Kanal2 Ajujaht, mis arvate ?
#1
Arutaksime selle üle ?

Vaatasin täna poolkogemata, kokkuvõtteks jäi mulje et eestlastele on "kapitalism" kujul "juhtimine-äriplaan-turundus" väga pähe hakanud - paljud ideed olid sellel tasandil, et teeme äriplaani ning noh, maksame kellelegi see teeb siis tehnilise lahenduse. Nagu South Pargist trussikupäkapikud, neil oli ka 3 punktiga äriplaan:
1. koguda trussikuid
2. (see punkt ei olnud veel lahendatud)
3. saada rikkaks

Läbiv väljend on alati "..innovatiivsus lubab meil saada Euroopas turuliidriks.." nonoh, lennata tahaks küll aga ei maksa seda äritada 100km kõrgusel, tiivad ei kanna kuna atmosfääri pole Smile
Minu arvates peaks soojenduseks, enne äriplaane jms natuke käelist tööd tegema - siis on reaalsus natuke lähemal ja ei kipu välja pakkuma iPodi analooge ja lendavaid kaameraid.

Positiivse mulje jätsid kooliõpetaja oma pabervigurite ja vibumärklaua arendaja. Neil oli selline käed - külge lähenemine ja ei olnud idiootselt kõrged ootused. Selline korralik põhjamaine "ammatimies pienosyrittaja" suhtumine, millega saab raha teenida ja normaalselt elada.


Mida siis teised arvavad ?
Vasta
#2
Olen ka jälginud seda saadet. Mütsiga lööjaid on tõesti palju, saatesse jõudis neist ju ainult väike, millegi poolest huvitavam osa.
Veel hakkas silma, et tõsiselt alahinnatakse RD mahtu, nii tarkvara kui raua osas. Minu arvates tõsiselt saabki võtta ainult neid üritajaid, kellel on juba näpud mullaseks tehtud ja prototüüp olemas. Aga ka prototüübist tooteks on pikk ja okkaline rada.
Pea kõik laineid löönud leiutised on sündinud ainult fanatismist. On keegi, kes on teinud midagi enda jaoks, ja on ise sellesse uskunud. Ning pole sealjuures esmajärjekorras mõelnud müüdavusele. Rubicu kuubikust alates ja linuxi või facebookiga lõpetades, kui minu eluajaga piirduda. Ehk siis teisisõnu: olen sinuga üsna ühel meelel ja trussikupäkapikkude analoog on igati pädev Smile
Ma ei kujuta ette, miks need inimesed seal ei ole oma kodutööd ära teinud, see tähendab tänapäeval tihti vaid ühte õhtut googeldamist.
Vasta
#3
Ei ole küll seda saadet vaadanud sest Kanal2-e vaadates võib ennast paksuks süüa ja siniseks suitsetada (reklaame nii palju) aga siinkirjutatu põhjal...äkki on siiski mingi mõte sees? Nimelt kusagil peavad ju nooremad ka õppima. Ja Kusagilt peaksid saama ka hinnangu. Saates ehk tambitakse "trussikumüümise" ideed maha, niigi palju kasu.

Kodutöö tegemata jätmine on minu meelest üldse praegusele ajale iseloomulik. Interneti piiramatud otsimisevõimalused justkui segaksid ?
Vasta
#4
säh sulle (ajujahi kodukalt leidsin):

LED Master Baltic OÜ on välja töötanud idee, kuidas toota kvaliteetseid LED ülekäiguraja valgusteid taskukohase hinnaga. Oma tootel kasutame spetsiaalseid optilisi läätsesi, mis aitavad valgusvihud koondada just sinna, kuhu vaja-ülekäigurajale.


Ma kommenteerin ideed: idee oli selles et tulla minu juurde ja minult tellida selline valgusti. Innovatsioon Eesti moodi - leiame kellegi ja vaatame ehk saab talt seda osta ;)
Vasta
#5
Ju sa siis müüsid liiga odavalt... Smile
Ülekäiguraja valgustid on kenad aga nad võiksid valgustada ka väikest osa raja algusest kõnniteel. Tavaliselt aga on just see kohta kottpime.
Vasta
#6
(27-04-2010, 12:11 AM)KaruTEC Kirjutas: Ma kommenteerin ideed: idee oli selles et tulla minu juurde ja minult tellida selline valgusti. Innovatsioon Eesti moodi - leiame kellegi ja vaatame ehk saab talt seda osta ;)

See on juba peaaegu nagu äri vene moodi - leiame kasti viina, müüme maha ja saadud raha joome maha Smile
Vasta
#7
Kõik mis te kirjutate on õige aga kusagilt on ju vaja alustada ning ainult läbi kogemuste saavad trussikumüüjatest õiged ärimehed ja innovaatorid. 100 tükki kukub läbi aga 1 idee satub äkki sobivale pinnasele. Samas need kes lähevad mütsiga lööma saavad kah ehk kogemuse võrra rikkamaks ja korrigeerivad oma suhtumist. Tehnikaajalugu on täis igasuguseid aferiste ja nihverdajaid, kellest ajapikku nii mõnigi sai oluliseks teerajajaks (näiteks üks televisiooni leiutajaist John Logie Baird jne.). Pealegi võib asja ka lihtsalt huumorina võtta.
Vasta
#8
Kuna noored vahivad telekat tatt ripakil, siis on negatiivne just see et antakse "vale eeskuju" - jääb mulje et "müümine" ja "projektikirjutamine" on alfa ja oomega. Võib olla tõesti on. Alfa ja oomega. Aga kõik vahepealsed tähed on ENGINEERING !
Vasta
#9
populistlik saade.. Et seal "võita" pead olema nii tipptasemel insener, projektijuht kui ka müügimees. Aga tavaliselt jääb midagi ikka puudu. Mõni idee on oma olemuselt päris hea, aga just see projektijuhtimise ja müügimehe pool jääb puudu, Idee kohaselt võiks ju võtta sealt teemasid, mida siis vastavalt arendada - saaks asja küll (muidugi kas just nokia tasemel, aga nii mõnegi töökoha saaks juurde tekitada, kus inimesel ikka on teha ka midagi). Mõni aasta tagasi oli populaarne teema vabas looduses ellujäämine, praegu on populaarne teema leida üliinimesi üles (huvitav, millal tuleb saade eesti otsib kunstnikke vms). Tänu sellele eriti neid saateid ei vaata (kanalit ka ei asu vahetama samas), aga kogemata kombel olen ajujahi saates mitmeid tuttavaid nägusid näinud. Viimane kord omale üllatuseks leidsin venna seal toimetamas ja miljonit krooni jahtimas.
Vasta
#10
(27-04-2010, 12:11 AM)KaruTEC Kirjutas: säh sulle (ajujahi kodukalt leidsin):

LED Master Baltic OÜ on välja töötanud idee, kuidas toota kvaliteetseid LED ülekäiguraja valgusteid taskukohase hinnaga. Oma tootel kasutame spetsiaalseid optilisi läätsesi, mis aitavad valgusvihud koondada just sinna, kuhu vaja-ülekäigurajale.


Ma kommenteerin ideed: idee oli selles et tulla minu juurde ja minult tellida selline valgusti. Innovatsioon Eesti moodi - leiame kellegi ja vaatame ehk saab talt seda osta ;)

Küsimus järgmine siis KaruTEC-le: kas Teil endal oli ligilähedanegi idee, et sellist valgustit annaks toota ja turustada? Kas Teil oli plaan seda valgustit enne küsijatega kohtumist valmistama hakata? Kui vastus on ei, siis idee autorid ongi nemad ja Teie olete ainult vahend idee teostamiseks. Kui Teie ei olnud nõus, siis siirdusid nad järgmise tootja juurde.

Äri tegemise eesmärk on kasutada võimalikult palju teiste inimeste aega ja raha, ehk. nö "neegreid", kes töö ära teevad ja kellel endal pole piisavalt ajusid, et midagi innovaatilist välja töötada JA TURUSTADA. Enamik kodanikke, kes ennast realistideks ja kahe jalaga maapeal seisjateks nimetavad on paraku silmaklappidega hobused, kes oskavad käia ainult seda rada, mis ajaja neile ette näitab. Ehk siis on vaja ajajat. Need ajajad ongi nö ärimehed/ärihinged, kes on välja mõelnud SÜSTEEMI, milles toode on ainult 1 osa. Ilma süsteemita ei maksa toode midagi. On nähtud piisavalt palju häid tooteid, mille taga ei olnud toimivat ärimudelit, ja mis oleksid hääbunud, kui ei oleks leidunud ärivaistuga inimesi, kes neid ideid kasutama hakkasid. Näited: Microsoft company ja Bill Gates (esimesed tooted ei olnud sugugi Bill Gates'i väljatöötatud vaid "laenatud ideed"), Thomas Edison ei leiutanud hõõglampi vaid arendas edasi Woodward'i ja Evans'i ideed ja ehitas selle ümber ärisüsteemi. Raymond Albert "Ray" Kroc võttis 1954-dal aastal üle väikese McDonald'i frantsiisi ja ehitas selle üles multimiljoni äriks - ta ei leiutanud hamburgerit.

Ehk siis, kui LED Master'i inimesed Teie poole oma ideedega pöördusid, siis nägid nad Teis potentsiaalset töömeest, kes suudaks nende süsteemis kasutatava toote valmis teha. Nemad olid ajajad, kes nägid põldu tervikuna ja Teie olite hobune, kes nägi ainult vagu enda ees.

Peace!
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne