Elektroonikafoorum.com
Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Helitehnika (https://elektroonikafoorum.com/forum-8.html)
+--- Teema: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine (/thread-849.html)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 29-06-2022

(28-06-2022, 10:16 PM)madis Kirjutas: Soeta soojenduseks paar signaalieraldustrafot (balunid).

Sellega saad igasugu groundloope välistada, võid panna neile "bypass" lülitid lisaks ja näed kohe ära kas on groundloobid või mitte. Kui müra ilma trafota suurem, siis järelikult on.

Kena mõte küll, kuid need tekitavad oma moonutused juurde.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis - 02-07-2022

Moonutusi veidi, kuid madalal signaalitasemel väga vähe. Aga müra mitte eriti.

Aitab kindlasti ground loope elimineerida, kodutehnikas on need enamasti probleem nr 1 2 ja 3


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 03-07-2022

(28-06-2022, 10:16 PM)madis Kirjutas: Soeta soojenduseks paar signaalieraldustrafot (balunid).

Mõtelda on mõnus - saad mõned toote-/ostulingid panna?


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - moi - 03-07-2022

Lihtsa ja loogilisem on maanduskontuurid korda teha, kui muud moodi ei saa, võib aidata ka läpaka aku toitel kasutamine mõõtmise ajal.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 03-07-2022

Ma natuke ootaksin nende maanduskontuuride poole näpuga näitamisega - seni pole nad sarnastes mõõtmistes mulle peavalu veel valmistanud.

Paari päeva pärast peaksin digiossi kätte saama - siis peaks tekkima kolmas mõõtev seade ning ehk saab natuke rohkem aru, milline mõõteahela komponent end ebaviisakalt üleval peab.

Kui oss on esmaselt "taltsutatud", siis võtan ilmselt kolme sarnase võimendi võrdlevad mõõtmised ette - et saaks aru, milline probleem liitub mõõdetava pilliga ja milline mõõteahelaga.

Sõltumatu signaaligeneraator ei teeks ka paha, kuid müügil olevatel hobitaseme riistadel pole THD-d andmetes esitataud. E-poest võib ju neid osta ja kui ei sobi, siis 14 päeva jooksul tagstada, kuid kellel see aeg ja viitsimine...


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis - 03-07-2022

Osta kasutatud Tektronix TPS, sel on kõik sisendid isoleeritud.

Aga maandusprobleemidega ära oota, neid balune saad Sound&Light letikaubana, mingid Monacorid vms odavad sobivad ka.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 03-07-2022

(03-07-2022, 11:21 PM)madis Kirjutas: Osta kasutatud Tektronix TPS, sel on kõik sisendid isoleeritud.

Khm, sa vist ajad mind mingi miljunääriga segi ;-)

Baluni kohta - pole nendega kokku puutunud, ega e-poe tootelinki ei saa anda?


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - martk - 03-07-2022

Kui moi mainib, et mõõtmine lombakas, kas poleks lihtsam võimendi tema juurde viia ja lasta tal üle mõõta.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - moi - 04-07-2022

Ega ei saa kindel olla, et minu juures midagi paremat tuleks, Madis64 mõõdab peaaegu sama helikaardiga kui mina.


RE: Võimendi Yamaha A-760 renoveerimine - madis64 - 04-07-2022

Mu esmane soov on siiski enda riistadega optimaalne mõõtemetoodika selgeks teha ning kui parimad tulemused käes on, siis võib teistelt võrdlusmõõtmisi küll paluda.