Audes 064 kõlarid
#1
Tere!

Pöördun siinsete foorumlaste poole ühe murega, sest ise olen elektroonika juures alles algaja.

Nimelt olen siis oma kooli helitehnik ehk siis aktuste helindamine ja diskod on minu vastutada. Kasutame nelja 8 aasta vanust Audese 064 kõlarit, mis tegelikult suurde saali oma heliomadustelt ei sobi. Kunagi said need projekti käigus ostetud ja siis polnud kahjuks kedagi targemat kõlarite valimisel abiks. Aga see selleks, tuleb hakkama saada!

Mure siis selles, et osa membraane on oma töölepingu lõpetanud. Ehk siis üks kõrgsagedus, 2 kesksagedust ja 1 bassikas lihtsalt ei tööta. Võtsin ka küljest ära ning proovisin eraldi võimu taha ühendada, kuid ei tule ühtegi heli neist välja. Kontrollisin ka üle nö kannud, mis ühendavad kõlari membraani ja juhmeid, need läbi ei ole. Bassika puhul on huvitav see, et kui membraani sisse lükata, siis jääks see justkui krõbisedes kinni.

Kui keegi oskab nõu anda, kuidas ja kas neid remontida või tasub kohe utiilihunnikusse visata, siis võiksite oma mõtteid jagada.

Lisan lõppu ka pildid, siis on probleem vast selgem.
Kõrgsagedus: http://www.upload.ee/image/3008277/IMGP0842.JPG
Kesksagedused: http://www.upload.ee/image/3008282/IMGP0841.JPG
Bassikas: http://www.upload.ee/image/3008292/IMGP0843.JPG
Vasta
#2
Kui juba krõbiseb siis ilmselgelt läbi põlenud.
Olen kuulnud, et on ka parandatud läbipõlenud elemente aga head nahka sellest ei tule.
Soovitaks hakata uusi elemente otsima ning otsima ka seda meest kes võimendi nuppude käsitlemisel ennast tagasi ei suutnud hoida.
Vasta
#3
ühes koolis kuluks ära limiter, millest oleks paika pandud maksimaalne väljund, siis ei saa keegi pappe puruks lasta Smile
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne