R32C MCU voolutarve
#1
Teen siin mingit skeemi, kus voolutarve on piiri peal. Seetõttu on küsimused. Arvata on, et Raivo on antud teemas põhivastaja Smile

Kasutan kahte toitekivi TI TPS51222
http://ee.farnell.com/texas-instruments/...dp/1710818
Nende abil toodan +3, +5 ja +12V pinged
Voolud on suured. Samas TPS51222 omab featuuri andmaks 3,3V ja 5V kumbagi 10mA iga kell, ka siis kui muu toide on välja lülitatud. Kuna mul neid kive on kaks, siis võib mõelda ka, et mul on 20mA kumbagi. Samas naised saunas rääkisid, et kahte toite väljundit ei ole viisaksa otse kokku panna jne.

Nüüd MCU on R32C/111,
http://www.renesas.com/products/mpumcu/m...tation.jsp
mille kohta datasheet ütleb:
Kood:
Current Consumption 32 mA (VCC1 = VCC2 = 5.0 V, f(CPU) = 50 MHz)
                     8 μA (VCC1 = VCC2 = 3.3 V, f(XCIN) = 32.768 kHz, in wait mode)
Mina toidan teda 3,3 voldiga ning kavatsen kasutada 8Mhz kvartsi asja jooksutamiseks 48Mhz peal. Karta on, et 10mA jääb väheks. Ma ei leia aga dokumentatsioonist kohta, mis voolutarbest täpsemalt räägiks. Et mis ma tegema pean, et tarve 10mA sisse ära mahuks? Ja kuidas seda asja nii teha, et kuni voolu laialt käes, käiks asi 48Mhz peal aga kitsikuse korral tarbitaks vähem? Et kui suur toide ära kaob, asi ämbrisse ei astuks? R32C sees on registritega võimalik taktgenekat ümber progeda. Et teen miski katkestuse X jala pealt, et kui elekter läks siis progen kella ringi? Ma saan MCUd läbi dioodi toita ja sinna taha suure lüüdi pista, et natuke aega võita. Eelkõige on küsimus, et mis on hea inseneripraktika antud probleemi lahendamisel?

Maxim teeb mingeid progetavaid kellagenesid nagu DS1077
http://www.maxim-ic.com/datasheet/index..../3359/t/al
ja juhitakse üle I2C siini. On mingi põhjus eelistada seda kivi kvartsi asemel? Et keeran ta alguses vaikimisi miski madala taktiga MCU-d ringi ajama ning sobival hetkel MCU ise tellib I2C kaudu suurema kiiruse? On mingeid soovitusi? 32Khz kvarts on ka kivi küljes. Sisuliselt suur vool ootamatult ära kaduma ei peaks ja see ehk pole nii kriitiline. Aga oluline on, et kivi startides õgima ei hakkaks (mis viiks kiire näljasurmani).

Üks küsimus veel. TPS51222 datasheet räägib, et selle maksimum toite vool on 20A. Ma ei saa aru, kust see piir tuleb. Mis see tema asi on kui ma näiteks 100A MOSFETid väljundisse panen?

Eagle failid praeguse seisuga:
http://no.spam.ee/~tonu/r32c-robot-teensy-33899.sch
http://no.spam.ee/~tonu/r32c-robot-teensy-33899.brd
Vasta
#2
R32C voolutarve jääb 200uA ( töötab 32kHz taktsagedusel Flashist, RAMist koodi täites peaks veel väiksem olema) ja 50mA ( 50MHz, enamik taimeritest ja serial portidest sees) vahele. 10mA vastab umbes 8MHz taktsagedusele kui PLL on välja lülitatud. Kui vajad RS232 ühendusi siis parem oleks võtta mingi hästi jaguv kvarts ( 7,32 MHz), muidu pead PLLi kogu aja töös hoidma ja see rüüpab oma. Prose kella saab R32 sees igatpidi keerata ( 32kHz väline RTC - 125kHz sisemine - väline "main" kvarts - PLL ) nii et vajadust välise kella järgi ei näe.
Kui taktsagedusega eriti mängida ei saa ( vajad PLLi mõne serial liidese ülevalhoidmiseks) siis mängi Wait modega, s.t. pane prose vahepeal magama.
Pinge kadumise avastamiseks tuleb väline komparaator INT sisendi külge riputada. Prose sees on Low Voltage Detector aga see sobib kasutada vaid 5V toitega.
TPSi kohta aga loen et 5V 100mA ( tabelis lausa 300mA) on alati saadaval.
20A piiri kohta ei oska midagi arvata, ilmselt saab ka rohkem, kuigi PCB layouti osas ( nii EMI kui jahutus) läheb asi vist kriitiliseks.
Vasta
#3
Tänud! 5V toite võimaluse olen tõesti maha maganud ja uurin seda. Seriali ma ei kasuta, Kõik asjad käivad reaalselt SPI või I2C-ga. Siis vist on kella kiirus üsna vaba. Võimalik, et jätan PLLi kasutamata ja lähen 8Mhz peale. Peab prototüübi peal mängima natuke kui see tekib.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne