Mõõdame UV-indeksit
#1
Hei, elektroonikud !

Oma ilmajaamas (http://parsek.yf.ttu.ee/weather/) kasutan ML8511 UV-andurit. Sellel on alalispinge väljund ja kiirgusenergia ning pinge vaheline seos on teada ( https://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=&...2980,d.bGg)
Küsimus on pinge teisendamises UV indeksiks. Netis on palju näiteid, kus asi on pandud Arduino külge aga need vähesed kes UVindeksit mõõdavad, ei põhjenda oma algoritmi. On lihtsalt kuskilt mingi tabel võetud ja muudkui konverditakse.
Tahaks täpsemat valemit.
Tartu lehel kirjeldatakse UV-indeksi olemust: http://sputnik.aai.ee/koduleht/uvindeks.php
Seda ja datasheedi energiaid ei suuda aga kuidagi kokku klapitada, justkui oleks mingi number veel puudu.
Ühed tüübid on avaldanud tabeli anduri väljundpinge ja UV-indeksi vahelise sõltuvuse kohta: http://www.cse.buffalo.edu/~wenyaoxu/pap...s2013a.pdf
Selle järgi pidi eile päeval olema indeks ca 20 aga Tartu leht arvas et vaid 6 !???

Keegi oskab seletada?

PS. OKI enda DSi järgi (http://www.weather-above.com/ML8511.pdf) võib pinge/UVindeksi sõltuvus olla õige aga siis on näit ikkagi liiga suur...
Vasta
#2
Seda vaatasid: http://serc.si.edu/labs/photobiology/UVI...ation.aspx
Veel täpsemalt: http://www.esrl.noaa.gov/gmd/grad/neubre...Vindex.pdf
Vasta
#3
Vaatasin. Uurin veidi skeemi, jääb mulje et andur ise on vigane. Ja ilmselt on eespool viidatud pingete/UV-indeksite tabel siiski õige.
Vasta
#4
(06-07-2015, 08:34 AM)felch Kirjutas: Vaatasin. Uurin veidi skeemi, jääb mulje et andur ise on vigane. Ja ilmselt on eespool viidatud pingete/UV-indeksite tabel siiski õige.

Oligi vigane - pidevalt max. pinge väljundis mis tõesti vastab UV-indeksile ca 22++ !!! Vahest võib viga olla päris lihtne ..
Vasta
#5
Mina saan aru et selle anduriga ei saagi täpselt UV-indeksit mõõta kuna sagedusvahemike kiirgused peavad olema vastavalt valemile koefitsendiga korrutatud enne sumeerimist/integreerimist ja seda see andur ei tee.
Oleks ML8511 SPECTRAL RESPONSIVILITY CHARACTERISTICS midagi sarnast kui http://www.esrl.noaa.gov/gmd/grad/neubre...Vindex.pdf joonisel 1, siis ehk saaks midagi.
Vasta
#6
(07-07-2015, 07:46 PM)moi Kirjutas: Mina saan aru et selle anduriga ei saagi täpselt UV-indeksit mõõta kuna sagedusvahemike kiirgused peavad olema vastavalt valemile koefitsendiga korrutatud enne sumeerimist/integreerimist ja seda see andur ei tee.
Oleks ML8511  SPECTRAL RESPONSIVILITY CHARACTERISTICS midagi sarnast kui http://www.esrl.noaa.gov/gmd/grad/neubre...Vindex.pdf joonisel 1, siis ehk saaks midagi.

Jah, ilmselt oleks mõistlik kasutada UVIS25 kivi: http://www.st.com/st-web-ui/static/activ...153123.pdf
Paraku pole veel müügis.
Proovin nüüd GUVA S12SD dioodi/võimendiga. Dioodile on antud UV-indeksi vasted, iseasi kui õiged nad on.
http://www.adafruit.com/products/1918
Vasta
#7
Olgu see diood, mis ta on aga EMHI tulemusega langeb minu jaama näit kokku päris hästi !

EMHI: http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaat...uv-indeks/
Tipi FI jaam: http://193.40.252.163/weather/
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne