Sagedusega signaali võimendamine op-võimuga
#6
Tänan vastuste eest. Võtsin kasutusele opvõimu MCP664 ja sellega on asi oluliselt effektiivsem. Paraku ei toimi LTSpices selle opvõimu Spice mudel, mille ma alla laadisin Microchip-i lehelt. Sellele vaatamata on opvõim oluliselt kiirem kui LM324 ja võimendab mu signaali kuni 3,8V amplituudis (Ülemise ja alumise reilini). Tänu sellele võimendusele on nüüd võimalik väga edukalt seda analoogsignaali, digiteerida Schmitt-i trigeri abil ning see ilusti sööta mikrokontrollerile, et loendada sageduse impulsse.
Opvõimu väljundi sidestasin lahti kondega ja panin sinna R7, et paindlikumalt muuta signaali offsetti Shcmiti jaoks. Shmitil on veel tagasiside ahelas lisapote, millega ma muudan digiteerimise thresholdi analoogsinaali tõusva ja langeva harja pealt.

Tõepoolest saaks kasutusele võtta ka veelgi kiirema opvõimu, kuid praeguse rakenduse jaoks on MCP664 täiesti piisav.
Pean nüüd järgmises arenduses juurde kompunnima mingid filtrid, et vabaneda toiteallika ja muude mõjurite mürad.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Sagedusega signaali võimendamine op-võimuga - Autor: Citizen3942 - 22-06-2015, 04:17 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne