Kandilise ava puur...
#1
On juba leiutatud.

http://www.brighetti.it/home.php?cat=2

Saab kasutada ka tavalises koonusega puurpingis.
Muidugi, alginvesteering on ca 5k, kuna hoidepea on päris keerukas.
Selle abil tehakse nt. sisekuuskantpoltide avad.
Vasta
#2
(19-11-2010, 10:47 PM)KaruTEC Kirjutas: Selle abil tehakse nt. sisekuuskantpoltide avad.

Natuke kaheldav, poltide pead ikka stantsitakse ja keere rullitakse.
Vasta
#3
Masstootmises muidugi, kuid väikeseeriaid ja eripoldid tehakse sellega. Eestis kasutab mingi firma neid mööblifurnituuride valmistamisel.
Samuti saab teha nuudiavasid jms. kraami.

Põhimõtteliselt jääb minu ideaaltöökojas ühe lisapingi ostmise vajadus ära Smile
Vasta
#4
Mul on analoogne asi kasutusel u.10 aastat. Toodetud
CCCP-is 25-30 aastat tagasi. Väga popp on teha
spetsiaalpolte erinevatele rakendustele kus on vaja kontrollida
et kasutaja garantiiaja jooksul ei roniks igale poole kuhu tal asja ei ole.
Vasta
#5
Kas see vigur ka pöörles ? Iseenesest "tornimine" (broaching) pole uus asi, kuid selle tegemine pöörleva peaga on väidetavalt alles hiljuti levima hakanud. Võin ka eksida.
Vasta
#6
Instrument on pöörlev ja tema pöörlemistelg on pingi
tsentri suhtes umbes 5 kraadise nurgaga.
Vasta
#7
Ai-ai. Tuli meelde, et umbes 25 aastat tagasi vene kroonus sai narritud ühte eesti kutti, kes vandus, et tema papsil on töö juures kandilise augu puur. Meil oli nalja nabani, sest selliseid auke tehakse ju teatavasti stantsiga. Sidorovi jutu järgi tuleb välja, et see riist võis Eestis täitsa olemas olla ja kutt rääkis siiski tõtt.
Lähen nurka häbenema...
Vasta
#8
Olen kohanud venekeelses kirjanduses varianti kus normaalpuuriga kandilist ava sai valmistada.
Nimetet kirjandus on mul raamatukogus olemas, pean ta anult üles otsima ja siia üles panema.
Vasta
#9
Oleks huvitav teada tõesti. Vahel on mõni "vanakoolinipp" päris käepärane kasutada, meil nt. treial treis 0.5mm plekist hunniku seibe, mõõduga d22 D25. Kuidas, see jäigi segaseks Smile
Vasta
#10
(22-11-2010, 01:50 AM)KaruTEC Kirjutas: Oleks huvitav teada tõesti. ...
Oleks tõesti ! Aga Karu, mismoodi sinu viidatud "puur" töötab? S.t. miks ta peab pöörlema - saaks aru kui ta oleks midagi stantsi taolist: müts ja valmis. Aga pöörlev kandilise otsaga töövahend...???
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne