vajadusel nivoo enne võimendi sisendit pingejaguriga alla tõmmata.

Peab vist kas pakettlüliteid või valmis attenuaatoreid kiikama hakkama...


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - moi - 24-10-2022

Kasuta siis nivoo maha võtmiseks seda tarkvara mis signaali genereerib, ei pea hakkama Windowsi teadmata moel (loe: sitasti) tehtud mikseri peale lootma.
DAC-is/helikaardis tekkib alati mingi bitilisuse vähenemine kui tarkvaras nivood reguleerida, sellest on analoog kujul pingejagur muidugi vaba. Kuigi ma ei usu, et koduste mõõtmiste puhul see 24 bitiste DAC-ide puhul esimeseks probleemiks on. Mingi 10 või isegi 20 dB nivoo tarkvaras vähendamine ei peaks veel nähtav olema.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 25-10-2022

(24-10-2022, 10:42 PM)moi Kirjutas: Kasuta siis nivoo maha võtmiseks seda tarkvara mis signaali genereerib, ...

REW-s on selline võimalus olemas, RMAA-s paraku pole suutnud tuvastada.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 29-10-2022

(24-10-2022, 10:42 PM)moi Kirjutas: ... ei pea hakkama Windowsi teadmata moel (loe: sitasti) tehtud mikseri peale lootma.

Kui RMAA annab helikaardist läbi Win-mikseri välja 1V signaali (amplituudväärtuses) ja ASIOt kasutades 3V signaali ning attenueerima (150mV RMS peale) peab niikuinii (et võimendi passijärgset sisendnivood jälgida), siis kas ASIO signaal annaks parema tulemuse?


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - moi - 30-10-2022

Mind teeks selline amplituudide erinevus eriti valvsaks. Ilmselt on seal veel midagi kui ainult amplituudide erinevus.
Aga proovi teha mõlema variandiga loop mõõtmiseid, kas sealt näeb mingeid erinevusi.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 30-10-2022

(30-10-2022, 02:39 PM)moi Kirjutas: Aga proovi teha mõlema variandiga loop mõõtmiseid, kas sealt näeb mingeid erinevusi.

Kindlasti vaatan üle - ennast hakkas ka selline vahe huvitama. Lisaks võib pikoskoobi ja OWON-iga spektrit uurida ja THD-d mõõta.
Probleemiks ainult see, et RMAA annab kalibreerimissignaali välja "portsukaupa", mitte pideva lainena.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - moi - 30-10-2022

Kas REWis on ka erinevat draiveritega signaali väljundnivoo erinev?


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 30-10-2022

Ei tea, tuleb uurida.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - martk - 30-10-2022

Loen kirjutatut ja tekib küsimus, kas võimsusvõimendi moonutuste mõõtmiseks polegi arvutiajastul kokkulepitud ja üheselt kordamist võimaldavat meetodit?
Jääb mulje , et moi kiidab/suunab üht varianti, mida teemaalgataja ei valda/oma. Ja kuniks ei oma - jäämegi jupp-jupilt lugema tema pikast ja änalüüsivast otsingust audio valhallasse.
https://www.google.com/search?q=how+to+measure+power+amp+thd&rlz=1C1CHBD_enEE941EE941&oq=how+to+measure+power+amp+thd&aqs=chrome..69i57j33i160l2.18169j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 30-10-2022

Võib olla on,kuid mina pole seda enda tasemel tegutsemiseks leidnud  Smile

Ning ära minu pärast palju muretse, ma tehniline inimene ning kaardistan jõudumööda kõik võimalused ära. REW on oma võimalustega kordades paindlikum ja rikkam kui RMAA, kuid viimase eelis (teatud juhtudel) on just selle liigse mängumaa puudumine - saad üsnagi võrreldavad numbrilised tulemused kui nivood alguses õigeks (võrdseks) sead.