24x2 lcd
#1
Taha kirjutatud Samsung 4004B ja 94VO 2500 ja MCL M01. Kas saab arduinoga tööle.Proovisin http://arduino.cc/en/uploads/Tutorial/LCD_bb.png nii aga ei midagi
Vasta
#2
Oluline on kontrolleri tüüp, mis on arvatavasti HD44780. Väga ebatõenäoline, et seda ei saa Arduinoga tööle. Potnentsiomeeter on kontrasti kruttimiseks ja kui ma õigesti mäletan, siis juhul, kui LCD-le lihtsalt vool taha panna, siis ta näitab "musti" ruute vms. Viimases võin ka eksida, vb oli talle siiski mingid käsud vaja saata. Teeke sellise isendiga suhtlemiseks on küll ja veel, kindlasti ka Arduinole.
Vasta
#3
Miski vene saidil on õpetus,et tuleb prose maha joota ja midagi lühistada jne. Tahaks teada kas saab äkki ilma selleta hakkama.Taha on kirjutatud Samsung 4004B 94VO 2500 ja MCl M01. Ma ei leia sellise asja kohta infot kuskilt.
Jutt lingil http://www.upload.ee/files/3087202/lcd.pdf.html
Vasta
#4
Ei usu, LCD-d on üsna standardne kraam. Pigem teed sa ikka ise midagi valesti või siis see asi lihtsalt ei tööta. On veel variant, et sul on mingi eriline moodul, mis näiteks üle järjestikpordi suhtleb. Niiet pigem on küsimus, et kust sa selle mooduli said ja mis moodi ta välja näeb.
Vasta
#5
samasugune nagu lingil, seal pdf-l. Ülemine pilt siis.Ma ei tea ka jalgade asetust,et kus mis on.
Vasta
#6
Sellisel juhul oled omapead. Minu isiklik soovitus on, et viska ta minema ja osta uus. Isegi, kui sa olemasoelva mooduli tööle saad kuidagi, kulub selleks tõenäoliselt kohutavalt palju aega.
Vasta
#7
See vene jutt on täiesti loogiline ja ilmselt õige. Iseasi, kas saad kivide mahajootmise ja "jumperite" tinutamisega hakkama ilma et plaat tuksi läheks. Kindlasti on lihtsam osta viidatud või mõni teine uus LCD.
Vasta
#8
Jätsin selle projekti õhku rippuma lihtsalt.



(22-02-2013, 10:31 PM)felch Kirjutas: See vene jutt on täiesti loogiline ja ilmselt õige. Iseasi, kas saad kivide mahajootmise ja "jumperite" tinutamisega hakkama ilma et plaat tuksi läheks. Kindlasti on lihtsam osta viidatud või mõni teine uus LCD.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne