Vinüülimängija helipea koormused
(30-11-2019, 12:16 PM)martk Kirjutas: Pakun, et kui sa enda MM helipead samamoodi ülemõõdad, siis peaks kujunema mingi muster/seos.

Huvitav mõte, panen kõrva taha. Kuid kuna mul iga pead enam vähem üks tükk on (mõni erand välja arvata), siis sama üübi raames mingit analüüsi ilmselt teha ei saa.
Vasta
Asi pole samatüübiliste kõrvalekaldes. Mul õnnestus leida võõraste epc 270-e puhul kaks isendit, kus takistus ja induktiivsus olid kanalites praktiliselt samad.
Kui mõõtsin enda  epc 270, 260, 207, 205 takistust ja induktiivsust, leidsin argumendi miks seadmetes on tekitatud võimalus  koormustakisti ja - kondensaatoriga "mängida".
PS. et Technics märkis igale plaadimängijale kleepsuga ettenähtud helipea margi, oli VTA põhjus, mitte korrektori nupu asend.
Vasta
(30-11-2019, 11:03 AM)martk Kirjutas: Nimelt oli põhjust mõõta ca kümmet Technics EPS 270-t, mis vägalevinud helipea, et milline on tema takistus ja induktiivsus. Kõikumine peade ja kanalite lõikes on neil päris suur: takistus +-60 oomi  ja induktiivsus +-50mH. Mis selle teadmisega peale hakata, esialgu täpselt ei tea, aga arvan, et miskitpidi mõjutab see väljundpinget ja sageduskarakteristikut.
Kui suured need numbrid absoluutväärtuses olid kui +-60 oomi ja +-50 mH said kõikumised?
Vasta
Tere
sellel nädalal saan kätte helipea (PHLUX II) mis vajaks korralikku ASK mõõtmist. Kuna pea töötab vao amplituudile siis eelvõim peaks lineaarne olema. Pea väljund nagu ikka MM-l. Kuna siin on näha et päid mõõdetud, siis andke nõu. Testplaate omal isegi mitu. Ühel 800-50K.
Vasta
Mõne vedeleva võimendi fonoaste tuleks "sirgeks lõigata" - sisendmahtuvused maha (natuke võiks häiresummutuseks alles jääda), RIAA ahelast konded välja ning tagasisidetakistid kalibreerida nii et 4mV sisendis annab eelvõimendile/helikaardile sobiliku nivoo väljundis.

Testplaadi sweep-rada võiks võrdluse huvides olla üles mõõdetud enam kui ühe helipeaga.
Eile nägin Stockholmi ühes vinüülipoes JVC testplaati, millel sweep 20Hz...20kHz kirjade järgi. Ainult 15 eurot ta maksis, kuid kuna mul teda otseselt vaja ei olnud, siis minust sinna poodi ta jäi.

ASK ülesmõõtmiseks olen ise kasutanud pikoskoobi oma tarkvara (pikoskoop mulle seostub nagu enam mõõtevahendiga kui helikaart), kuid ka REW peaks asja ära ajama (teema alguses mõõtsin sellega, kuid tol ajal oli see minu jaoks natuke keeruline kasutada, nüüd ehk enam mitte).

NB! "Kasutajal arvo.s on privaatsõnumid välja lülitatud. Sa ei saa saata privaatsõnumeid sellel kasutajale."...
Vasta
(29-01-2020, 08:41 PM)madis64 Kirjutas: NB! "Kasutajal arvo.s on privaatsõnumid välja lülitatud. Sa ei saa saata privaatsõnumeid sellel kasutajale."...
Nüüd sees.

Ülevalpool ASK graafikute pildid. Mis programmiga ?
Vasta
(30-01-2020, 09:50 AM)arvo.s Kirjutas:  Mis programmiga ?

PicoScope ( https://www.picotech.com/library/picosco...pe-6.14.10 ), tuleb seadmega ( https://www.picotech.com/products/oscilloscope ) kaasa. Uurimiseks võid alla laadida ja installida, käivitumisel kasutab ta demoseadet kui päris seade arvutiga ühendatud pole.
Vasta
(30-01-2020, 12:00 PM)madis64 Kirjutas:
(30-01-2020, 09:50 AM)arvo.s Kirjutas:  Mis programmiga ?

PicoScope ( https://www.picotech.com/library/picosco...pe-6.14.10 ), tuleb seadmega ( https://www.picotech.com/products/oscilloscope ) kaasa. Uurimiseks võid alla laadida ja installida, käivitumisel kasutab ta demoseadet kui päris seade arvutiga ühendatud pole.
Laadisin. Nagu sobiks.
[*]PicoScope 2204A-D2 peaks sobima helispektri uurimiseks ? Müüb Renex kiisa 8.
Vasta
Helisageduse vahemikus on 8 bitine resolutsioon ikka väga vähe. Umbes samas hinnas helikaardiga saab tänapäeval kuni 96 kHz ja 24-bit resolutsiooniga mõõtmisi teha. Digitaalse osa resolutsioon ületab neis tavaliselt analoog osa resolutsiooni/signaal müra suhte. Vinüüli puhul see vist väga oluline ei ole, seal on signaali müra suhe umbes 60 dB, mis ongi 8 biti maksimumi lähedal.
Vasta
(30-01-2020, 11:40 PM)moi Kirjutas: Helisageduse vahemikus on 8 bitine resolutsioon ikka väga vähe. Umbes samas hinnas helikaardiga saab tänapäeval kuni 96 kHz ja 24-bit resolutsiooniga mõõtmisi teha. Digitaalse osa resolutsioon ületab neis tavaliselt analoog osa resolutsiooni/signaal müra suhte. Vinüüli puhul see vist väga oluline ei ole, seal on signaali müra suhe umbes 60 dB, mis ongi 8 biti maksimumi lähedal.
Vaatasin veel kõik seal pakutavad üle, ka kõige kallimatel vertikaalresolutsioon: 8 bit ( laiendatud: 12 bit ). Madis64 kasutab - kõlbab ? Kuidas see laiendatud 12 bit tuleb ?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne