Eelvõimendi Uher UPA-400 renoveerimine
#31
THD sageduskarakteristikud peaksid vist need olema:

       
Vasta
#32
Kuna ma kruvin täna veel kord kasti lahti, siis ilmselt lisan täiskanali väljundisse (volüümipote ja mute-jaguri ette) pingejaguri, millega nivoo sobivalt saab alla tõmmata.

Milline oleks selle sobilik kogutakistus - 10k, 47k või 100 k suurusjärgus?

Tüürimas on seda siis eespoolmainitud võimsustranssidel väljundaste.

Edit:

Attenuaatoriks flat-amp väljundisse läks 6k8/2k7 - otse- ja täiskanali ümberlülitamisel kuuldavat helitugevusevahet ei ole.
Vasta
#33
Kui releed on originaal TAKAMISAWA-RY12W-K või midagi sarnast, ei tohiks nagu see probleem olla, kui muidugi hiinlased neid järele tegema ei ole hakanud valede kontakti materjalidega.

THD on ikka puhtalt tõusnud, 2. ja 3. harmoonilised on kõrgemad kui varem, päris kõrge ots on vist langenud aga sealt ei saa väga aru, graafikud kattuvad ja varjavad ära.
Toite müra on ka pea sama palju esindatud kui harmoonilised ja üks huvitav 1,5 kHz sagedus, mida ei peaks kuidagi olema. Viitab mingile modulatsiooni moonutusele, ainult pole näha seda sagedust millega modulatsioon võiks tekkida.

Pingejagur pole kuigi hea mõte, tämbri regulaatorid ümber arvestada on palju parem, kuigi keerulisem aga mitte võimatu. Alguseks peab muidugi väärtused teada olema, skeemilt neid välja küll ei loe.
Vasta
#34
Küsimus THD kohta on, et kas mu kõrvakuulmine 0,01% ja 0,02% vahet üldse on võimeline eristama? Ise eriti sellele ei panustaks.

Tämbrifiltrite ümberarvutamine on minu oskusteringust väljaspool, nii et hetkel jääb sinna pingejagur paika.

Toitesilumise ja THD kasvu võimaliku allika otsimise jätan ilmselt ootama seda aega, kui ma ta "tornist" viitsin jälle välja võtta - seni on ta peamine ülesanne kõrvaklapivõimendina tegutseda.
Vasta
#35
Ilmselt nii väikest THD erinevust kõrvaga ei kuule aga kogu ahelas oleks kindalsti parem väiksem THD.
Kui nüüd järele mõelda, siis kontaktid seda THD suurendamist vist ei põhjusta kuna kontakti probleemid peaks suurendama paaris harmoonilisi aga suurenesid ka paaritud.
Vasta
#36
(05-04-2016, 09:36 AM)moi Kirjutas: ... aga kogu ahelas oleks kindalsti parem väiksem THD.

Jah, loomulikult on nii parem. Ning see, et ma ise põhjustsin THD suurenemise, riivab natuke eneseuhkust.

Vaatasin üle oma opvõimenditel (moditud) GE-7030 ekvalaiseri mõõtmistulemused ja need on muidugi hoopis paremad, kuid siin on ilmselt tegu õunte ja kartulite võrdlemisega.

Eks näis, ehk saabub suve edenedes aeg, kus natuke selle pilliga jälle katsetada saab.
Vasta
#37
Eile õhtul sai siis tehtud "väike kontrollkuulamine" - klappidest käisid läbi Pink Floydi Division Bell (vinüül, uuspress) ja Siiri Sisaski Hommikupuu (CD).

Muu oli nagu hea (välja arvatud see, et ma ei ole harjunud muusikat kõrvaklappidest kuulama ja kõlariheli ja -efekti neist ilmselt nagunii kätte ei saa) välja arvatud Hommikupuu mõnede palade "särisevamad" osad. Nende puhul ei saanud aru, kas see, mis klappidest kostus, ongi see, mis plaadil on või tekkis mingi moonutus teepeal juurde.

Eks tuleb lähiajal suurem kuulamine (mitu cd-mängijat kombinatsioonis mitme klapivõimendiga võrrelduna kõlariheliga põhivõimendist) korraldada ...

Huvitav, milline neist

http://www.ebay.de/itm/2015-Latest-headp...1833067177

http://www.ebay.de/itm/NEU-LITTLEBEAR-P2...1775567055

http://www.ebay.de/itm/Nobsound-HiFi-6J9...2062454249

võiks võrdluseks sobilikeim olla?

Et kui mõni neist paremaks osutub, võib selle ju Uheri kasti sisse monteerida.
Vasta
#38
Mina valiks esimes, klassikaline skeem, opakatel väljundis suurema võimsusega transid, teistel lampide väljundis opakad (vist).
Aga ükski number ega pilt ei ütle kohe mitte midagi selle kohta, kui head heli nad annavad.
Vasta
#39
Lambiversioonidel on jah, ainult sisendaste lampidel, väljundisse tulistavad NE5532-d (vms), mida Oomipoest paari euro eest saada on.
Lihtsalt väljanägemine on (kaugeltvaadates) "fiilne" ;-).

Kui võrrelda transistoridel lõppastme ja opvõimenditel (nt 2 võimendit paralleelselt kanalisse) lõppastme moonutusi, siis kumb võiks numbrites (paraja koormuse all, mitte tühikäigul) peale jääda?
Vasta
#40
Ega seda nii üldiselt öelda ei saa kummal variandil väiksem THD on, kõik sõltub konkreetsest realisatsioonist ja opakatest.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne