Brandneri grupitellimused
#1
Olen seni kasutanud reeglina Brandneri teenust, kus tonni eest saab ilma maskita PCB (http://www.brandner.ee/index.php?p=harrastus_1). Nüüd selgus, et neli korda suurema pindalaga profipaketi saab koos maskidega 4700 eest. Mul õnnestus ühe seltskonna sellise PCB peale oma plaat mahutada ja see Brandnerist läbi lasta. Tulemus on nii hea, et ei taha enam seda odavat paketti kasutada. Samas 4700 on minu jaoks kallis ning mul pole reeglina nii suure pinna peale ka piisavalt plaate panna.

Et ega keegi lähinädalatel ei soovi mind oma plaadi servale lisaks võtta või on siin huvilisi, kes omad plaadid minu tellimusele lisaks? Tehnilises plaanis ma tean, kuidas asja lahendada. Eagle fail lasta Gerberiks ning siis GerbMerge abil kokku liimida.

Äkki teeks miski veebijunni, kustkaudu selliseid asju lahendada? Uploadid oma plaadi, maksad kasutatud ruumi järgi miski raha ära ja ootad. Kui plaat täis saab, läheb tellimus minema.
Vasta
#2
(13-10-2010, 03:06 PM)tonuonu Kirjutas: ...
Äkki teeks miski veebijunni, kustkaudu selliseid asju lahendada? Uploadid oma plaadi, maksad kasutatud ruumi järgi miski raha ära ja ootad. Kui plaat täis saab, läheb tellimus minema.

Ma olen igati poolt ja kasutaks seda "teenust" kindlasti. Hetkel vaid pole ühtegi plaati vaja.
Vasta
#3
Aga paneme asja käima.

Trükkplaatide grupitellimus on tulemas minu poolt. Tegijaks on Brandner ning tase kõrge (maskid, silkscreen jne). Mida kindlasti teha saab on:
- 8 mil (0,2mm) rajad ja rajavahed
- 0,4mm ja üles augud

Hind on 4 krooni cm2. Seega 5x5cm plaat on ~100 krooni, 10x10cm plaat on ~400 krooni. Nüanss on selles, et maksta tuleb ka plaadi ümber oleva 3mm laiuse lõikejoone pindala eest.
Maksta tuleb kätte saamisel.

Viisakas tähtaeg failide mulle saatmiseks on see neljapäev, kell 8 hommikul minu postkastis tonu@jes.ee. Samas mida varem, seda parem. Kätte saab reaalselt ~8..10 päeva hiljem Tartus. Vajadusel siis ka postitab vms.
Gerberi tegemiseks paluks kasutada http://digi.physic.ut.ee/mw/index.php/PC...mise_HOWTO või muidu hakkab trall faililaiendite ja muu sellisega. Eagle BRD failist Eagle võin ise teha, pole probleemi.
Vasta
#4
Loodetavasti nädalakese pärast laseme uue tellimuse. Eelmise korra omad on kõik rõõmsaks tehtud.
Vasta
#5
(05-11-2010, 12:19 AM)tonuonu Kirjutas: Loodetavasti nädalakese pärast laseme uue tellimuse. Eelmise korra omad on kõik rõõmsaks tehtud.

Kas praegu oleks rahvast kes tellima oleks nõus? Mingi aja pärast, näiteks esmaspäev nädala pärast?

Näidiseid eelmisel korral tehtud plaatidest:
http://digi.physic.ut.ee/mw/images/9/94/...1_03_1.jpg
http://digi.physic.ut.ee/mw/images/9/9c/...-power.png
http://digi.physic.ut.ee/mw/images/0/0a/...1_03_2.jpg
Suhtlemisest Brandneriga jäi mulje, et nad suudaks sama raha eest ka enamat teha. 8mil ehk 0,2mm rajad/vahed on nendel plaatidel esindatud.
Vasta
#6
Suur tänu Tõnule et Gerbmerge juhendi kirjutas. Siiski kulus mul päris palju aega et programm wini all käima saada. Väike kokkuvõte:
- installi Python 2.6 ( mitte uuem,sest mxBase saadav vaid 2.6) http://www.python.org/download/releases/2.6.6/
- installi simpleparse 2.1.1.a2 http://sourceforge.net/projects/simplepa...e/download
- installi mxB , hetkel saada vaid py2.6-le http://www.egenix.com/products/python/mxBase/
- installi Gerbmerge http://claymore.engineer.gvsu.edu/~steri...gerbmerge/

Altiumi pcb-de linkimisest: gerberite osas piisab ümbernimetamisest :
GTL>cmp
GBL>sol
GKO>bor
GTS>stc
GBS>sts
GTO>plc
Drill faili osas tuleks arvestada et Eagle formaat on jäigalt tollimõõt, 2.4 eesneva nulli kustutamisega ( leading zero supress) , Altium aga vaikimisi kustutab tagumist nulli, seega siin on kerge viga sisse tulema. Testimine näitas et toimib kui valida formaat 2.4 ilma nullide kustutamiseta.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne