Lampvõimu joonised - soovitage
#1
Tere !

Palun soovitage oma kogemustest, ca 20..50W lampvõimu jooniseid. Ei tahaks eksootikat, vaid midagi tõelist, korralikku, testitut.
Sellist mis vinüülikale sappa sobiks ja 2 ribaliste kõlaritega hakkama saaks.

Ehitamisega saan ehk hakkama...
Vasta
#2
Suht raske midagi soovitada. Lampvõimud on kõik nii erinevad. 50W muidugi eeldab, et on trafo väljundiga, pentoodidega lõpus ja tugevalt tagasisidestatud - ehk kokkuvõttes helilt peaaegu nagu transidel võim tegelikult.
Ennem peaksid natuke täpsemalt valima, mis tüüpi lampvõimu tahad ehitada, kas OTL, SE, PP, NFL (ja peoga veel sarnaseid lühendeid).
Vasta
#3
Eelistades konservatiivsemaid lahendusi teeks lihtsalt 2xEL34 pentoodlülituses lõpu, neg. tagasisidega, faasipööraja maitse asi. Näiteks igati ära proovitud, mulle meeldib:
http://tvr.vejas.lt/uploads/Amplifiers/B...57rajz.jpg
Kogu osa enne faasipöörajat viskaks minema, lisaks nii 20dB võimendusastme(0.77V sisendi puhul), high-pass filtri, toitelüüte suurendaks ehk 220µF'ni või nii, teeks eelpinge osa reguleeritava.

Vinüüli puhul ka RIAA korrektor. Siinkohal pole ma vist ikka piisavalt lambiinimene ja teeks pooljuhtidel : p Aga ehk mõni lambiguru toob oma arvamuse.
Vasta
#4
Mulle kunagi meeldis isegi see Audese vigur, kuid hetkel muidugi ei taha enam - vilets koostekvaliteet ja puudused, sama hästi võib nullist teha..

SE ja OTL läheks eksootika kirja, hetkel mitte.

Samas tagasiside võiks olla "nõrgemapoolne", kuna mudast saundi ei tahaks Smile
Vasta
#5
Siis ongi vist see 2xEL34 pentoodlülituses lõpu, neg. tagasisidega õige.
Kuigi, kui juba lampvõimu ehitada siis just eksootilisemat ongi nagu ainult mõtet, kuni sellisteni välja, kus väljundtrafo läbi lisa mähise 100%liselt tagasi sidestatakse, saab trafo maitsest peaaegu lahti.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne