Diferentsiaalpinge mõõtmine
#1
Õhtast!
On vaja mõõta prosega pinget 2 punkti vahel kusjuures kumbki ei ole maandatud. Seda saaks muidugi teha opakaga (konvertida pingeks maa suhtes aga...mis oleks kui suunaks selle pinge PIC'i A/D muundi tugipinge sisenditele? Ja muundi sisendi hoopis maandaks? Saaks 1 opaka vähem skeemi. Või on see väga totter idee?
D/A muundit sai küll nii pruukida, tegin sedaviisi kunagi elektroonse helitugevuse regulaatori. Hiljem tekkis sarnaseid skeeme ka "Radio" ajakirja. Järelikult oli õige mõte.
Vasta
#2
(12-01-2010, 10:53 PM)felch Kirjutas: Õhtast!
On vaja mõõta prosega pinget 2 punkti vahel kusjuures kumbki ei ole maandatud. Seda saaks muidugi teha opakaga (konvertida pingeks maa suhtes aga...mis oleks kui suunaks selle pinge PIC'i A/D muundi tugipinge sisenditele?

Jah, see trikk on hea, aga sõltub vajalikust pingevahemikust.

(12-01-2010, 10:53 PM)felch Kirjutas: Ja muundi sisendi hoopis maandaks?

Muundi sisendis peab mingi pinge siiski olema, ilma selleta on lugemiks 0 sõltumata referentsist. Mida väiksem pinge, seda väiksem mõõtmistäpsus.

Lubage soovitada instrumentaalvõimendi asemel diferentsiaalsisendiga ja SPI või I2C liidesega eraldiseisvat ADC-d, näiteks Microchip'i MCP3201. Eeliseks on lühem analoogahel ja seega ka vähem potentsiaalseid mürasid. Lisaks ei pea protsessorit ADC protsessi mürade vähendamiseks unne suigutama.
Vasta
#3
võid mõõta AD muunduriga mõlemat sisendit eraldi ja leida vahe. kui kogemata tegu pinge mõõtmisega šundil siis selleks konvertorid (current monitor), ntx xetex-il ZXCT1009.
Vasta
#4
Ära ürita optimiseerida oma närvide arvelt Smile
Võta mõni 5V toitega dif-võimendi, maksab mõni euro. Ise sa ei saa dif signaali mõõta juba seetõttu et pingejaguri takistite ebatäpsus annab liiga suure common mode võimenduse. Difvõimendil on aga takistid laseriga trimmitud.
5V difvõimud on osad küll rail-to-rail aga mina kasutaks 1/2 Vref nullpunktiga varianti, nii saad mõlemasuunalist voolu mõõta ja sind ei kiusa ka erinevad anomaaliad (mida datasheetides ei ole).

Panen sulle ühe tüübi kah natuke hiljem..
Vasta
#5
Tänud soovituste eest, proovin tolle MCP...ga. Dif. sisend on kindlasti häirevabam ja puhtam.
Vasta
#6
(17-01-2010, 10:32 PM)felch Kirjutas: Tänud soovituste eest, proovin tolle MCP...ga. Dif. sisend on kindlasti häirevabam ja puhtam.
Parandan oma vea Sad Oluline märkus: MCP3201-l on pseudodiferentsiaalne sisend. Esmapilgul jäi kahe silma vahele. Kardan, et Sulle ei sobi IN- piiramine +-100mV ulatuses GND-st.

Parem valik on ADC121S625 (müüb näiteks oomipood, 55 krooni tükist), mis on nendest tobedatest piirangutest vaba.
Vasta
#7
(18-01-2010, 10:50 AM)andrei Kirjutas: Parandan oma vea Sad Oluline märkus: MCP3201-l on pseudodiferentsiaalne sisend. Esmapilgul jäi kahe silma vahele. Kardan, et Sulle ei sobi IN- piiramine +-100mV ulatuses GND-st.

Tänks aga ma tellisin MCP3304 kuna kanaleid on rohkem vaja. Selle DS ei märgi kusagil et sisendpinge oleks piiratud. Vähemasti ma ei suutnud sellist märkust leida.
Vasta
#8
Arvesta Felch, et kui sa paned difvõimendi sisenditele pingejagurid, siis CMRR läheb kohe p****. Väljaarvatud juhul kui pingejagurid on sama täpsusklassiga kui difvõimendi sisesed lasertrimmitud - 0.01% nt.
Vasta
#9
(24-01-2010, 01:55 PM)KaruTEC Kirjutas: Arvesta Felch, et kui sa paned difvõimendi sisenditele pingejagurid, siis CMRR läheb kohe p****....
Jah, usun küll. Sisendid lähevad otse mõõdetava asja külge. Tegu on juhtivuse mõõtmise elektroodiga. Proovin asja maketil ära. Niisama "suvalise" opakaga töötas küll (eletroodide draiver).
Too A/D on veel selle poolest hea, et sisendite mux on juba kivis olemas. Muidu oleks pidanud kasutama eraldi klotsi.
Vasta
#10
Huvitav..kas sai ikkagi vale kivi valitud? Single -ended režiimis saan "pildi" kätte aga dif. sisendi puhul on näit 0x1FFF ringis. Isegi siis kui sisendid lühistan. Tõsi, sisenditel on alaliskomponent ca 2,6V. Vref=4,096V.
Mida ma valesti teen?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne