Lõppvõimendite võrdlemine
#21
Mõõtetulemuste failid on siin:

https://personal.filesanywhere.com/fs/v....6673b8a6af

Iga võimendiga tegin kaks mõõtmist - ühe kõlariterminalidelt võetud signaaliga ja kohe selle järel Umik-1-ga 1 meetri kauguselt (kõlar paiknes kogu tegevuse ajal samas kohas keset tuba).
Vasta
#22
Vaatasin neid jooni vähe rohkem suurendatult ja HMA peab olema vigane. Tal on tehnilistes andmetes Onkyoga sama suur DF=100,  seega ka sama väike väljundtakistus aga reaalsuses on ta väljundtakistus kordi suurem. Samas lohud muhud on Onkyoga sünkroonis ASK graafikul. Seega Flame keerab ASK koormuse takistusest sõltuvuse tagurpidi (mida väiksem koormus seda kõrgem väljundpinge), ilmselt üle trafo voolutagasiside tõttu.
HMA THD on koormuselt mõõtes ka kohati suurem kui mikkriga mõõtes ja kogu moonutus on sisuliselt ainult 3-s harmooniline (mingil huvitaval moel välja arvatud 50 Hz sagedus, võibolla leiab sealt vihje, mis tal viga võib olla), kuigi signaali nivoo on väga kaugel klippimisest.
Kas teda "parendatud" ei ole, või on lihtsalt kuskil väljundis tugevalt oksüdeerunud klemm ühendus või on relekontaktid läbi.
Kas teine kanal annab samasuguseid tulemusi?
Vasta
#23
(03-05-2018, 06:32 PM)moi Kirjutas: Vaatasin neid jooni vähe rohkem suurendatult ja HMA peab olema vigane, tal on tehnilistes andmetes Onkyoga sama suur DF=100,  seega ka sama väike väljundtakistus aga reaalsuses on ta väljundtakistus kordi suurem.

Olen sinuga täiesti nõus - selline kehv tulemus ei saa nagu olla töökorras võimendi oma.

Samas elementaarselt ta mängib nii et tuleb kunagi hiljem ta lauale tõsta ja temaga natuke tõsisemat tegeleda.

Kuna mikriga kõlariheli mõõtes selliseid probleeme ei ilmnenud, siis läks seekordne harjutus asja ette - sai midagi uut jälle õpitud.
Vasta
#24
Suvi edeneb, mõni suvetöö on edukalt lõpetatud - leidub natuke aega ka heliteemaga tegeleda.

Siin postituses siis Marantz PM-63 võimendi (tuunitud) suhted minu oma kõlaritega (Radiotehnika FS-10.1) ja Sõbra Kõlaritega (SK):

a) sageduskarakteristikute võrdlus:
   

b) "oma kõlarites":
         

c) "sõbra kõlarites":
         

Et mida siis arvaks - kõlaril ja kõlaril on vahe ...
Vasta
#25
Vaadates numbreid ilmselt olid kõlarid koormuseks ja mõõdetud on kõlari klemmidelt. See suurima erinevusega SK 2V THD on ilmselt vigane mõõtmine, kuskil mingi ühendus jamas.
All SPL on väga loogiline, kõlaritel erinevad takistuse sagedus-sõltuvused ja +-0,5 dB erinevus tuleb suht lihtsalt.
Kas modimine tähendas ka tagasiside sügavuse vähendamist?
Vasta
#26
(16-07-2018, 11:22 PM)moi Kirjutas: Vaadates numbreid ilmselt olid kõlarid koormuseks ja mõõdetud on kõlari klemmidelt.

Jah, tõe kriteerium on praktika ning "viimane vahipost" (mõõtepunkt) signaaliteel on kõlariterminal.
Vasta
#27
(16-07-2018, 11:22 PM)moi Kirjutas: See suurima erinevusega SK 2V THD on ilmselt vigane mõõtmine, kuskil mingi ühendus jamas.

Kahtlane, 1V ja 2V (SK) mõõtmiste vahel juhtmestikku ma ei puutunud.
Vasta
#28
(16-07-2018, 11:22 PM)moi Kirjutas: Kas modimine tähendas ka tagasiside sügavuse vähendamist?

Kes seda enam mäletab:

https://elektroonikafoorum.com/thread-67...ight=pm-63

;-)

Teadlikult - pigem mitte ...
Vasta
#29
Ma ka ei mäletanud ja kogu seda modimise rida ei viitsinud üle lugeda aga tundus, et ainult juppe sai vahetatud sellel PM-63 ja skeemi mitte muudetud.

Selle 1V ja 2V (SK) mõõtmiste 100 kordne (40 dB) THD erinevus ei ole kuidagi seletatav teise koormuse või 1 V  suurema pingega, eriti kui "oma" kõlaretega on 2V THD karva võrra väiksem kui 1V puhul. Seal peab midagi valesti olema, mingi kehv kontakt on kõige tõenäolisem. Välistada ei saa ka mingit müra või võimu genereerimist.
Vasta
#30
(17-07-2018, 12:15 PM)moi Kirjutas: Seal peab midagi valesti olema, mingi kehv kontakt on kõige tõenäolisem. Välistada ei saa ka mingit müra või võimu genereerimist.

Olen sinuga põhimõtteliselt nõus. Ehk tulevikus on võimalik seda mõõtmist korrata.

PM-63 skeemi sai niipalju kindlasti muudetud, et mittevajalikud filtrid (subsonic, high, loudness) sai signaaliteelt välja lõigatud, kuid tagasisideahelaid ma mälu järgi oluliselt ei muutnud .
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne