DIY rattapukist elektrigeneraator
#1
Kõrgete elektrihindadega ja ühiskonnas võimu võtvas debiilsuses üha võimendub idee panna ratta treeningpukk elektrit tootma ja lisada sellele süsteem elektri salvestamiseks. Nagunii ma teen talvel toas trenni, kus smart trainer näitab keskmist 200W nii 1,5h jooksul. Äge, kui selle saaks "purki panna" 

Netist vaadates jääb silma igasugu jubedusi, aga on ka elegantsemaid lahendusi. Nagu näiteks see siin https://www.instructables.com/Best-DIY-Bike-Trainer-Generator/ Siin on ilusti välja toodud ka kõik vajalikud jubinad. Lingid USA Amazoni toodetele on aegunud, aga leidsin need seadmed ka Hiinast. 

Tunnistan ausalt, et ei jaga elektrotehnikast midagi. Mul on olemas rattapukk, millel korralik võll koos hoorattaga ja see idee. Soov oleks vändatud energia kohe kasutada 230V ja salvestada näiteks Jackery portable Station või samalaadse akupangaga https://www.amazon.de/dp/B08RNMX123/?smid=A2IMZFUFKHNL5Z&tag=idealode-mp-pk-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B08RNMX123&ascsubtag=6NK8VzpubAMT4ViJE9KtPg&th=1&psc=1 et ei peaks aku ja krokodillidega pusima.

Kas ja kuidas saaks akupanka laadida vastavalt väntamise võimsusele? Niipalju ku väntad, niipalju laeb. Nii on ju näiteks päikesepaneelidega. Need laevad väga erinevalt vastavalt oluele 0-100% ning peaks olema ka võimsuse kaitse. See ei pea olema 1000W vms, piisab 500W vms. Ma tegelikult ei kujuta ette palju W läheb ülekandes kaduma. Kui treeningu äpp ja kompuuter näitab näiteks 300W siis palju sealt akupanka jõuab...

Äkki keegi siin viitsib sellesse natuke süveneda ja kinnitada et see süsteem vastabki juba minu vajadusele ja/või teab parandusettepanekuid teha. Oleksin väga tänulik.

Eero

PS Kui kõik jubinad kohal, siis vajaksin abi, kes need juhtmed korrektselt ära ühendaks. Tasu eest muidugi.
Vasta
#2
Intellektuaalselt huvitav idee aga kas sellel "200W nii 1,5h jooksul" on tõesti mingi arvutustel põhinev praktiline väärtus olemas?
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne