18-03-2013, 12:24 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 18-03-2013, 12:26 PM ja muutjaks oli A.R..)
(18-03-2013, 11:21 AM)andrei Kirjutas: Ja pead leidma kodaniku PIC-i programmaatoriga, kes firmware mikrokontrollerile sisse kirjutaks.Kui PICi üks kord kirjutada sisse boot, siis edaspidi saab laptopi USB programmi laadimisega suurepäraselt hakkama. Suutsin vist isegi Felchi veenda selle tegevuse võimalikkuses.
Tsitaat:2. Kasutada makettplaati. See on odavam, aga koostamine on aeganõudvam ning tulemus jääb (altpoolt vaadates) kole.Kuidas on summaarse ajakuluga võib olla küsimus. Samas, kui ei kopeerita mingit valmis skeemi, vaid luukse uut on see kindlasti lihtsam ja muudetavam lahendus. Ja kui kasutada peent, teflonisolatsiooniga traati, siis on mõistlik vedada juhtmed läbi aukude ja kasutada plaadi mõlemat poolt. Siis on juhe samaväärne suvalise teise detailiga.
Kui kasutada papi või plastikutükki ning teha montaaž nõela, isolatsioonita traadi ja keerutajaga (või ka lisada tinutus) siis see õpetab tegema seda, mida teeb eagle s.o. ühendama jalgu nii et juhtmed on risti aga kontakti pole sest ühendused on plaadi eri pooltel.
Võin kinnitada et suvaline omatehtud plaat, mis on töötab, teeb kõike seda mida pidi, paistab tegijale kaunis. Ja lisab julgust asuda uue, keerulisema ülesande kallale.
Nii EI PEA tegema aga nii VÕIB teha.
Tsitaat:Auto aju annab välja kiirusele vastava sagedusega impulsse.
Seda lihtsam.
Protsessoriga, mis töötab sagedusega mõnikümmend MHz, pole ju probleemi mõõta mõnekümne kilohertsilist perioodi. Ja perioodiliste pulsside väljastamine on ka lihtsam kui analoogi tekitamine.
Siis pole ju AD-d vajagi!
***
Jumal selle autoga.
Arvuti laadse asjaga saab lahendada mitmesuguseid probleeme ja
see ei ole nii ülesaamatu ülesanne nagu algul paistab.
Kui nüüd koolides tuleb robotiõpetus, siis vast saab ka sealt edasi arusaamisega nii kaugele et "robot" pole ainult kaklemise mänguasi
vaid ta võib teha ka muid vajalikke töid.