Elektroonikafoorum.com
Helikaardid mõõtmisteks - Printerisõbralik versioon

+- Elektroonikafoorum.com (https://elektroonikafoorum.com)
+-- Foorum: Arutelud (https://elektroonikafoorum.com/forum-3.html)
+--- Foorum: Helitehnika (https://elektroonikafoorum.com/forum-8.html)
+--- Teema: Helikaardid mõõtmisteks (/thread-687.html)

Lehed: 1 2 3 4


Helikaardid mõõtmisteks - madis64 - 21-10-2016

Jõudsin oma harjutustega sinna punkti, kus ilmseks pudelikaelaks sai mu "juustulõhnaline" Behringer UCA-222 helikaart.

Sai siis järgmise "arenguetapina" Creative E-MU 0202 ligi võetud.

Erinevused siis (esmasel tutvumisel, sama kaabeldusega) sellised:

                   

Kui nii vaadata, siis oleks ju võinud UCA vahele jätta, kuid tagantjärgi tarkus on ikka see kõige suurem tarkus...


RE: Helikaardid mõõtmisteks - moi - 26-10-2016

Kui draiveritega probleemi pole (uuemale kui Win 7 neid pole olemas ja ei tule kuna Creative sisuliselt sulges EMU arenduse ja toe) siis on see hea kaart hea hinnaga.


RE: Helikaardid mõõtmisteks - madis64 - 26-10-2016

(26-10-2016, 10:14 AM)moi Kirjutas: Kui draiveritega probleemi pole (uuemale kui Win 7 neid pole olemas ja ei tule kuna Creative sisuliselt sulges EMU arenduse ja toe) siis on see hea kaart hea hinnaga.

Win 10-ga sain kaardi beeta-draiveritega tööle.

Üldiselt tundub, et loopback-is annavad ASIO draiverid juuksekarva võrra paremaid numbreid kui muud kombinatsioonid.

Võrreldes 0404-ga meeldib, et nupud onesipaneelil ja mitte peal.


RE: Helikaardid mõõtmisteks - madis64 - 16-02-2017

Hitachi HMA-d remontides hakkas mind tõsiselt vaevama küsimus, et mis on see signaal, mis "kellad" helikaardi (ilma signaalita) sisendisse ühendades valveseisundisse tõstab (samas kui klappidest midagi kuulda ei ole):

   

Ega midagi, E-MU 0202 võimendi sisendisse ja pikoskoop paralleelselt peale:

   

"Müsteerium" lahendatud - mu kõrvakuulmine seal 50 kHz kandis ja ülespoole (eriti 138kHz peal) natuke nadiks jäänud ;-)

Võrdluseks siis Behringer UCA-222 müraspekter:

   

Süda rahul - võimendi ei genereeri, vaid lihtsalt võimendab ...


RE: Helikaardid mõõtmisteks - moi - 20-02-2017

Miski jama on sellel 0202-l, toide äkki solgib?
Kui kivide toidet mõõta, siis mis seal toimub?


RE: Helikaardid mõõtmisteks - madis64 - 20-02-2017

0202-l (erinevalt 0404-st) ei ole välist toidet - toite saab ta arvutist USB-d pidi.

Skeemi mul ei ole (kui kellelgi leidub, olen tänulik), kuid väidetavalt pidavat sees veel impulsstoiteplokk olema.

Kuna ma suutsin ühel 0202-l usina mõõtmise käigus ühe kanali sisse kärsatada, siis selle peal saab hiljem (preagu on paar teist asja töölaual) toiteid uurima ja katsetama hakata.


RE: Helikaardid mõõtmisteks - moi - 20-02-2017

Skeemi vast vaja ei olegi, väljundi opakad leiab ikka ülesse ja andmelehe järgi ka nende toite otsad.


RE: Helikaardid mõõtmisteks - madis64 - 20-02-2017

Muidugi leiab, skeemiga oleks ainult lihtsam ... ;-)


RE: Helikaardid mõõtmisteks - moi - 20-02-2017

Hakkasin mõtlema, et äki siiski ei ole toide, kuidagi imelik sagedussõltuvus toite jaoks, eriti kui võtta kõrvale UCA pilt kus 44 kHz paariskordsete koha peal on augud. Mitu dB võim seda signaali on võimendanud, kas otse helikaardi väljundis on sama pilt?


RE: Helikaardid mõõtmisteks - madis64 - 20-02-2017

Signaal on võetud võimendi sisendpesalt (s.t. helikaardist väljuva kaabli otsalt, mis on võimendi sisendiga ühendatud).

Võib olla peaks uurima helikaarti ilma võimendita - kas sellisel juhul peaks mini (10k?) takisti ka koormuseks korraldama?