Kogemused
#1
Teeme sissejuhatava teema Smile

Klient helistab ja meilib, on kuri, kuule, sinu moodul läks rikki ja lööb välja. Kas saadad kohe uue või tuled vaatad mis on ?

Noh, helistame ja täpsustame. Mida lööb välja ? Tuld ?
Ei, kaitseautomaat lööb välja.
Kas ainult üks konkreetne moodul või ?
Jah. Ainult see konkreetne.
Aga kui teised sama toiteliini taga olevad välja lülitada, kas ikka ..
Ei, siis läheb tööle.
Noh, tore. Aga mis kaitseautomaat on ?
B13. Aga selles ei saa viga olla.
Noh aga mis kaitseautomaat olema pidi ?
C16. Aga..
Aga mis siis kui paneks õige kaitseautomaadi nagu skeemis on ?
Noh.. ok siis.

Ehk siis moraal. 99% juhtudest ei tööta asjad kuna neile ei raatsita pinget peale anda. Või pistikut külge pista.
Konkreetsel objektil olen telefoni teel kokku hoidnud vähemalt 200 liitrit bensiini, korrutades lollil kombel kahte põhitõde - kas toide on ? Kas pistiku panite külge ? Smile

Samalaadsed kogemused siia teemasse oodatud.
Vasta
#2
Kui juba selline teema siis ... esimeseks postiks hea küll

Kunagi ammusel aal helistas sõber kes oli sattunud Õllesummerile ühele pisikesele lavale nuppe keerama. Nu ei tööta mittemidagi ei tule läbi ... kohe hakkab etendus peale paanika missugune. Kuna sai parajasti antud ürituse teritooriumil viibitud siis sai läbi jalutatud ja vaadatud milles mure. CD mängija töötab, juhtmed taga, puldil "kellad" käivad väljundi juhtmed puldi ja võimu vahel ka olemas ... sai siis võimendi ka sisse lülitatud ja mure oligi murtud Smile

Elektroonilised vidinad töötavad ikka paremini kui nad sisse lülitada Smile

Endale tuhka pähe raputades ... täna tööl sai päris tükk aega uuritud miks videosignaali ühest jublinast läbi ei lähe ... tunnike hiljem sai avastatud et ise olin selle konkreetse väljundi mujale kommuteerinud.
Vasta
#3
Kogemustest...ehkki vananenud aga vahest kellelgi läheb vaja. Kineskoopmonitoride remondist: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/Monitoride remont.zip
Vasta
#4
(01-12-2009, 08:46 PM)KaruTEC Kirjutas: Ehk siis moraal. 99% juhtudest ei tööta asjad kuna neile ei raatsita pinget peale anda. Või pistikut külge pista.
Konkreetsel objektil olen telefoni teel kokku hoidnud vähemalt 200 liitrit bensiini, korrutades lollil kombel kahte põhitõde - kas toide on ? Kas pistiku panite külge ? Smile
Elu ongi selline:
selle võtab hästi kokku lõik huumoriseriaalist: http://www.youtube.com/watch?v=QpmLrz_lSuE
Vasta
#5
Endalgi midagi sarnast olnud (Kolvi olen unustanud võrku toppida ja ressiiveriga oli nii, et unustasin mobiili juhtme külge ühendada ja mõtlesin, miks kõlarid ei tööta :D) ja kahel korral on selline asi juhtunud:
Tuttav oli läppariga msn-s ja ütles, et lauakas ei tööta...häält teeb, aga pilti pole, monitoril tuli põleb. Mina kohe küsima siis, kas kaabel on arvuti taga...ja ei olnudki. (käis vahepeal minu käes uue windowsi panekuks)
Vasta
#6
Enda praktikas on tänu tööle ka ette tulnud tore juhus, kus helistab paanikas naisterahvas, et "arvuti ei lähe käima ja toas on kohutav suitsuhais". Valmistan enda vaimselt ette konstanteerimaks fakti, et toiteplokis on järjekordselt mõni lüüt pauguga oma elutsükli lõpetanud ning jalutan kohale. Kohale jõudes tunnen tõesti kärsahaisu, aga tüüpilise "kondekalõhnaga" seos puudub. Torkan arvutil ilmselt koristaja poolt väja tõmmatud juhtme seina, lülitan masina sisse ja voila. Kust aga pärines kärsahais? See tuli avatud aknast - hommikul oli EENETi katusel väike tulekahju olnud Smile

Kolleeg on kunagi ka lahendanud telefoni teel muret stiilis "arvuti ei käivitu":
"Kas juhtmed on taga ühendatud?"
"Jah!"
"Kas pesas ikka elektrit on?"
"Jah, isegi proovisin tagant seda lülitit arvutil klõpsida, mitte midagi ei juhtunud"
Läheb siis kohale, vajutab esipaneelil toitelülitit ning tädike teeb selle peale suured silmad: "Vot sinna ma ei taibanud küll vajutada..."

Muuseas, kes veel tähele pole pannud, siis "IT Crowd'i" näitab nüüd pühapäeviti ka ETV Smile
Vasta
#7
Täna siis totter juhus, mis kaks korda lolliks tegi.
Üle pika aja ansambliproov. Ruum on meil selline "kodune", jagame veel paari pundiga. Üldiselt "omad mehed". Meie-kasutame-teie-kola-ja-teie-kasutate-meie-kola. Ainuke asi, mida ma kasutada ei lase on lampidel kidravõimu "pea". Selle tarbeks on teistele toodud üks Vermona.
Usalda aga kontrolli! Igaks petteks keerasin viimane kord anoodpinge kaitsme välja ja panin teibiga võimu korpuse sisse.
Täna siis: juhtmed külge, küte sisse - lambid hakkavad ilusti hõõguma. Tõmban anoodpinge järgi... vaikus. Esimese hooga ehmatan ära, et kõlar ei anna ühendust(teadagi, mis lampvõimuga juhtub) - ei, anoodid ei puneta. Lahkan juba võimu ja vannun, et tester kaasas pole, kuni plahvatab - kaitse sai välja keeratud. Kaitse loomulikult kadunud. Pole häda, võtame vermontsist - nominaal pea sama.
Ilus, proov tehtud. Enne minekut veel oli vaja korra Vermonat näppida. Mis jama? Ei võta auku valgeks. Uurin, kõik, seinas vool on, jõuan juba vihastadagi, et rajakad juba jagu saanud. Äkki ainult kaitse läbi. Kaitse! Loomulikult, paneks kaitsme ka uuesti tagasi.
Vasta
#8
Ei ole võibolla eriti naljakas juhus, aga kogemus siiski. Üleeile oli ämm olnud mu arvuti taga netis surfanud ja järsku viskas mingi akna ette ja arvuti jooksis kokku. Pani siis power nupust masina kinni ja käima enam ei läinud. Jõudsin töölt koju ja hakkan juba mõtlema uue arvuti ostmise peale. Loomilikult üritasin kõigepealt ikka oma jõuga vea üles leida, ehk lihtsalt mingi pisiviga. Teen siis kõigepealt biosile reseti, emaplaadi tolmust puhtaks, sätin juhtmeid, mälusi jne... ikka ei miskit. Võtsin siis multimeetri, et toiteplokki kontrollida. Lülitan pintsettidega toite sisse, et pingeid mõõta. Toide hakkab tööle ja pinged on korras. Kakkusin kõik kaardid välja, emaplaadi lahti, prose külest, sai kõike natuke puhastatud ja siis sama targalt tagasi kokku pantud, et ehk aitab... ei aidanud. Toiteplokk oli seest väga tolmune ja puhastasin selle kah seest ära...ikka ei aidanud. Ainuke komponent mida ma sain välja vahetada oli toiteplokk kuna mul üks 6 aastat vana isend juba aasta rõdul vedelenud. On 100W väiksema võimsusega, aga kuna muud varjanti polnud, siis pidin seda katsetama. Tõin tuppa, lasin soojeneda, kuivada ja siis vahetasin välja. Arvuti töötab. Ei tea mis sellel toitekal viga oli et sisse ei lülitanud. Võibolla andis rohelisele toitelülituse juhtmele liiga palju voolu ja emaplaat ei suutnud nulli lülitada. Ei viitsi täpset viga otsima hakata, kuna sellist vana toitekat uude arvutisse enam ikka panema ei hakka ja muuks otstarbeks töötab niisama kah.
Vasta
#9
Panin suvel üht 41Hz.comi digivõimu kokku. Hääle sain veatult läbi tulema,
aga mis ei tööta, on standby ja ülekoormuse valgusdioodid. Sellised pisikesed,
tikuotsast väiksemad. Kontrollin polaarsusi, kontrollin ühendusi, kontrollin
dioode endeid, kontrollin eeltakisteid -- no kõik peaks korras olema.

Päev hiljem kontrollime sõbraga veel kord kõik üle, kahe päeva peale ikka hea
hulk aega jamamist. Ja ei saa tööle... Kuni taipame suht võimsa kohtvalgusti
välja lülitada. Dioodid lihtsalt nõrgukesed ja suure suunateguriga, tugeva
valguse käes näha polnud.
Vasta
#10
Marley, kuidas see 41Hz.comi digivõim kõlas? Olen ka mõelnud uudishimust mängida mõnega sealt, aga pole veel tellimiseni jõudnud.

Kuna teemaks on kogemused, siis teemas püsimiseks toon ühe esimestest elektronidega kokkupuutumise hetkedest.
Olin parajas püsti laua alt läbikäimise eas ja igavlesin. Seinalambi juhtmel oli selline lüliti, mille katted kummaltki poolt keermega maha käisid, paljastades suured kruviklemmiga kontaktid, ehk keegi mäletab selliseid. Ahvatlevalt otse silmade kõrgusel, kui diivani peal püsti seista. Eks ma olin seda varem ka lahti kruttind, aga kontakte polnud julgenud puudutada. Aga seekord oli nii igav, et eksperimenteerimishimu sai võitu. Kinnitasin endale, et julgen neid kontake puudutada. Ei juhtunudki midagi. Siis kiitlesin endamisi edasi, et julgen neid ka siis puudutada kui lamp põleb Smile
Järgmine hetk oli kisa suur: isa isa see lamp on rikkis Smile
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne