LED filmivalgustus
#1
Niisiis,

Äripäevas ilmus artikkel LED filmivalgustuse kohta, kuna sealne kommentaarium on piiratud mahuga siis tegin teema - kui on küsimusi, siis küsige !

http://ap3.ee/article/2010/5/28/volta-po...tuse-poole
Vasta
#2
Miks ainult filmivalgus teemaks ... ka telestuudiod vaatavad sinnapoole. Hetkel on reaalselt olemas selline toode Arril , väljatöötamisel Desistil. Kuna parimal juhul lähima 5 aasta jooksul tekkimas Eesti pinnale ~2000 ruutu stuudiopinda juurde ja sinna kaalutakse hetkel reaalselt LED lahendusi sis ... kõlab põnevalt.
Kuna mehhatroonika ka ju niiöelda samas majas tehtav siis miksmitte ka stuudio valguslagede terviklahendused koos teleskopide ja juhtimistega?

Lähedalt nähtud ka nende toodangut http://litepanels.com/ vägev ja vahva ... ehk siis kodumaalt midagi sarnast tulemas "hea hinnaga"

PS. kui valgustajate arvamusi asjast või stuudiote mõte meeldima hakab siis ... tasuks võibolla ERRiga ühendust võtta.
Vasta
#3
Arril on LED paneelid olemas, kuid ma rõhutan: me planeerime võimsusi mis on olemasolevatest suurusjärgu kõrgemad - 0.5-5kW.
Statsionaarsed stuudiod on samuti sihtrühm, seal on eeliseks väiksem soojuskiirgus ja olematu UV.
Vasta
#4
(28-05-2010, 12:03 PM)KaruTEC Kirjutas: Arril on LED paneelid olemas, kuid ma rõhutan: me planeerime võimsusi mis on olemasolevatest suurusjärgu kõrgemad - 0.5-5kW.
Statsionaarsed stuudiod on samuti sihtrühm, seal on eeliseks väiksem soojuskiirgus ja olematu UV.

Ma usun, et ma saan päris hästi aru mida te planeerite seal ja olen igati rõõmus, et Eesti pinnal midagi sellist tehakse. Minu viidatud Litepanels on ka muide suht selliselt suht pisikese tühja koha pealt välja tulnud (on olnud meeldiv kohtumine selle ettevõtte "asutajaga").
LED sein, niiöelda värvitav foon, on ka päris põnev lahendus mis Arril olemas on, lihtsalt vihjeks.
Arril on aga tegelikult olemas HMI575 niiöelda vaste (hinda ma sellele ei hakka küll mainima) ehk siis sinna esimesse auku läheb küll, lisaks neil olemas ka protod 2kW tasemel, päris põnevad protod suht heade lahendustega on ka Desistil.
Põhilisteks eelisteks peale sooja, voolutarbe ja UV on ka veel värvustemperatuuri konstantsus ja eriti selle mitte muutumine valgustugevuse muutumisel ehk siis dimmerdamisel. Protod on mõnel olemas ka sellised mis just selle probleemi vältimiseks kasuavad sisemist fotosilma mis siis jälgib värvustemperatuuri ja lamp oskab ennast ise korrigeerida.
Vasta
#5
Nii kõrvalteemana, kuskohast see Arri 2kW info pärit on ?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne