Mobiilisignaali segaja
#1
Tere härrad elektroonika gurud!Ütlen kohe alguses ära,et olen elektroonikast sama kauge nagu Maa Kuu-st ja seda tehnilist keelt eriti ei jaga.Seetõttu üritan asja nö. maakeeli ära seletada.Asi nimelt selles,et sooviks sellist vidinat mis u. 20m raadiuses mobiililevi ära blokeeriks.Põhjus selline,et oma igapäevast leiba teenin teispool lahte linnaliini bussijuhina ning kuna tänapäeva inimestel on raha,et osta endile kõige kallimaid telefone aga raha ei jätku raasukese mõistuse ostmiseks(elementaarsest viisakusest rääkimata) siis käib tõsiselt närvidele kui 10h tööpäeva jooksul peab kuulama nende erinevatest probleemidest jms.Soomlastel nimelt,on komme tulla bussi ja istuda esiistmele ning kõva häälega hakata kellegile telefonis oma probleeme kurtma.On ehk keegi võimeline sellise pisukese vidina kokku panema,et vajutad nupule(nagu auto keskluku puldil) ning...voilaa-20m raadiuses mobla levi läind:D Oleme kolleegidega seda asja arutanud ja väga paljud oleksid sellisest imevidinast huvitatud.On selline asi üldse reaalne?Ärge palun ainult trafode ja kondekatega loopima hakake;)
Vasta
#2
(11-10-2013, 09:57 PM)hulgus Kirjutas: Tere härrad elektroonika gurud!Ütlen kohe alguses ära,et olen elektroonikast sama kauge nagu Maa Kuu-st ja seda tehnilist keelt eriti ei jaga.Seetõttu üritan asja nö. maakeeli ära seletada.Asi nimelt selles,et sooviks sellist vidinat mis u. 20m raadiuses mobiililevi ära blokeeriks.Põhjus selline,et oma igapäevast leiba teenin teispool lahte linnaliini bussijuhina ning kuna tänapäeva inimestel on raha,et osta endile kõige kallimaid telefone aga raha ei jätku raasukese mõistuse ostmiseks(elementaarsest viisakusest rääkimata) siis käib tõsiselt närvidele kui 10h tööpäeva jooksul peab kuulama nende erinevatest probleemidest jms.Soomlastel nimelt,on komme tulla bussi ja istuda esiistmele ning kõva häälega hakata kellegile telefonis oma probleeme kurtma.On ehk keegi võimeline sellise pisukese vidina kokku panema,et vajutad nupule(nagu auto keskluku puldil) ning...voilaa-20m raadiuses mobla levi läind:D Oleme kolleegidega seda asja arutanud ja väga paljud oleksid sellisest imevidinast huvitatud.On selline asi üldse reaalne?Ärge palun ainult trafode ja kondekatega loopima hakake;)

Lisaks sellele, et on levi läinud on varsti ka su töökoht läinud. Asi suhteliselt seadusevastane.
Vasta
#3
Lisaks sellele, et on levi läinud on varsti ka su töökoht läinud. Asi suhteliselt seadusevastane.
[/quote]

No seda`nd küll-oleneb mis nurga alt vaadata.Aga ma ju ei riputa endale plakatit kaela,et vot tänu mulle pole sul leviSmile See peab ikka eriline selgeltnägija olema kes täpselt ära oskab öelda,et just bussijuht selles kõiges selles süüdi on.
Vasta
#4
Nagu narkomuuladega läheb: eks narkots on lollidele, ja muulatöö ka tegelikult ju lollikindel. Kui vahele ei jää.
Kui moblateenusepakkuja sulle jälile saab, sööb su saba ja karvadega.
Sõna otseses mõttes rööviksid selle "vidinaga" kellegi reaalset raha.

Tee parem kabiin helikindlaks.
Vasta
#5
Eespool kõnelejatel on õigus: isegi siin Maarjamaal sõidavad antenniga autod usinalt ringi ja peilivad lubamatu saatja ruttu välja. Soomes arvatavasti seda enam. Ma küll täpset trahvisummat ei tea aga pidid päris soolased olema...
Proovi samaga vastata. Lase lõputult lindilt nt. NL. hümni ;) Või soomekeelseid v-tähega algavaid väljendeid...
Vasta
#6
Mingi aeg tagasi prooviti sellist asja eestis mingisse vangalsse paigutada aga ega ta vist korralikult tööle hakanudki. Ja venelaste katsed Soome TV-d ja Ameerika Häält takistada ei kandnud ka vilja. Ebaseaduslik ja karmilt karistatav on selline aga tegevus kindlasti. Tõenäoliselt saab trahvi juba ainuüksi taolise seadme omamise eest.
Vasta
#7
Ma olen eelkirjutajatega nõus, et see teema on seadusevastane ja ebaeetiline.
Aga sellegipoolest ma olen hommikumaa saitidel erinevaid jämmereid müügil näinud küll. Palun seda mitte võtta soovitusena seaduserikkumiseks, lisaks olen üsna kindel et need jääks tolli kinni.

Et tegemist on tehnikafoorumiga, tasub ka seda poolt lahata. Teema teeb iseehitajale keeruliseks see, et tänapäeva mobiilid on võimelised suhtlema umbes kuuel erineval sagedusel ja neid vastavalt levioludele ise vahetama. 2g käib eri maailmanurkades 850/900/1800/1900MHz peal, 3g 850/900/1900/2100, 4G-le sobib 800/1800/2600. Okei, 4g tegelikult kõnet veel tänapäeval ei kanna, aga sellest jääb ainult 1 võimalik sagedus vähemaks, mida jammida. Päris tüütu. Veel on variant bussist faraday puur ehitada, kui uksed kinni, siis levi kukub nulli Smile

Aga tegelikult - ilmselt tasub ameti vahetamist kaaluda, kui kliendid närvidele käivad.

Ma olen eelkirjutajatega nõus, et see teema on seadusevastane ja ebaeetiline.
Aga sellegipoolest ma olen hommikumaa saitidel erinevaid jämmereid müügil näinud küll. Palun seda mitte võtta soovitusena seaduserikkumiseks, lisaks olen üsna kindel et need jääks tolli kinni.

Et tegemist on tehnikafoorumiga, tasub ka seda poolt lahata. Teema teeb iseehitajale keeruliseks see, et tänapäeva mobiilid on võimelised suhtlema umbes kuuel erineval sagedusel ja neid vastavalt levioludele ise vahetama. 2g käib eri maailmanurkades 850/900/1800/1900MHz peal, 3g 850/900/1900/2100, 4G-le sobib 800/1800/2600. Okei, 4g tegelikult kõnet veel tänapäeval ei kanna, aga sellest jääb ainult 1 võimalik sagedus vähemaks, mida jammida. Päris tüütu. Veel on variant bussist faraday puur ehitada, kui uksed kinni, siis levi kukub nulli Smile

Aga tegelikult - ilmselt tasub ameti vahetamist kaaluda, kui kliendid närvidele käivad.
Vasta
#8
(15-10-2013, 11:10 AM)tvtv Kirjutas: Mingi aeg tagasi prooviti sellist asja eestis mingisse vangalsse paigutada ...
Kui levi korra segada, siis hakkavad seadmed service kutsungit saatma, mida arvatavasti võimalik kinni püüda ja kuidagi tõlgendada (GSM signaalist arvatavasti lootusetu miskit välja lugeda)
Idee selline, et tunda ära telefon "värava" (PIR andurist) läbimisel, ühesõnaga midagi läbipääsu süsteemi sarnast.
Soovitage otsingusõnu või analoogsete projektide näidiseid!
Vasta
#9
Oli juhus sõita bussis 2,5 tundi koos kõrvalreas istuva noore daamiga kelle moblakõnede pikim vahe oli ca 2-3 minutit. Ta jagas õpetusi eesti, vene, inglise ja soomekeeles. Teemad olid kõrvitsa lõikamisest kuni e-maili saatmiseni.
Oli tõest piisavalt tüütav.

Aga siis juhtusin lõppjaamas bussi ja küsisin midagi läbi kinnise kabiiniukse bussijuhilt. Ta ei kuulnud ja avas rääkimiseks ukse. Jutu lõpuks küsisin kas reisijate jutt teda segab - ta ei kuulvat seda.

Aga eks ole ka vaestel firmadel viletsaid busse.

Teema algataja võiks vast katsuda laulda mõnd laulu.
Siis võib juhtuda kaks lahendust:
1. Kabiini ümber on 10 m tühi ala.
2. Kuulajad summutavad need paar kõnelejat.
Valik on oskaja kätes, täpsemini kõris.
Vasta
#10
Suured tänud teile!Nüüd vähemalt pilt selge,et igasugu jämmija jääb ära.Töökohta ma sellepärast nüüd vahetama ei hakka.Meil Helsingis pole bussidel kahjuks kabiine.Asi pole firma vaesuses ega rikkuses-see pole seal lihtsalt kombeks,uuematel on ainult miski õhuke pleksiklaas vahel turvalisuse pärast.Kõige parem soovitus mille ma kindlasti ära teen,oli kasutajalt "felch"-see nõuka hümni teema on täitsa ok-proovin kindlasti ära!See pole ka seadusevastane.See aitab kindlasti-seal on abiks isegi see kui mõnel juhil mängib raadiost vene raadiojaam Sputnik või pluusikaelusest paistab triibuline meremehesärk-keegi ei esita lolle küsimusi ja ei julge miskit öeldaSmileTänud kõigile veelkord sest üldiselt olen ma ikka seadusekuulekas kodanik.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne