AVR Stamp Module (ostuabi)
#3
Progremiseks kasuta keelt C nagu üleval mainitud.

Programmi kivile pealt laadimiseks kasuta USBAsp'i, AT AVR Dragonit (Soovitan VÄGA soojalt) või STK200 LPT progrejat (enchanced, kus kellale on lisatud R/C filter)

Dragonit kasutan igapäevaselt debugimiseks ja progemiseks, STK'd kasutasin kunagi alustades.



Plaadi, mille peal harjutamist alustada soovitan ise teha. Miks? Sest siis õpid lisaks ka elektroonikast midagi ja ehk saad midagi ka joota (kui just ei soovi seda asja kokku laduda valgel makettplaadil, mida ka soodsalt nii ELFAst kui Oomipoest saada võib). Vaja on reaalselt vähe komponente. pullup takisti (4.7k-10k) reset liini ja toite vahele ja... kõik :D progemis otsik tuleb ka arvatavasti kasuks ning kui kasutad "mitteakutoidet" siis ka kondensaatorid kiibi kõikide Vcc toitejalgade ette. (jah see omab tähtsust kas kondensaator on jala ees või taga. toide peab enne kondensaatorisse jõudma ja alles siis AVR'i toitesse. elektronide valguskiirusel liikumine ei mängi mingit rolli).

Alustuseks soovitan Atmega48/88/168. ei maksa midagi, kõik kellad olemas ja piisavalt I/Osid LEDidega mängimiseks. Tinyd on liiga väikesed, ja JTAGi toetavad AVRid alustuseks mõttetult kallid (kindlasti suudad kuidagi esimese kiibi maha põletada).
Vasta


Sõnumeid selles teemas
AVR Stamp Module (ostuabi) - Autor: Koristaja - 02-01-2010, 07:38 PM
RE: AVR Stamp Module (ostuabi) - Autor: qratman - 02-01-2010, 09:31 PM
RE: AVR Stamp Module (ostuabi) - Autor: bloody-orc - 04-01-2010, 08:39 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne