LED programmide kontroller
#1
Tere,

Ma tahaksin kontrollerit, millel oleks võimalik (nuppudega) valida LED dioodide vilkumise mustri programmi. Samas ma ei tea millest alustada - kas Arduino (Uno) koos laiendusplaadiga oleks sobiv? Oleks ainult vaja juhtmega ühendada LED dioodid, ning ekraan ja nupud programmaatiliselt ühendada. Samas, sellel plaadil ma ei näe kohta, kuhu saaks ühendada juhtmed dioodide jaoks, sest nt. Arduino enda peal on kasutatav D13 jms, kuid sellel laiendusplaadil ma ei näe sellist võimalust. Kas tuleb tinutada?

Või äkki ma eksin ja oleks mingi muu lihtsam viis, kuidas saaks nuppudega valida programmi (nt. 1-9 displeil), ning igal programmil oleks erinev LEDide vilkumise muster ning ajastus?

Lisaks kas odavatele LEDidele piisab 1/4W 220ohm takisti?

Tänan!
Vasta
#2
Vaata korra Arduino programmeerimise näiteid. Kui see asi tundub õpitav ja arusaadav, siis tegutse edasi. Üldiselt on mikrokontrolleriga juhitav elektroonika palju lihtsam teha, kui hakata mingitest loogikakomponentidest asja kokku panema. Hiinast saad muidugi tellida ka valmis tüki, mis oskab led'e erinevate rezhiimides vilgutada, kuid see pole vist päris see Smile

Oomipoe Arduino on (vist) ok. Kui soovid kokku hoida, siis hangi hiina kloon. Töötab samamoodi, kuid on 5x odavam.
Selle laiendusplaadiga ei ole LED'ide vilgutamisel midagi teha. Kui tahad sealt muid elemente kasutada (nupud, ekraan), siis võib ju. Ledide juhtimiseks jääb sellisel juhul otsi väheks.

Arduino suudab üks-kaks ledi ise ära toita. Kui on soov ühe otsa külge rohkem LED'e ühendada, siis osta näiteks lihtne ULN2003 mikroskeemiga laiendusplaat või klopsi see ise kokku. Seal ei ole väliseid elemente, vaja on natuke jootmist vaid. Need on odavad asjad, võrdle hinda enne kui ostad.

220R takisti on 5V puhul päris lollikindel. Võib kasutada küll.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne