Idee lihtsa aga väga praktilise mõõteriista tegemiseks
#23
Murphy vist juba nägi aga mul on R32C111 prosega (FPU!) plaat tegemisel. Ja sellisega siinust teha oskan küll. Aga mina nokerdan teemat õppimise pärast ning analoogtehnika on minu jaoks väga võõras. Eile panin LM833 peal skeemi kokku ning uurisin seda. Üks eelis MCU ees on siinuse pinge pluss-miinus 12V. MCU puhul tuleks sellise asja jaoks naguinii lisakivi panna MCUs asja tegemine hakkab mõtet kaotama. Ja mina sain elu esimese siinust tegeva skeemi tööle Smile.
Mind rohkem paneb muretsema see, et kas igasse skeemi tohib üldse sellist pinget sisse lasta. Datasheetides on silma jäänud, et max rating on tihti miinuse suunas 0,5V. Kuidas Fluke seadmel on voolu ja pinge piiramine lahendatud. Kuidagi valitav? Mis vahemikus?

EDIT: Eile siinusgeneraatorit ossiga uurides tuli mõte, et äkki mitte jamada OLEDi, ADC jms asjadega vaid suskaks kogu asja ossi X ja Y sisendite vahele? Oss on elektroonikul olemas ning kogu skeem olekski üks LM833.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Idee lihtsa aga väga praktilise mõõteriista tegemiseks - Autor: tonuonu - 03-05-2010, 11:12 AM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne