Sony TA-F555ES transistori probleem ja remont
#14
See siis tagantjärgi.
Laisk nagu ma olen, ei viitsinud kõike sealt toite poolelt lahti ühendada. Seal on kaks sekundaarmähist, mõlemal oma dioodsild ja mõlema otsad toiteplaadile on keritud ühendused, neid ma lahti ei tahtnud kerida. Seega ühendasin lahti sellelt 4/8 ohm lülitist ja kõik pistikud mis andis lahti ühendada, teisel jäid järgi dioodsild ja ilmselt mõned takid, transid, konded,releed. Mürin kadus ära, jootsin juhtmed külge tagasi ja ühendasin kõik pistikud järgi tagsi va suured 22000uF konded, mürinat polnud, need tagasi ühendatud samuti mürinat polnud. Kui mõni diood saba oleks andnud siis ilmselt poleks ka dioodsildade väljundis +-61v ?
Nüüd olulisem ehk kuidas ma kogemata mürina ära koatasin :-). Kui ma jootekolviga lülitist juhtmeid lahti ühendasin ja toite plaati uurisin lasin r418 takisti ühendused kolviga üle, sest selle taki lähiümbrus oli samuti pruun ja see tõmbas tähelepanu, uurisin luubiga ka jooteid (seda kogu plaadil) aga otselt midagi kahtlast ei tuvastanud, ei loksund-logisenud ja r418 väärtus vastas ka skeemile. 
Eile õhtul postitamise ajaks olin selle osa ära unustanud kui väheolulise. Täna ülejäänud katsetusi tehes meenus, algaja värk.
Järgmiseks:homme poodi seibi otsima ja õhtal lähevad 330pf aux sisendilt, cd jätan külge, et võrrelda kas mina oma olemasolevate kõllide ja klapidega mingit vahet tuvastan. 
kontrolliks kõik regullitavad TP asjad üle, just in case.
Edasi B kõllidele uued ühendused, siinkohal ootaks soovitusi kust ja mida. 
Mingid uued jalad
Edasi...
...vaatab
kui endale kauplen, siis tegeleks transi/takistite jahutamisega.
ja ilmselt peab siis mõne konde ära vahetama (mõeldes A-700'le) vanust ikka miinimumis 35 aastakest.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Sony TA-F555ES transistori probleem ja remont - Autor: roirex - 11-04-2021, 09:50 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne