Cambridge Audio Azur 540R V2 helitugevus toimib imelikult
#3
(05-03-2010, 11:54 PM)felch Kirjutas: Ega seal plaadil ole mõnda EEPROMi ? Siis ehk selle sisu vale. Sarnast viga olen näinud mitmes omaaegses CRT-monitoris: pilt kadus ja viga oli just EEPROMi sisus. Andis taastada. Viimati nägin analoogset effekti Midtronic'u autoaku testeris. Printeri valimisel jooksis masin sisuliselt kokku. Antud juhul aitas doonortestri mälu kopeerimine.
Moodsal kiirel ajal ei viitsita vist mällu kirjutatavat kontrollida ja kirjutatakse "pimesi". Mõni ime siis, et vigu tekib.
EEPROM (AT24C01) on, serialit pidi on ta ühendatud samale busile kui mikrokontroller ja DSP. Seega ilma loogikaanalüsaatori ja kivide serial busi aadressi teadmata ma tegelikult teada ei saa, kumb neist loeb. Aga ma arvan ikkagi, et sealt loeb pigem DSP, sest sellel prosel on endal 64k eepromi sees. Ja DSP-l jälle vist ei ole (ei viitsi praegu selle spekki otsima hakata uuesti). Koodivea kahjuks räägib ka asjaolu, et uuest peast tal seda viga polnud, ning ka minu valduses olles alguses töötas, siis hakkas vahelduva eduga töötama ja nüüd keerab juba iga välja-sisselülitustsükkel asja 95% tõenäosusega segi.
Panin talle prooviks toitele 5.1V zeneri ka paraleelselt, et oletatavaid toitepeake kinni püüda, äi midagi.
Kahtlesin veel vahepeal, et ehk ei saa see digipote ennast üles booditud enne kui talle hakatakse volume datat sisse lugema, aga see teooria ka ei päde, sest mikroprose tegeleb nii volume ekraani peal näitamise kui digipotesse kirjutamisega. Ja asi on segi ka ekraani peal, niiet süüdi on ikka see prose ise.

Edit: et lõplikult kindel olla, et see jama ei tule mingi relee vabastamisel indutseeruvast impulsist elimineerisin kõik releede lülitumised. Tulemus ikka sama. Käisin ka ossiga kõik prose jalad üle, seal ei toimu midagi kahtlast (elektrilises mõttes, midagi TTL-ist erinevat) välja-sisselülitusel. Uskumatu lugu.

Edit 2: tegelikult on DSP-l oma suur paralleelselt loetav mäluklots. Mis pani mind mõtlema, et ehk kasutatakse seda pisikest serial epromi hoopis konfiguratsiooni hoidmiseks ja muuhulgas ka volume. Ning kuna seda volumet sinna kõige sagedamini kirjutatakse, siis ehk see pesa lihtsalt on väsinud? Spec ütleb küll 1 miljonit kirjutustsüklit, aga mine tea. Mis te arvate?
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: Cambridge Audio Azur 540R V2 helitugevus toimib imelikult - Autor: redart - 07-03-2010, 01:42 AM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne