AVR Stamp Module (ostuabi)
#1
http://www.futurlec.com/ET-AVR_Stamp.shtml
umbes 250.- eeksu tuleb hinnaks

programmer tuleb midagi nagu http://mcuboards.ecrater.com/product.php?pid=2024234 (laenan)

esimese tarkvara valikut pole veel otsustanud

või soovitage midagi odavamat, võib ka üistellimust orunnida
söövitama ei hakka, kasutan makett või protoaluseid (vknn)
eesmärk eneseharimine vähesema jootmise ja juhtmepusadega
Vasta
#2
See on ju üsna lage plaat. Osta parem DIP kestas kivi või mitu ja lao jupid makettplaadile (see valge, aukudega).

Tarkvara poolelt kirjutavad hobbistid kõige rohkem C-d kasutatades WinAVR nimelist kooslust (tavaline GNU GCC). IDE AVR Studio 4.

Kui odavamalt tahad läbi saada ja ise teha siis võib soovitada USBasp nimelist programmaatorit: http://www.fischl.de/usbasp/
Vasta
#3
Progremiseks kasuta keelt C nagu üleval mainitud.

Programmi kivile pealt laadimiseks kasuta USBAsp'i, AT AVR Dragonit (Soovitan VÄGA soojalt) või STK200 LPT progrejat (enchanced, kus kellale on lisatud R/C filter)

Dragonit kasutan igapäevaselt debugimiseks ja progemiseks, STK'd kasutasin kunagi alustades.Plaadi, mille peal harjutamist alustada soovitan ise teha. Miks? Sest siis õpid lisaks ka elektroonikast midagi ja ehk saad midagi ka joota (kui just ei soovi seda asja kokku laduda valgel makettplaadil, mida ka soodsalt nii ELFAst kui Oomipoest saada võib). Vaja on reaalselt vähe komponente. pullup takisti (4.7k-10k) reset liini ja toite vahele ja... kõik :D progemis otsik tuleb ka arvatavasti kasuks ning kui kasutad "mitteakutoidet" siis ka kondensaatorid kiibi kõikide Vcc toitejalgade ette. (jah see omab tähtsust kas kondensaator on jala ees või taga. toide peab enne kondensaatorisse jõudma ja alles siis AVR'i toitesse. elektronide valguskiirusel liikumine ei mängi mingit rolli).

Alustuseks soovitan Atmega48/88/168. ei maksa midagi, kõik kellad olemas ja piisavalt I/Osid LEDidega mängimiseks. Tinyd on liiga väikesed, ja JTAGi toetavad AVRid alustuseks mõttetult kallid (kindlasti suudad kuidagi esimese kiibi maha põletada).
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne