2×24 LCD ja Basic Stamp2
#1
On kellegil viitsimist teha mingi softijupp, mis paneb selle asja näitama A tähte. Kuna mul muud Stampi ei ole ja kõik leitud asjad eeldavad BS2p olemasolu siis ei saa ma midagi targemaks. Päev otsa olen üritanud aga ma ei saa aru mida ma valesti teen. Paneeli kohta on info seal http://www.upload.ee/files/3087202/lcd.pdf.html
Vasta
#2
http://elektroonikafoorum.com/thread-453.html
Vasta
#3
(30-05-2013, 12:01 PM)tvtv Kirjutas: http://elektroonikafoorum.com/thread-453.html

Ja mis ma sealt targemaks saan ? Mul on olemas see lisaprosega asi aga seda ma isegi ei üritanud. Järgmisel tirisin prose maha ja panin jumperid, need kastikesed isegi vilguvad mingitpidi, kui BS2 neid juhib. Seega tundub, et mingi osa isegi töötab. Aga mul pole hetkel muud proset millega seda LCDd juhtida. Ise soperdatud soft ei tee üldse midagi ja seega môtlesin, et ehk on keegi sama asjaga tulemuslikumalt tegelenud.
Vasta
#4
No näiteks seda, et keegi on sama asjaga juba tulemusteta tegelenud. Minu soovitus on endiselt asi nurka visata ja hankida komponendid, mis on dokumenteeritud. Kokkuvõttes säästad raha, aega ja närve.
Vasta
#5
(29-05-2013, 05:05 PM)dumbuser Kirjutas: Paneeli kohta on info seal http://www.upload.ee/files/3087202/lcd.pdf.html
Kas seal on indikaator ja juhtkivi?
Kas jalg 1 '(E) on takt ja 2,4 ....14, 16 sümbolikood?
Ehk siis 1+8 bitti. Testiks võib ka lülititega infot seada.
Kena katsetuse koht.

Analoogid
http://ee.farnell.com/jsp/search/browse....allpartial

Alfanumeric
24x2 kive saab sealt 15 varianti
Mõne datasheet on asjalik aga 8 bitti koodiga ei paistnud ükski olevat.
Rohkem nagu data ja clock lähenemine.
Sellise proovimiseks on vaja ainult kahte bitti.

Aga kui mingi arvuti juhib, pole ju vahet kas 8+1 või 1+1.
Või pole nii?
Vasta
#6
(31-05-2013, 10:17 AM)tvtv Kirjutas: No näiteks seda, et keegi on sama asjaga juba tulemusteta tegelenud. Minu soovitus on endiselt asi nurka visata ja hankida komponendid, mis on dokumenteeritud. Kokkuvõttes säästad raha, aega ja närve.

Jah, aga kas see asi töötab või ei tööta, seda ma teada ei saa. Samuti ei saa ma teada mida ma valesti teen. Minu jaoks poolik lahendus. Üldiselt tuli umbes aastal 2000 see suhtumine, et kui midagi on vilets siis viska minema ja osta uus. Tulemuseks on terve meretäis tolasid, kellel on 10 pöialt ja needki kasvavad p..sest välja. Pusin edasi, sest indikaatori kastikesed vilguvad erinevates kohtades ja mingi liikumine justkui toimub. Seega mingi juhtimine ikkagi toimub, küsimus on selles kuidas seda nüüd õigeks teha. See venelane sai nad tööle, miks mina ei võiks saada ? Minu jaoks on kurb lugu see, et see Basic Stamp BS2 ei sisalda LCD käske. Ma pole veel seda LCD käsku lahti "muukinud", et lülitite tasemel vähem võimeka kiviga (BS2) sedsama tööd ära teha.

(31-05-2013, 10:32 AM)A.R. Kirjutas: Kas seal on indikaator ja juhtkivi?
Kas jalg 1 '(E) on takt ja 2,4 ....14, 16 sümbolikood?
Ehk siis 1+8 bitti. Testiks võib ka lülititega infot seada.
Kena katsetuse koht.

Jah nii ta on.
Vasta
#7
(31-05-2013, 02:07 PM)dumbuser Kirjutas: Jah nii ta on.

Kui panna sinna data kohale 1-0 8 tiplülitiga.
Sead mingi kood ja katsud takti 10101010 togida.
Pilt peaks muutuma.
Kui muutub siis teed kindlaks millised on need 256 tähte-koodi.

Kui see nii on, siis selle indikaatori panek otse PC külge on natuke raske.
Saab üle USB LPT kaabli aga see lollitab.

Mingi mikro, kus on vaba bait+bitt, on suht lihtne kasutada.
Basic Stamp2 puhul peaks ju bitte piisama?
Vasta
#8
(31-05-2013, 03:04 PM)A.R. Kirjutas:
(31-05-2013, 02:07 PM)dumbuser Kirjutas: Jah nii ta on.

Kui panna sinna data kohale 1-0 8 tiplülitiga.
Sead mingi kood ja katsud takti 10101010 togida.
Pilt peaks muutuma.
Kui muutub siis teed kindlaks millised on need 256 tähte-koodi.

Kui see nii on, siis selle indikaatori panek otse PC külge on natuke raske.
Saab üle USB LPT kaabli aga see lollitab.

Mingi mikro, kus on vaba bait+bitt, on suht lihtne kasutada.
Basic Stamp2 puhul peaks ju bitte piisama?

BS2 abil ma teengi seda DIP-08 lülitit. Aga kuna mul on siiani 0 kogemust siis jääb tiba segaseks mis positsioonis need lülitid peavad olema.
Vasta
#9
(31-05-2013, 03:31 PM)dumbuser Kirjutas: BS2 abil ma teengi seda DIP-08 lülitit. Aga kuna mul on siiani 0 kogemust siis jääb tiba segaseks mis positsioonis need lülitid peavad olema.
Kui teed nagu vaja, siis tuleb välja.
Mul on selline väike kogemus (1968. aastast päevast päeva)
ja ma teeksin nii.

Aga ega ei pea just nii tegema.
Vast paneksin PICi taha ja muudaks natuke C teksti.
PICi C ajab ka assemblerlistingu välja, saab kontrollida.
Mul siin selline testimise variandi arvuti olemas.
Hiljem kasutaks seda, kui koodid teada ja saab koodimuutmise tabeli täita.
Kui ei ole just tavaline ASCII.
Vasta
#10
Aitäh, et keegi ei seganud, sestap läks mul ainult 3 päeva, et aru saada mida krdi moodi seda 8-bit ja 4-bit juhtimist tehakse. Kuna BS2 otse ei toeta seda LCD juhtimist siis on iga juhan ise midagi valmis teinud. Nende võõraste softidega justkui nagu teeb see LCD midagi aga väga valesti. Täna oli rohkem aega ja lõpuks taipasin uurida, et kui ongi ainult 4 füüsilist ühendust siis kuidas see 8 bitti sinna kohale jõuab. Eks ma soperdan edasi.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne