10-06-2011, 07:46 AM
(10-06-2011, 12:33 AM)A.R. Kirjutas:(09-06-2011, 05:28 PM)cyrix Kirjutas: Sa ülehindad Maaülikooli bakalaureusi kõrge kaarega.
Akseleromeeter võiks mõnes osas mikrofonist paremgi olla.
Magistrit ju siit ei paista .
Võtad valmis jupid, paned kokku.
Beebimonitor, emmemonitor, PC, excel, FFT, MAX().
Mõõdad, teed tulemuste analüüsi.
Juurutamine praktikasse - saadad moblale sõnumi -> "Kohe lähevad"
Mulle isiklikult tunduks selline aparatuur hetkel sääskede uurimiseks palju asjakohasem.
*
Milles on mikrofoni ja akseleromeeteri vahe?
Kas sageduste skaalas või on veel midagi.
Mõlemad ju värinatundjad.
Jah, kui teha nii, siis sobiks bakalaureuseks. Ma mõtlesin stiilis, et ehitada võimendite ja filtritega analoogosa, projekteerida toide (ja varutoide) teha mikro peal jälgimissüsteem, FFT, andmete salvestus ja ülekanne, siis neid andmeid koguda, saada mesilaste heli "tavaprofiil",ehitada või programmeerida mürafilter, mõõta vähemalt mõnes tarus pereheitmise profiil, leida tavaprofiilist erinevad sagedused, kui pereheitmise profiil on tarudel (näiteks mesilastõugudel) erinev, siis leida ühtivad sagedused, vajalikud intensiivsused ja kestus, et välistada valepositiivsed ja -negatiivsed.
Ükski maaülikooli baka, keda mina tean ei küündi sinnani. Oli just juhust ühte natuke juhendada - valmis tükid kokku ja natuke teooriat, see on tase.
Aktseleromeetri kohapealt peale sageduskarakteristiku ma arvasin, et oleks parem see, kust seda värinat mõõta saab. Mõõta tarukorpuse vibratsiooni peaks andma päris hea ülevaate sees toimuvast.