Mobiil helistaks toite saamisel mulle Mobiilne valve
#1
Tere. Ilmselt oskab Felc, kes teab telefonide salapärast sisemaailma kõige paremini vastata.

Heinamaal on mul küün ja soovin saada telefonikõne kui keegi ukse avab. Samas ootereziimis peaks olema voolutarve null kuna vooluvõrk puudub. Mõtlesin välja lihtsa lahenduse, et kui uks on valves, siis on katkestatud toide telefonile. Ukse avanedes ühendatakse aku ja telefon. (Releega saab lahendada olukorra , et kui uks uuesti suletakse, siis helistamine-toiteahel on jätkuvalt kinni ja ei katkesta toidet-häiret). Minu jaoks raskem probleem on, et kuidas seadistada telefon nii, et kui toide sisse lülitada, siis telefon unustaks kõik muud mured maailmas ja helistaks mulle.

Milline telefon (vms. moodul) oleks parim? Kuidas sellist asja teostada? Kas keegi on valmis sellise asja valmis tegema ja vahetaks raha vastu?

Variant:
1. häire klemm annab kontakti akult telefonile 2. telefonil simuleerime on/off nupu vajutuse, 3. ootame mingi aja kui telefon peaks olema startup'i ära teinud 4. simuleerime kõne lõpetamise nupu vajutust paar korda, et olla kindel telefoni olekus 5. simuleerime helistamise nupu vajutust kaks korda (esimene vajutus annab viimati valitud numbrid ja teine vajutus on viimati valitud numbrile helistamine). Probleem, kas odavamad juustutelefonid jätavad meelde viimati valitud numbrid või jaa. Vist ei jäta meelde. Seda ma hakkan testima. Kuidas simuleerida nupuvajutusi, pean foorumitest uurima, ise ei ole seda varem teinud.

Ette tänades
Eik
Vasta
#2
Kavalam on vist ikka ainult see, et telefonil taga kasvõi tummine akupakk, ja ukselüliti on siis helistamise imiteerimiseks.
Akupakk sellepärast, et kui see on korras, on telefon ka kohe ja päriselt valmis helistama. OK, uued nutikad mahaarvata, need kipuvad kinnijooksma vist profülaktika-mõttes.
Ja aeg-ajalt akupakki laadimas/vahetamas käia on ka hea tava, et veenduda kõige korrasolekus.
Kuidas võrgus olevat telefoni helistama panna... isegi youtubes on tipikatel täitsa selgitustega klipp üleval Smile
Vasta
#3
Mjah, otsisin ja leidsin.
Valmistootena peaks saama kasutada ära sellist seadet nagu pakub http://www.oomipood.ee/product/esim0...oni-sisend&f=p
Selline seade peaks voolu saamisel käivituma ja kui nö. häire sisendisse panna pidev signaal, siis peale startup'i peaks ta saatma häiresignaali välja, samas ei loe ma seda kuskilt manuaalist välja, kuidas antud seade reageerib voolukatkestusele või voolu puudumisele. ELFA lehel ma selles hinnaklassis sarnaseid tooteid ei leia kahjuks. Kõikidel hinnad algavad 100 €.
Ilmselt ongi see OP lahendus optimaalne ja kõige lihtsam teostada.

Tänan kes kaasa mõtlesid. Kui asi tehtud ja testitud, siis annan kindlasti teada.
Eik
Vasta
#4
Lisaks siia n.ö. ääre märkusena, et vanematel telefonidel on olemas kiirvalimine millele määratud numbrid ei kustu ka toite kadumisel.
Kui menüüst otsida üles kõneposti seaded ning kõneposti numbriks määrata vajalik number siis ka see peaks sinna jääma peale toite kadumist. Kõnepost tavaliselt klahv nr. 1.

Telefoni puhul on probleemiks sõnumid. Kõiksugu reklaam ja muud säärased sõnumid võivad telefoni panna n.ö. sõnumi lugemis režiimi.
Selle vastu on rohuks kas sim kaart millel see sõnumid operaatoripoolt blokeeritud või kaart millel sõnumimälu täis ning telefon keeldub uutest sõnumitest mille kohta saab telefoni omanik ekraanile vaid teate mida kõne katkestamis nupule vajutades saab ka ekraanilt "kaotada".
Vasta
#5
Ääremärkus on jah väga asjakohane. Standardtelefonil on jah peamine probleem, et ilma tagasisideta passiivselt telefoni kasutades on vaja olla väga ettenägelik igasuguste "reklaamide" suhtes, et väljuva häirekõne valimisel nupuvajutus ikkagi helistaks ja ei satuks kuskile menüüde rägastikku.
Samas leitud OP müüdav aparaat on väidetavalt igasuguste "reklaamide" suhtes passiivne ja oskab ignoreerida kõike mittevajalikku. Kraabin raha kokku ja lähen ostan ühe ära ja kui testitud saan, siis annan teada. Kallis on (70€), aga hetkel teistest sarnastest odavaim.

Eik
Vasta
#6
Saab ju osta GSMi mooduli ja sinna oma prose külge aretada. Moodul: http://www.ebay.com/itm/SIM900-SIMCOM-Qu...2a182ca931
Vasta
#7
Jah, Felc on professionaal. Minu plaan näeb ette dumbjuuseri lahendust talupoja võttega.

Sain enda kasutusse ootamatult Ontech 9030 GSM seadme. Seadmel on 220V releega pistiku lülitus, mida saab siis üle GSM sisse /välja lülitada ja kaks nn. häire-anduri sisendit ning lisaaku võimalus. Kui aparaat on seinakontaktis, siis laeb akut. Samas ainult 7Ah akuga töötades saatis aparaat juba poole tunniga välja teate, et "Recharge Battery!" MAnuaali järgi on voolutarve 0.5W. Antud seadme puudus on see, et alarmid ja signaalid edastatakse ainult SMS'ga . Samas tähendab see seda, et pean oma alarmi vastuvõtva telefoni seadistama nii, et SMSi saabumisel piuksuks see nii kaua, kui olen SMSi vaadanud (tavaliselt on mul seadeks et 3 x piuksub).
Seadme (9030) käivitumine voolu saamisest alates võtab aega peaaegu minuti. Üllatusena avastasin, et kui startupi ajal on seadme häiresisendid juba alarmolekus, siis seade häiret ei edasta ja häireandur tuleb seadistada nii, et oleks nn. pulseerivas olekus, siis oleks kindel, et peale startupi häiresisend aktiveeruks ja aparaat edastaks häire.
Mida soovitate nö. pulseerimiseks. Pendeldav relee või vilkuv LED?
Tuletan meelde, et seadme mõte on olla ootereziimis ilma voolutarbeta ja häireanduri aktiveerumisel lülitatakse 9030 vms. sisse. Jätkan teemat.
Vasta
#8
(15-02-2013, 10:46 AM)eikeikeik Kirjutas: seadme mõte on olla ootereziimis ilma voolutarbeta ja häireanduri aktiveerumisel lülitatakse

Kui seal uste ja luukide juure on herkon+magnet ja
kontaktid on kinniste uste puhul lahti, siis VOOLU ei tarbita.

Kui kontakt sulgub, läheb käima walky talkie, töökaugus 5 km, 10 km.
Või siis beebimonitor, kui kaugus on väiksem ja lapsed juba suured.

Saatja saadab midagi, nt 1230 Hz, ja kuskil, kodus,
on võrgutoitel vastuvõtja, mis võtab häire vastu.

Kas siis kukub ise kõvasti hädaldama või saadab võrgutoites moblalt
teisele moblale teate.
Vasta
#9
Tere.
Selgub, et selline seade minu püstitatud probleemi lahendamiseks on olemas. ESIM4 on markeering ja tootja ELDIS (kui õigesti meelde jäi) Aga-aga-aga. Internetis kiire surfamine ei näita, et eestis selline asi saadaval oleks (On ainult sarnane ESIM021) Telefonikõne müüjale andis tulemuseks selle, et asi on kataloogis, aga tootmine alles algab või siis ei ole veel alanud või kunagi ehk hakatakse tootma ja ei ole veel teada, millal meile võiks need ESIM4 asjad müügile jõuda. Ootame!

Eik
Vasta
#10
Kui kaugel see valvatav koht püsitoitest on?
Kas otsenähtavus on olemas?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne