Akai GX-75 kassettdeki renoveerimine
#21
Üks variant, mida ise aastaid tagasi taasesituse ja helipea resonantsi paikka ajamiseks kasutasin, oli selline, et panin helipeaga nulli poole jadamsis väikese takistuse (alla 100 oomi) ja selllele takistusele andsin signaali peale, siis saab midagi enam vähem õiget kätte. Signaaliallikas peab muidugi väikese nivooga olema ja seda väikest takistust koormusena seedima, see tähendab ka seda, et ASK sellel takistusel peab sirge olema.
Vasta
#22
(27-01-2016, 10:04 AM)moi Kirjutas: Signaaliallikas peab muidugi väikese nivooga olema ja seda väikest takistust koormusena seedima, see tähendab ka seda, et ASK sellel takistusel peab sirge olema.

Kuna mul sellist ilmselt sahtlipõjast võtta ei ole ;-) , siis hetkel ma seda metoodikat kasutada ei saa.

Tegin täna ka proovilindistuse (vinüülilt) - päris kuulatav kukkus välja. Dolbyt ega HX-Pro-d sisse ei lülitanud, eelmagneetimisvoolu peenreguleerimist tegin alguses indikaatori, siis kõrva järgi.

Võtsin ka vinüülplaadilt salvestusrežiimis ASK-d üles (piltidel) - läbi lindi läheb ikka mõni detsibell kõrgemast otsast (see järsk tõus on vinüülika helipeast) kaduma.

Tegelikult oleks kasulik oma kõrvakuulmisest sonogramm teha (viimasest on vis üle tosina aasta möödas) - iseasi, milline selle täpsus võiks olla.

Hea küll, selle pilli võib praegu ajutiselt riiulile panna - kui mk II tehtud saan, saab neid võrrelda.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#23
Otsustasin siis "läbi lindi" ka sweep signaalid üles võtta - 15 kHz kandis on mingi huvitav "org", mille sagedus sültub eelmagneetimisvoolust (esipaneelil oleva Bias nupu asendist).

Totaalne kukkumine lõpus oleks arusaadav, kuid peale orgu rühib graafik jälle ülespoole ...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#24
See org on ilmselt tegeliku ASK lõpp aga see hammas 20 kHz peal on mingi IM moonutuse jälg.
Lase RTA ja sweep 40 kHzini või kaugemale, peaks see IM selgemalt välja tulema. Või mõõda staatilisi siinusedi ülevatl poolt 10 kHz laiemas RTA sagedusribas.
Vasta
#25
Ei hakka praegu seda krutitavat pilli kõrgemalt mõõtma - enne vaja taustsüsteem endale selgeks teha.

Klassikuid tsiteerides "Teadmine - valgus, mittetedamine - pimedus".

Panin siis (minu poolt) näppimata/kruttimata Akai GX-69-le juhtmed taha ja võtsin ASK üles normaal-, kroom ja metalllindi puhul, opetimaalses, -20, 0 ja +20 (skaalatähistuse järgi) eelmagneetimisvooluregulaatori asendis.

Graafikuid ei hakka siia üles laadima (neid sai paljuvõitu) - näha on neid:

https://personal.filesanywhere.com/fs/v....616ebb7099

Nende piltide alusel tundub, et mul on vaja GX-75 eelmagneetimisvoolu paneeliregulaatori tööpunkti "kolmveerandpöörde jagu minusesse" reguleerida.

"Optimum" failinimedes tähendab "indikaatori järgi paika keeratud".
Vasta
#26
Sai nüüd paar tundi veel kord eelmagneetimispotesid reguleeritud ja kroomlindi järgi ka kanalid üsna võrdseks seatud.

Sai ka selgeks, et tegelikult peaks reguleeritavaid trimmereid Dolby eelmagneetimisvoolu generaatori ees (VR552) olema iga linditüübi jaoks omaette paar (praegu on seal ainult üks paar, mis seatakse normal-lindi järgi paika ja muud linditüübid kasutavad seda signaalisuhet, mis aga ei näi neile kõige sobivam olema).

Samuti võiks olla trimmerid salvestuskanali EQ osas (R344 / 346 / 348) - saaks linditüübipõhiselt salvestusgraafikuid paremini reguleerida.

Aga lõpp hea, kõik hea - aeg mõelda, milline järgmiseks ette võtta.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#27
Mis sa selle laibaga jända (fomaadi mõttes) ja ega sa ometi kassetile midagi salvestama ei hakka?
Vasta
#28
Moi, kammoon... ära torpedeeri üritust Smile

Protsess on tulemusest tihtipeale tähtsam ja ühtlasi saab uusi teadmisi.
Vasta
#29
(31-01-2016, 09:15 PM)moi Kirjutas: Mis sa selle laibaga jända (fomaadi mõttes) ja ega sa ometi kassetile midagi salvestama ei hakka?

Mida mul ikka pimedatel talveõhtutel teha on?

Need tänapäevased arvutipõhised (ka digitaalsed signaaliprotsessorid) muusikalahendused jätavad mind emotsionaalselt täiesti külmaks - mustad plönnid keset plaati tegemas tont teab mida, lisaks "suplen" ma arvutivärgis juba 90-te aastate algusest alates nii et kõik sealne põnevus on ammu nähtud ja ega seda tänapäeval seal enam polegi (sama seksikas värk kui wc pott).

Peenmotoorikaharjutused pidid alzheimerit ka kaugemal hoidma ;-).

Ning makimehaanika puhastamine on palsam vana peenmehaaniku hingele...

Ja loomulikult kavatsen ma mõned oma paarikümnest noitatud kassetist erinevatel dekkidel (ega see mul ainus projektikas pole) täis salvestada.

Asjal ju veel nii lõbus kui praktiline külg ka.

Lõbus on see, kui peale lintmaki laualetõstmist lapsed (90-te põlvkond") küsisid, et mis see on. No sai siis selgitatud.
Peale kassetika laualetõstmist küsiti uuesti, selgitasin siis veel kord.
Kui oma lõbuks praegu mõned (kunagise kõrgema keskkklassi, tippude peale pole mõtet raha kulutada) pillid korda teha (rihmad-lüüdid-lülitid jne), ehk mõni lapselaps tunneb väiksest peast nende näppimisest samasugust mõnu kui mina koolipõlves bakeliitgrammofoni läbi Baltika raadio müristades või RET-i Kalevit õhtuti kuulates.

Praktiline külg on see, et kui praegu mõned pillid uuesti tööle panna, siis ehk kümne aasta pärast saab neid kiiksuga inimeste seas vahetuskaubaks kasutada.
Vasta
#30
Ma jälgin teemat suure huviga: üks kasu asjast on see, et kui ma kunagi peaksin oma GX-75 laiali lammutama, siis on juhend ees Smile . Nii et palun jätkata.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne