Cambridge Audio Azur 540R V2 helitugevus toimib imelikult
#1
Algne teema oli ühes teises foorumis, aga seal tundub nõu otsas olevat. Sestap kolin siia.

Ülalmainit pika nimega receiver. Peale välja-sisselülitamist reeglina seab helitugevuseks maksimumi või sinna lähedale, sealjuures helitugevuse muutuja käitub ka muidu imelikult, näiteks:
- maha keerata ei saa või saab MIN ja selle maksimumi vahel ühe klikiga,
- vahest näitab ka tugevuseks mingit imelikku sümbolit (vist sulg lahti) lisaks volume väärtusele, nt -(8 dB
- alati on seni korda läinud, kui keerata üle max-i, sealjuures hakkab ring otsast peale ja ka reguleerib õigesti. Muidu normaalolukorras ta "üle võlli" keerata ei lase, ütleb MAX VOLUME. Jne.
- briti onud on pilli ettenägelikult varustanud reset nupuga, mis mõneks ajaks ka probleemi ära lahendab, aga viimasel ajal on jama progresseerunud ja reeglina kammib ära juba pea iga väljalülitusega.

Volumet juhib siis digipote (BD3816K1) ja kogu seda asja kamandab mikrokontroller (SM5964C40J). Välja lülitades jääb prosele toide peale (potele mitte), tal on eraldi trafo ja alaldi selleks. Üsna ilmselt on viga selles, et prose/programm läheb segi mingil põhjusel. Mingeid muid settinguid selle käigus segi ei aeta ega unustata. Ka sisselülitatud olekus miski kokku pole jooksnud. Seega ma ei usu, et tegemist lihtsalt prose programmiveaga, miski peab selle prose ikkagi segi ajama.

See 5V tundub igati kvaliteetne ja stabiilne olevat, välja arvatud väljalülitamise hetkel, kui toiterelee vabastatakse, tundus kerge peak olema aegajalt. Kõik lüüdid toiteosas paistsid vähemalt mingit mahutavust omavat, ei aidanud ka lisalüüdi panek. Samuti kõik dioodid mis relee mähisega paralleelselt (või üldse seal skeemiosas) olid korras.

Proovisin ka lahtiühendatud rotary encoderiga, ainult puldist juhtides. See ei muutnud midagi.

Sellega seoses on minu mõistus otsas.
Kas on keegi sarnase probleemiga kokku puutunud või omab muidu häid ideid?
Service manual on mul ostetud, küsijatele jagan, linki siia ei pane.

PS Internetist leidsin veel mitmeid sarnase jama üle kurtjaid, seega tüüpviga, ilmselt ikkagi vilets või piiripealne skeemi disain?
Vasta
#2
Ega seal plaadil ole mõnda EEPROMi ? Siis ehk selle sisu vale. Sarnast viga olen näinud mitmes omaaegses CRT-monitoris: pilt kadus ja viga oli just EEPROMi sisus. Andis taastada. Viimati nägin analoogset effekti Midtronic'u autoaku testeris. Printeri valimisel jooksis masin sisuliselt kokku. Antud juhul aitas doonortestri mälu kopeerimine.
Moodsal kiirel ajal ei viitsita vist mällu kirjutatavat kontrollida ja kirjutatakse "pimesi". Mõni ime siis, et vigu tekib.
Vasta
#3
(05-03-2010, 11:54 PM)felch Kirjutas: Ega seal plaadil ole mõnda EEPROMi ? Siis ehk selle sisu vale. Sarnast viga olen näinud mitmes omaaegses CRT-monitoris: pilt kadus ja viga oli just EEPROMi sisus. Andis taastada. Viimati nägin analoogset effekti Midtronic'u autoaku testeris. Printeri valimisel jooksis masin sisuliselt kokku. Antud juhul aitas doonortestri mälu kopeerimine.
Moodsal kiirel ajal ei viitsita vist mällu kirjutatavat kontrollida ja kirjutatakse "pimesi". Mõni ime siis, et vigu tekib.
EEPROM (AT24C01) on, serialit pidi on ta ühendatud samale busile kui mikrokontroller ja DSP. Seega ilma loogikaanalüsaatori ja kivide serial busi aadressi teadmata ma tegelikult teada ei saa, kumb neist loeb. Aga ma arvan ikkagi, et sealt loeb pigem DSP, sest sellel prosel on endal 64k eepromi sees. Ja DSP-l jälle vist ei ole (ei viitsi praegu selle spekki otsima hakata uuesti). Koodivea kahjuks räägib ka asjaolu, et uuest peast tal seda viga polnud, ning ka minu valduses olles alguses töötas, siis hakkas vahelduva eduga töötama ja nüüd keerab juba iga välja-sisselülitustsükkel asja 95% tõenäosusega segi.
Panin talle prooviks toitele 5.1V zeneri ka paraleelselt, et oletatavaid toitepeake kinni püüda, äi midagi.
Kahtlesin veel vahepeal, et ehk ei saa see digipote ennast üles booditud enne kui talle hakatakse volume datat sisse lugema, aga see teooria ka ei päde, sest mikroprose tegeleb nii volume ekraani peal näitamise kui digipotesse kirjutamisega. Ja asi on segi ka ekraani peal, niiet süüdi on ikka see prose ise.

Edit: et lõplikult kindel olla, et see jama ei tule mingi relee vabastamisel indutseeruvast impulsist elimineerisin kõik releede lülitumised. Tulemus ikka sama. Käisin ka ossiga kõik prose jalad üle, seal ei toimu midagi kahtlast (elektrilises mõttes, midagi TTL-ist erinevat) välja-sisselülitusel. Uskumatu lugu.

Edit 2: tegelikult on DSP-l oma suur paralleelselt loetav mäluklots. Mis pani mind mõtlema, et ehk kasutatakse seda pisikest serial epromi hoopis konfiguratsiooni hoidmiseks ja muuhulgas ka volume. Ning kuna seda volumet sinna kõige sagedamini kirjutatakse, siis ehk see pesa lihtsalt on väsinud? Spec ütleb küll 1 miljonit kirjutustsüklit, aga mine tea. Mis te arvate?
Vasta
#4
EEPROMil on standartne aadress, selle leiad DSist. Ma oletaks küll, et selle kivi sisuga on midagi valesti. Võiks proovida ta sisu programmaatoriga välja lugeda ja siis tühi kivi asemele panna. Kas äkki taipab ise vajaliku sisse kirjutada?
Uue kivi võib ka asemele panna ja siis enne seivitud faili temasse kirjutada. Äkki aitab.
Vasta
#5
Vaatasin nüüd, et ta on sama siini peal ainult DAC-i ja prosega. Prosel on endal 64k flashi, kus tema kood ilmselt on. Dac tundub olevat ainult slave seal serial siini peal, kuulab mida prose ütleb. Seega ma ei kujuta ette, mida ta selle tillukese 1kilobitise mäluga muud peale hakkaks kui kirjutaks konfi. Seda ta võiks ju alati uuesti suuta kirjutada?
Eks tellin uue kivi ja üritan selle vana kuidagi elusalt plaadilt kätte saada. Pagana õrn plaat on, ja SOIC8 pakend ja kiviaegsed riistad Smile
Vasta
#6
AStu läbi, mul on kuumapuhur. Sellega tuleb minutiga lupsti maha.
Vasta
#7
(07-03-2010, 01:42 AM)redart Kirjutas: Edit 2: tegelikult on DSP-l oma suur paralleelselt loetav mäluklots. Mis pani mind mõtlema, et ehk kasutatakse seda pisikest serial epromi hoopis konfiguratsiooni hoidmiseks ja muuhulgas ka volume. Ning kuna seda volumet sinna kõige sagedamini kirjutatakse, siis ehk see pesa lihtsalt on väsinud? Spec ütleb küll 1 miljonit kirjutustsüklit, aga mine tea. Mis te arvate?
See on autoraadiote tüüpviga Smile Põhjus: programmeerija on kirjutanud usina firmware, mis iga helivaljuse nupu väikese liigutamise peale sodib EEPROM-i sisu üle. Keskmiselt aktiivsel kasutamisel on paari aastaga lips läbi.
Vasta
#8
(07-03-2010, 09:19 PM)andrei Kirjutas: See on autoraadiote tüüpviga Smile Põhjus: programmeerija on kirjutanud usina firmware, mis iga helivaljuse nupu väikese liigutamise peale sodib EEPROM-i sisu üle. Keskmiselt aktiivsel kasutamisel on paari aastaga lips läbi.
Väga hea, siis on lootust. Ossiga vaadates madistati seal siini peal tõesti vist iga kord, kui volume muutus. Eks programmeerija peab ka tööandja käsku täitma: teha asi nii, et peale garantiiaja lõppu saaks uue asja müüa.
Vasta
#9
(07-03-2010, 09:19 PM)andrei Kirjutas: See on autoraadiote tüüpviga Smile Põhjus: programmeerija on kirjutanud usina firmware, mis iga helivaljuse nupu väikese liigutamise peale sodib EEPROM-i sisu üle. ...
Kusjuures...kanaleid nad ikkagi ei suuda salvestada!? niipea kui toide läinud, on kogu häälestus ka sama teed veega alla Sad Tee või oma firmware...
Aga kuna DAC on vist sama siini peal, pole aktiivsus veel ilmtingimata mällu kirjutamise tunnus.
Vasta
#10
(07-03-2010, 10:28 PM)felch Kirjutas: Kusjuures...kanaleid nad ikkagi ei suuda salvestada!? niipea kui toide läinud, on kogu häälestus ka sama teed veega alla Sad Tee või oma firmware...
Oma firmwarest universaalsem on kirjutamisi puhverdav EEPROM mälu, näiteks mikrokontrolleri baasil. See oleks isegi väike äriidee Smile Smile Smile
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne