HP Pavillioni videokivi jootmine
#31
(21-03-2011, 09:28 AM)taavi Kirjutas: aga selle termotöötluse õnnestumine sõltub suuresti emaplaadi enda niiskusest. Mida kuivem, seda paremini jootub (niiske plaat osüdeerub ära kuumutades ja siis ei voola tina kuhugi, samuti võib tekitada auruplahvatusi, mis ajavad mullid üles).
Plaati tuleks ennem ahjus küpsetada alla 100C kuni 24h, nagu SMD komponentidega tehakse, mis on pikalt olnud vaakumpakendist väljas.
Vasta
#32
just. aga kes seda teha viitsib ikka Smile 60C kasutan ise, kuna üle selle võivad osad plastikud sulama hakata.
Vasta
#33
Omal ka kogemusi nende BGA chipidega küllaga. Plaat peab tõesti koos kõikide komponentidega võimalikult kuiv ja eelsojendatud olema. Omalajal sai võetud otse külmast võimaliku külmjooteveaga emaplaat, fluxi aerosoolpudelist alla ja antud fööni. Tulemuseks nagu mainiti, tekkiv oksiid jootepindadel, mitmed emaplaadid, mis varem töötasid vigasena või omasid mingeidki elumärke, olid pärast kuumutamist täiesti surnud. Ei aidanud hiljem enam ka korralikult üle tegemine...
Nagu ennist juba mainiti, peab kasutatav flux olema võimalikult kvaliteetne (puhas), neutraalne, passiivne vedelik, kasutades odavat SK 10 aerosooli, mis on suhteliselt aktiivne, ei pruugi tulemus sugugi hea saada. On ka muidugi erandeid, päris palju plaate, mis on mitme aasta eest sedasi kiiruga parandatud, on imekombel pidama tänaseni jäänud, suuremosa muidugi on üles öelnud kahjuks. Eks pikaajalise töötamise tulemuse määravad ka paljud teised tegurid:
1) Seadme konkreetne vanus
2) Üleüldine joodete oksüdeerumistase
3) Millises keskkonnas on seadet kasutatud enamasti (niisked ruumid, suits, tolm jne.)
Enda kogemuste järgi kannab tulemit kõige vähem paadunud suitsetajate kasutuses olnud elektroonikaseadmete remont, olgu selleks siis BGA standardi kiipe või muud keerulisema ehitusega olmeelektroonika seadmed. Aastate jooksul sadestub kõikidele komponentidele ja trükkplaadile paks elektrit juhtiv kiht, mis lühistab radasid ja põhjustab muid püsivaid kahjustusi.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne