Mootori pöörete muutmine pinge alandamisega
#1
Tere. Võhik küsib, ei pea pooma hakkama. Ehitan suitsuahjule suitsugeneraatorit. Seal on vaja kasutada mingit õhupuhurit. Tavaliselt kasutatav akvaariumi pump jääb lahjaks. Teine variant on õhkmadratsi pump, kuid see jälle vbl liiga võimas. Kas on ok 12V nominaalse sisendpingega puhuri pöördeid reguleerida sellega, et panen sisendpinge väiksema - nt 9V või 7,5V? Või on siiski vaja mingit spets regulaatorit?
Vasta
#2
(28-07-2023, 12:21 AM)timuur16 Kirjutas: Kas on ok 12V nominaalse sisendpingega puhuri pöördeid reguleerida sellega, et panen sisendpinge väiksema - nt 9V või 7,5V? Või on siiski vaja mingit spets regulaatorit?

Midagi sarnast ei sobi?

https://www.oomipood.ee/product/oky3463_...regulaator
Vasta
#3
Kui on tavaline alalisvoolumootor, siis peaks saama küll.

Väga palju pole vaja alla tulla, kuna sõltuvus pole lineaarne. Proovi soojenduseks 9V, võimsus peaks ca 2x kukkuma.

Kui toiteplokk juba olemas, siis võid ka lihtsalt suure dioodi või paar vahele panna, pingelang ca 0.7V dioodi kohta.
Vasta
#4
(28-07-2023, 12:21 AM)timuur16 Kirjutas: Tere. Võhik küsib, ei pea pooma hakkama. Ehitan suitsuahjule suitsugeneraatorit. Seal on vaja kasutada mingit õhupuhurit. Tavaliselt kasutatav akvaariumi pump jääb lahjaks. Teine variant on õhkmadratsi pump, kuid see jälle vbl liiga võimas. Kas on ok 12V nominaalse sisendpingega puhuri pöördeid reguleerida sellega, et panen sisendpinge väiksema - nt 9V või 7,5V? Või on siiski vaja mingit spets regulaatorit?

Arvestades suitsugeneraatori erilisi nõudmisi, võib puhuri valik osutuda keeruliseks. Pigem pole soovitatav vähendada puhuri sisendpinget, kuna see võib mõjutada selle jõudlust ebasoodsalt või isegi kahjustada seadet. Parim oleks kasutada spetsiaalset regulaatorit, mis võimaldab sul täpselt reguleerida puhuri pöördeid vastavalt vajadusele. See tagab optimaalse ja ohutu töö ilma riskita seadmele. Lisaks, kui oled ebakindel, konsulteeri spetsialistiga, et saada täpsemat nõuannet vastavalt konkreetsele olukorrale. Turvalisus peaks alati olema esmatähtis.
Vasta
#5
Kas ChatGPT on kohale jõudnud?
Vasta
#6
Vist küll.
Katsetatakse piire.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne