Mosfeti tüürimine, mis ma valesti teen ?
#2
Vastudiood on MOSFETil puudu. See, mis on tingmärgil, on parasiitdiood ja on mõttetute parameetritega. Ja kui sa paned suurema gate takisti, siis on lülituskiirus madalam ja vastupinge tekib väiksem, seepärast töötabki. Aga suurem gate takistus soojendab jälle transsi. Ühesõnaga: pane MOSFETile korralik vastudiood (Schottky oleks ideaalne) ja jäta gate kusagile 10-30 oomi kanti.


(13-07-2010, 07:07 PM)spirit Kirjutas: Tervist,

Tekkis probleem mosfeti tüürimisega ja ei saa aru, mida valesti teen.

Tegin mootori (max vool 25A) kiiruse regulaatori LM224N baasil ja tahtsin kasutada mosfeti tüürimiseks driverit MC34151P (nagu ma aru saan on kasulik kasutada driverit, et tõsta mosfeti ümberlülitamise kiirust, mis vähendab temalt eralduvat soojust, eriti kui pwm'i sagedus läheb kõrgeks). Paraku aga kõrbeb driver kohe, kui proovin asja koormusega. Ilma koormuseta või kui ühendan mosfeti gate läbi 100 oomise takisti opampi väljundiga asi toimib. Tahakski aru saada, mis ma siis valesti teen ja miks see driver kõrbeb, speci järgi peaks ta ju kannatama 1.5A voolu, 15oomine takisti driveri väljundi ja gate vahel võiks aga piirata seda alla 1A, max 14V toite korral.
Mosfetiks on IRL2203N & opampi toidan läbi 9V stabilisaatori. Gate juures on dioodiks 1N5819 & mootoriga paralleelselt MBR2545CP ja toites 1N4002.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Mosfeti tüürimine, mis ma valesti teen ? - Autor: spirit - 13-07-2010, 07:07 PM
RE: Mosfeti tüürimine, mis ma valesti teen ? - Autor: KaruTEC - 14-07-2010, 12:56 AM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne