Cambridge Audio Azur 540R V2 helitugevus toimib imelikult
#1
Algne teema oli ühes teises foorumis, aga seal tundub nõu otsas olevat. Sestap kolin siia.

Ülalmainit pika nimega receiver. Peale välja-sisselülitamist reeglina seab helitugevuseks maksimumi või sinna lähedale, sealjuures helitugevuse muutuja käitub ka muidu imelikult, näiteks:
- maha keerata ei saa või saab MIN ja selle maksimumi vahel ühe klikiga,
- vahest näitab ka tugevuseks mingit imelikku sümbolit (vist sulg lahti) lisaks volume väärtusele, nt -(8 dB
- alati on seni korda läinud, kui keerata üle max-i, sealjuures hakkab ring otsast peale ja ka reguleerib õigesti. Muidu normaalolukorras ta "üle võlli" keerata ei lase, ütleb MAX VOLUME. Jne.
- briti onud on pilli ettenägelikult varustanud reset nupuga, mis mõneks ajaks ka probleemi ära lahendab, aga viimasel ajal on jama progresseerunud ja reeglina kammib ära juba pea iga väljalülitusega.

Volumet juhib siis digipote (BD3816K1) ja kogu seda asja kamandab mikrokontroller (SM5964C40J). Välja lülitades jääb prosele toide peale (potele mitte), tal on eraldi trafo ja alaldi selleks. Üsna ilmselt on viga selles, et prose/programm läheb segi mingil põhjusel. Mingeid muid settinguid selle käigus segi ei aeta ega unustata. Ka sisselülitatud olekus miski kokku pole jooksnud. Seega ma ei usu, et tegemist lihtsalt prose programmiveaga, miski peab selle prose ikkagi segi ajama.

See 5V tundub igati kvaliteetne ja stabiilne olevat, välja arvatud väljalülitamise hetkel, kui toiterelee vabastatakse, tundus kerge peak olema aegajalt. Kõik lüüdid toiteosas paistsid vähemalt mingit mahutavust omavat, ei aidanud ka lisalüüdi panek. Samuti kõik dioodid mis relee mähisega paralleelselt (või üldse seal skeemiosas) olid korras.

Proovisin ka lahtiühendatud rotary encoderiga, ainult puldist juhtides. See ei muutnud midagi.

Sellega seoses on minu mõistus otsas.
Kas on keegi sarnase probleemiga kokku puutunud või omab muidu häid ideid?
Service manual on mul ostetud, küsijatele jagan, linki siia ei pane.

PS Internetist leidsin veel mitmeid sarnase jama üle kurtjaid, seega tüüpviga, ilmselt ikkagi vilets või piiripealne skeemi disain?
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Cambridge Audio Azur 540R V2 helitugevus toimib imelikult - Autor: redart - 04-03-2010, 04:05 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne