Sony TA-F555ES transistori probleem ja remont
#35
(25-04-2021, 10:22 AM)madis64 Kirjutas: A: Kas sa oled mõõtnud õhutemperatuuri korpuse sees (suletud katetega loomulikult) umbes sellisel koormusel (väljundpingel 8R takistitesse) nagu tavaliselt seda võimendit kuulatakse? Et kui soojaks õhk (jahutav keskkond) sees tegelikult läheb?

B:Transistoride temperatuuridest (ei ole ka selle ala spetsialist) pajatb internet seda, et siirde max temperatuur võib olla vahemikus 100...175 kraadi, siirdest korpusesse on temperatuuride vahe ca 20...30 kraadi ning sealt edasi tuleb radiaatori jahutusvõimekus (soojuse üleandmine ümbritsevasse keskkonda) ning mida kõrgem on keskkonna temperatuur, seda kõrgem on korpuse temperatuur (samal koormusel) ning seda kõrgem on ka transistori siirde temperatuur.

Targemad nüüd parandavad, kui ma jämedalt eksin.

C:Nii et audioahelatransistoride töötingimused on seda paremad, mida madalam on siseõhu temperatuur nende ümber.
Selle võimendi omapära on, et madalamat toitepinget tehakse suhteliselt kõrgest pingest, mille kaovõimsus paratamatult korpuse sees mõttetult õhku kütab. Sellest lahtisaamiseks (mõistuse piires) peaksid siiski need võimsustakistid juhtmetega tagapaneelile viima - siis toimib paneel radiaatorina juba välisõhu suhtes ja sees muutub olukord talutavamaks.

D:Netis on kirjutatud ka selliste seadmete kohta, mis õnnetul kombel nii kuumaks osutusid, et komponentide jalad hakkasid end plaadist lahti jootma ning ainuke tehasepoolne soovitus tehnikutele oli kasutada kõrgema sulamistemperatuuriga joodist.
A: Ei ole, sest puuduvad momendil vahendid, põhim saaks Dallas 18b20 ja arduino baasil teha dig.temp vahendi mõõtmiseks. Analoogselt suletud arvutikorpusega lõputaransistorite jahutus võib paraneda. Muud transid/takistid läbi plaadi ikka õhku ei tõmba, kuigi q501/ (551 selle kohal on suur konde, see ilmselt pidurdab jahutust) on radika all ava ja võib parandada jahutust. 
B: suures plaani siis ok, seda võib ka andemlehtede põhjal ikkagi normaalseks pidada.
C: 61->39->20/16  pole küll palju kogemusi aga näituseks see denoni avr 53->15 radikad küll suuremad aga olid kusagi 60C. Samas ka netiavarustes vahetati neid 15v kive seal mis surid. Seega mingid teised takistid korpusest välja või "lakke" on mõeldav lahendus.
D: Sellel põhjusel ma seal transid, takistid, dioodid üle jootsing, mõnel jootekolviga puudutamisel tina "haihtus". 
Loeme siis temp teema lõppenuks.
Ja oletame, et 56 vs 54v pole ka suur probleem.  Aga see q504 24v asemel 35v, teeb natuke rohkem murelikuks. Kooslus q504, q503, q502. r510 on 47k, r511 on 555ohm. Kus seal viga kahtlustada, transid lihtsalt maha joota ja testida?
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Sony TA-F555ES transistori probleem ja remont - Autor: roirex - 25-04-2021, 04:54 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne