Töölaud
#11
ELFAs on praegu häid lõiketange kah odava hinnaga, aga ära siiski looda alla 300,- midagi saada. Tavahind on reeglina 600,- kuni 1000,- aga see eest peavad isegi profikasutuses aastaid vastu. Minul on tangid reeglina mitte kulunud vaid mõne algaja poolt ära lõhutud. Ühtesid 900,- maksnud Eremeid sai kasutatud projektis, mille käigus lõikasin ca 10 000 komponendijalga. Ja see oli lihtsalt üks episood tangide elus, nii et tee ise järeldused Smile

Lõiketange on vaja ainult ühte suurust. ca 15..25mm lõikeosa. H[/align]ead tangid lõikavad paberit ja terad lähevad täpselt kokku.
Vasta
#12
Kood:
Minumeelest suhteliselt kehv laud üldse, vähe ruumi ja pisike, alt ka kitsas. Lisaks on mõeldud süvend kineskoopmonitorile (süvendi nurgad on kasutamata pind).
Endal on laud-riiul tehtud mööbliplaadist ja keermelattides. täpselt nii lai, sügav, kõrge ja arvu riiulitega, kui vaja. (Vajalik arv plaate, neljast nurgast keermeslatid läbi, üks polt peale, teine alla, ja reguleerisin vajaliku tasapinna kõrguse seibid ka vahele) Piiriks ainult kujutlusvõime.
Aga see kõik ainult minu mõte ja arvamus.

Kui tegemist hakkab olema "lugematu" arv pistikupesi, siis ma välistaks nende minemise läbi lülitite.
Isegi kui lüliti pesale asub selle kohal, siis on võimalus, et see jääb kahe silma vahele.
Tõsise lüliti huvi korral sooovitan indikaator lambikesega lülitit (põleb-pingestatud, ei põle - pingevaba)

MIks mitte ka üleüldine killswitch, millega saad kiiremas korras kogu laual voolu välja lülitada.

Unustada ei tasuks ka väga korralikku valgustit. Üldine toa valgusti ning lisaks üks või enam kohtvalgusti. Korralik liigendiga laualamp, kinnituks laua külge. Parim, kui oleks külmvalgusallikaga. Endal on hõõglambiga, ning ei ole eriti mugav tööd teha, kui pea ligidal on tõsine kuumaallikas.

Toiteka madalpingele võid peita kuhugi laua alla, eest ära. Vea kaablitega banana ühendused lauale, kuhu on mugav midagi ühendada.

Kui mõte tegeleda võimenditega. Siis oleks kasulik omada ka nö monitor (või pigem testkõlareid). Ehk siis odavad (või vanad) kõlarid, millesse julged lasta sisse veel harakapesana lebava võimendi signaali. Kindlasti ka odav signaaliallikas. Lihtsalt esimesteks katsetusteks.

Lisaks krokodilli-luubi kombole ka väikesed kruustangid. Olen ise pidanud viimase mõni päev nende krokodillidega tööd tegema - no ei ole mugavad. Kruustangid hoiavad mida tahes tunduvalt kindlamini kinni.

Ning läpaka viiks ma sealt eemale. Ehituspoodides on suur valik spooniga saepuruplaate, erinevates mõõtudes. Tee lisa pikendus oma lauale, lisaks müüakse samas poes ka veel lauajalgu. Paar vinklit, liimi, kruve ja lauale on laiendus valmis, kuhu saad läpaka toetada (ma ei tea konkreetse toa muud funktsiooni ja sisustust muidugi). Nii väikese laua puhul jääks minule läptop (või monitor-klaviatuur) kindlasti ette.
Vasta
#13
Ilus lugeda et ma oma peaga olen ka mitmete ideede peale tulnud, mida siin soovitatakse.
Hetkel on "elektrikilp" valmis (osaliselt) - on automaat mis kogu süsteemi pimedaks aitab tõmmata, lekkevoolukaitse ja peotäis pistikupesasid, osadel neist tulukesega lüliti ka küljes.
Valgustuseks ostsin liigenditega suure laualambi - esialgu ühe kuna rohkem kohapeal ei olnud. Sellel on korpus niipalju suur et kuum tunda ei anna.
Madalpingetoitekat hakkan täna ehitama. Eks paistab mis ja kuidas.
Võimenditega kavatsen tulevikus tegeleda küll. Testkõlariteks on täitsa olemas mingid vanad lairibad - ilmselt pärit vene x raadio vm tagant - sellised s30 mõõtu karbikesed. Signaaliallika mingit sorti generaatori näol loodan ise valmis teha. Kuigi loen suure huviga ka PICutamise teemasid foorumitest. Kuna endal on arvutimaailmast programmeerimise tausta siis usun et sellesse teemasse sisseelamine ei tule väga suure šokina.
Luubiga kolmas käsi on olemas. Eile käisin Tartu ELFAs ja oomikas ka aga kruustange polnud kusagil koha peal.
Ja läpakas-eemale probleemi avastasin juba paar päeva tagasi. Õnneks endal leidub vanadest varudest nii mööblikilpi kui muud huvitavat. Seega oli plaan lauale üks tiib juurde ehitada arvutilauaks - just nagu j2nx soovitab.
Eile tõin Welleri jootejaama ka kodu - kui nüüd oma fotoka korda saan (millest oli ELFA foorumis juttu) siis võin ka mõne pildi üles riputada :P
Vasta
#14
Kruustange otsi vast ehituspoodidest nagu bauhof v krauta vms.

Ootan pilti huviga, suht mugav laud võib tulla.
Vasta
#15
kruustangid võib ju miskid vanad vene omad ka võtta kui pole just roostes.
Vasta
#16
Ei märganud, kas seda juba soovitati aga luubiga valgusti on samuti kasulik. Mitte ainult vanade silmade jaoks...
Kui sellist hankida, siis kindlasti elektroonse ballastiga. Seda vilkumist stardil, mis drosseliga lambile omane, ei suuda taluda.
Vasta
#17
Vilkumine stardil on üks asi aga palju hullem on drosseliga lambi töötamisel "strobo" effekt, 100Hz sagedusega väreleb kogu aeg.
Vasta
#18
Lisaks kruvi ka suitsuandur lakke!
Ioonandurit ei soovita, ikka optilist.
Ioonandur võib hakata tööle laki jm aurudele. Annab liiga palju valehäireid, mille tulemusena on see lõpuks lauasahtlis.

Lisaks tuleb ka valida mugav tool, millel istudes ei hakkaks istmealune higistama, ning milles oleks piisavalt mugav istuda.
Vasta
#19
Äkki annab nende teemade lugemine siin ka ideesid?

http://www.chipmaker.ru/index.php?showforum=9

Seal pildid ja puha.


Mõnel on töökoht või korter nagu seapesa või isegi hullem, aga noh..
Näiteks: http://www.chipmaker.ru/index.php?showtopic=5765
Vasta
#20
kuldraami ja töölaua kohale,
http://www.rmcybernetics.com/images/main...ts_law.jpg
http://personal.ee.surrey.ac.uk/Personal...r_code.gif

Vastavalt huvile ka ports muid meeldetuletavaid kooditabeleid/säädusi/valemeid nähtavale kohale.
Kindlasti käejala juurde ka temaatilised raamatud.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne