samsung le32a336j1dxbt
#1
Ükspäev lihtsalt jäi teler seisma ja enam käima ei lähe ainult punane tuli vilgub. Võtsin kaane maha nagu paljudes youtube videodes õpetab ja asusin vigast juppi otsima aga kõik tundub korras olevat...oskab keegi aidata?
Vasta
#2
See ei ole LED-telekas? Siis esmalt kontrolliksin toitepingeid (ja elektrolüütkondesid) ja seejärel otsiks viga taustavalgustuse inverterist. Seal võiks olla mitu trafot ja võimalik et mõni neist on läbi. Kaitse rakendub ja ongi kõik.
Vasta
#3
Seisis paar päeva läks käima minutiks ja jälle panges...... nüüd võtsin lahti nii kui seina pistan siis käib kusagil klõpsatus ja kaitse enam voolu edasi ei lase vahest laseb mõneks sekundiks....?
Vasta
#4
(27-12-2010, 09:04 PM)Bachino Kirjutas: Seisis paar päeva läks käima minutiks ja jälle panges...... nüüd võtsin lahti nii kui seina pistan siis käib kusagil klõpsatus ja kaitse enam voolu edasi ei lase vahest laseb mõneks sekundiks....?

Kuskil skeemiahelas (külmkatoodlampide inverteriahelas) on ilmselt lühis, või pooleldi rikkis komponent. Tavaliselt põleb sellistel juhtudel läbi vastava 12V toiteahela SMD sular platel, kuid on ka erandid ja ülekoormus kaitse rakendub hoopis toiteblokis endas. Kindlaks tegemaks, kus on viga, ära inverterile toidet peale anna ja vaatad valguse käes display külelt, et kas ekraanile ilmub tavapärane kujutis või mitte, kui teler sisse lülitada. Kui midagi ei toimu positiivses mõttes, siis eemalda display datakaabel ja ühenda tagasi inverteriahel ja vaata kas siis läheb taustvalgustus käima või mitte. Vahel esineb ka elektroonilisi rikkeid LCD juhtelektroonika moodulil endal ja toiteblokk ei lähe tösse, üritab hetkeks ja lülitub kohe välja.
Üks halvemaid juhuseid on siis, kui viga on hoopis põhijuhtplaadi peal olevas protsessoris endas, tööpinge on mingi 1,2-2,5V vahel sõltuvalt mudelist, kui pinget alla kõvasti kakub nominaal ettenäidatud tööpingest, on prose või tema toiteahelas pinget tüüriv transistor (või spets pinge reg. kivi) vigane. Samsungi teleritaga on juba aastakümneid üks igavene jama, disain on ilus aga el. skeem ise ja paljud kasutatud komponendid on porno. Mul hetkel töös ligi 10 sarnaste vigadega LCD telkut, paaril tükil on viga selles, et töötab mingi 15-30min +20C juures ja lülitub välja, mul tööruumis hetkel +5C ja töötab kõik ilusti, abi oli kui sai vahetatud protsessori pisike passiivjahutus 4x suurema radika vastu, kui ruumi ei piisavat, tuleb rakendada madala omamüraga aktiivjahutust, koos RPM kontrolleriga.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne