Sagedusega signaali võimendamine op-võimuga
#1
Selline mure on hetkel opvõimu skeemi disainimisel, et mu võimendi GAIN ei ole päris see mis ma soovin. Nimelt mul on näiteks 120kHz signaal mille offset on 2,5V ja sisendi amplituud on 50mV. Nüüd sooviks ma seda signaali võimendada Näiteks 60 korda amplituudis ning et see jääks endiselt 2,5V peal võnkuma. Reaalsuses see nii ei ole. Simuleerides saan vaid 6 korda amplituudi võimendust.
Madalamatel sagedustel on võimendus jällegi suurem. Sageduse kasvades amplituud väheneb hoolega.
Siinse postituse juures on ka simuleeritud skeem, et oleks paremini aru saada, minu probleemist. 
Kas on mõni pakkumine, kuidas ma saaksin selle võimendusteguri tööle just nii nagu ma seda soovin.
Veelgi parem oleks nii, et skeem oskaks ise muuta võimendust vastavalt sagedusele - see tähendab et väljundsignaali amplituud oleks võimalikult konstante terves sagedusvahemikus 100Hz-150kHz ja lisaks veel muudetav mingi trimmerpotekaga.

Praegune võimendi skeem
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Sagedusega signaali võimendamine op-võimuga - Autor: Citizen3942 - 12-06-2015, 11:55 AM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne