Viirus !?!?
#1
On siis juba VÄHEMALT kolmandat korda, kui arvuti teeb nii...iga kord on arvuti olnud uuendatud configa. Algsest on alles ainult kõvaketas ja floppy lugeja...

Sümptomid siis sellised:
1. Kui arvuti käima panen ja windowsi on ära laadinud, teeb floppy lugeja korra häält ja tuli läheb tal korraks põlema (mõned korrad on veel hiljem kah need 2 asja)
2. Arvuti jookseb kokku. pilt paigal ja HDD tuli vilgub edasi nagu normaalselt... (pole seda eriti vaatanud, nüüd viimane kord ainult)
Aitab ainult restart.
3. Tavaliselt, kui floppy pole seda "vigurit" teinud, arvuti kokku ei jookse.
4. Kõige hullemini oli see nii, et kohe kui windowsi taust ette tuli, siis jooksis ka kokku, kui hiirt ei liiguta mingit kindlat moodi :D See oli vist esimene kord, kui juhtus nii...

Alati on format aitanud (ei teinud formatit selle asja pärast, ärge näkku lööge :D) Proovisin safe modes nod32-ga üle käia, leidis mingid pahalased ja kustutas ära. See vist lahendas probleemi, aga tuli varsti tagasi... Hetkel pole viirusetõrjet teinud veel. Keegi on sellise probleemiga varem tegelenud?

Või on viga kõvakettas (või hoopis videokaardis endas)?
Seda ma veel ei tea, kas heli edasi mängib, ei kuula muusikat, et seda katsetada...peaks vist seekord tegema nii. See vist välistaks videokaardi, kui heli edasi ei mängi?
Vasta
#2
Kusagil mälusoppides on meeles sarnane situatsioon. Paraku ei mäleta ei põhjust ega probleemilahendust. KUI on tegemist viirusega siis... olen kokku puutunud ühe Chernobyl nimelisega mis omal ajal tegi paksu pahandust. Konkreetne isend jättis endast mingi jälje kõvaketta MBR'i. Format ei aitanud, päästis ainult fdisk'i abil ketta "uuesti tegemine".
Vasta
#3
Vast ongi see siis. Format oli ajutine lahendus ja teiste ketastega pole nii juhtunud...Kuna see ketas "piniseb" emaplaadi ja xp-le sobivate sata raid driverite koostöös, pean vast ketta nagunii ära vahetama. Eks siis kannatan niikaua nende kokkujooksmistega. Proovin safe modes viirusetõrjet kah kui aega on. Või teha viirusetõrjet teise arvuti abil? Pidi parem olema...

Niikaua võib veel vastata, äkki keegi teab veel mõnda sarnast juhtumit.

Seda kah, et ketas ei tegutse, kui kokku jookseb, just jooksis ja vaatasin. Kokku jooksmisega kaob ka pinin.
Piniseb siis, kui arvuti ei "mõtle". Kohe kui näiteks FF-s mingit linki vajutan ja lehte laeb, kaob hetkeks pinin ja kui Enemy Territory käima panen ja mängin, pole mingit pininat... Pininale lahendus Windows 7 v Ubuntu, aga tahaks XP-d niiet pean vahetuse tegema. See asi peaks ainult Seagate ketastega olema...
Ubuntuga on juba katsetatud, ei pinise.
Vasta
#4
Mis juhtuks kui floppy masina BIOSist ära keelata? MBRi ülekirjutamiseks oli käsk fdisk /mbr.
Vasta
#5
fdisk /mbr tehes jäävad kõvakettal asuvad failid alles? Ja 1 küsimus veel...selle tegemiseks vaja eraldi plaat teha vms?(ehk kuhu seda trükkida) :D wiki palju ei aita...vähemalt mind

Kohe proovin keelata. Aga probleemiks ei ole see floppy imelik käitumine vaid rohkem kokku jooksmine. Keelamine võib ka tolle kaotada?

EDIT: disablesin ära ja ei tea, kas juhus, aga peale booti laadis windows oma asju suht kähku...
Nüüd ootan ja vaatan, kas tuleb "crash"
EDIT2: Jooksis uuesti kokku, see kord siis kui teist korda hakkasin vlc playeriga videot vaatama, natuke aega tagasi sain selle läbi vaadata probleemideta.
Vasta
#6
(04-12-2009, 07:11 PM)katkine5 Kirjutas: fdisk /mbr tehes jäävad kõvakettal asuvad failid alles?
Jah, seepärast nii võikski teha. XP alt muidugi ei lasta, pead bootima flopilt/cd-lt ja siis sealt käsu käima laskma. XP-l sellist käsku enam ei olegi. Mõnel emergency CD-l ehk on (Hirens boot CD)
Enne aga...oled üldse emaplaati vaadanud? Kas seal on punnis kondesid? Kui jah, vaheta enne need.
Vasta
#7
Emaplaat on vahetunud ja eelmise plaadiga oli sama jama. Ning mitte väga hoolikal vaatlusel ühtegi punnis kondet polnud.

Hirens olemas mul, proovin ära teha.
Mida täpsemalt selle plaadi pealt otsida?
Vasta
#8
(04-12-2009, 08:47 PM)katkine5 Kirjutas: Emaplaat on vahetunud ja eelmise plaadiga oli sama jama. Ning mitte väga hoolikal vaatlusel ühtegi punnis kondet polnud.

Hirens olemas mul, proovin ära teha.
Mida täpsemalt selle plaadi pealt otsida?
Ma arvan, et fdiski võiks jätta viimaseks asjaks. Enne lase käima mõni viirusetõrje aga puhtast masinast kuhu oled oma ketta 2. draiviks pannud. siis ei saa võimalik sinu kettal olev uss käima minna.
Võib proovida ka www.trendmicro.com -> free online scan otse oma masinast käivitada. Kuigi...minul olnud viirusega ta hakkama ei saanud...
Vasta
#9
Teise arvuti ma panin just kokku ja hetkel pole võimalik toda kasutada, sest see pole 100% valmis. Kas nii saaks teha, et bootin livecd pealt ubuntu, panen kõvaketta ide/sata to usb konverteriga arvuti külge ja siis teen ubuntu abil viirusetõrje? On ubuntul üldse olemas tõrje v kas selle abil saab ubuntus scannida?
Või siis hirensiga viirusetõrjet teha? Seal peaks olemas olema. Pole niipalju jamamist, kui ubuntuga
Vasta
#10
Ubuntuga saaks edukalt viirusetõrjet teha. Selle OSi all ju enamus viirusi ei käivitu!
Kas trendmicro läheb tööle, ei tea tõesti, pole proovinud. Katseta, eks ta hakkab kisama kui ei sobi. Ilmselt peaksid käivitama root-kasutajana.
Hirensiga võib samuti proovida ja siis Ubuntuga, kui Hirens ei aita.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne