LCD tv Samsung ei käivitu
#1
Enda mõistus jõudis teatud rippuvate kehaosadega samale tasemele, ehk keegi targem annab head nõu... Telekas on Samsung LE 32S73BDX/FID. Vooluvõrku ühendades vilgutab stand by valgusdioodi ja kõik, oli punnis lüüt toites, sai ära vahetatud ja ka ülejäänud kogu toitemoodulis igaks juhuks kuid seis ikka sama. Skeemi kah ei leidnud, google pakub ainult ülevaateid, venelased pole sellest mudelist midagi kuulnud, ehk siinsetest spetsidest keegi oskab mingi idee pakkuda kuidas edasi liikuda... Lisan veel et dioodid ja transid kontrollitud, need on korras. Veasümptomite täpsustuseks niipalju, et stand by valgusdiood vilgub mõne korra, siis peab pausi ja vilgub jälle mõned korrad ja see ei ole veakood, samsung ei näita veakoodi, servicemenüü kaudu kah käima ei lähe, kusjuures puldile reageerib, vilgutab vastu mis kole, taustavalguse kaabli pistiku võtsin välja, aga sealt läheb peale 24V pingete ka veel taustavalguse sisselülitamise käsk ning heleduse reguleerimise ja valgustuse errori ots, igatahes mingeid muutusi see liigutus ei toonud ja nüüd on mõistus otsas ning hea meelega kuulaks targemate soovitusi.
Vasta
#2
Kas peale konde vahetust olid toitepinged normis ja ei pulseerinud?
Vasta
#3
Niipalju kui mõõtsin siis pulseerimist ei täheldanud. Samas skeemi sellele masinale google ei leia, seega ei tea ka täpseid pingeid. Üldiselt võib teema lukku panna, kasutaja kreeklane lubas aparaati uurida.
Vasta
#4
Nii ta paraku on, et skeeme sellistele suht uutele toodetele pole vabalt saada (5a. pärast ehk), esindus servistesse muidugi saadetakse, seega kreeklane on õige mees asja üle vaatama küll, ta mind ka juhendanud lugematu arv kordi erinevate telerite remondil. Mul seisab remondi ooteruumis sarnaste sümptomitega LG 32" teler, käis Arwestis remondis, töötas paar kuud ja kõõga, toitepinged blokist väljuvad, power nupule reageerib, ekraanile midagi ei kuvata (taustvalgustus kontrollitud), üks juhtprose PCB peal kuumeneb tugevasti, ilmselt seal sees miskit mäda, seega läheb teler osade toonoriks suur tõenäosusega, kui uut juhtelektroonikat leida ei õnnestu.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne