Algaja vajab abi jootmisel.
#6
Tere ja suured tänud informatiivsete vastuste eest!

Jaam on tellitud yeint.ee internetipoest.
http://yeint.ee/tooriistad-2/jootmine/jo...ng-station

Mõtlesin alguses küll osta welleri jaama kasutatult saksa ebayst, aga kuna sealt tulevad asjad tavaliselt 3 nädalat, siis läksin lihtsama vastupanu teed kahjuks.
Olin kindel, et kvaliteedis on küll mingi märgatav vahe, aga sellist jama küll ei oodanud.

Kuna tina unustasin internetipoest tellida, siis ostsin selle eraldi k-rautast.
https://www.k-rauta.ee/ehituspood/jootet...C3%B810-mm

Tseki peal on kirjas et kampoliga, aga kuskohast seda välja lugeda, et kas ta on pliiga ?

Tegin vahepeal ka mõned uued katsetused:

Keerasin temperatuuri 450 celsiuse peale, ootasin umbes 4-5 minutit, siis proovisin tina sulatada rulli otsast ja sulas täitsa normaalselt.
Siis proovisin neid käkerdisi eemaldada. Tina läheb kondensaatori jala juures pool vedelaks, aga kui pumba otsa sinna juurde panen, siis tulemus on ikka nagu mingi kokku muljutud plastiliin seal jala ümber. Proovisin järgmisena tinasukaga: Võib kolvi sinna tinasuka vastu hoidma jäädagi, mittemingisugust sulamist, nagu prooviks kivi sulatada sinna külge. Lõpuks sain tulise kolvi otsaga lihtsalt need suuremad tükid küljest ära lükata, aga see ei tundu olevat ikka õige asi.

Võibolla peaks ostma mingi laiema kolviotsa ja mingi teise pliiga tina ?
http://yeint.ee/tooriistad-2/jootmine/jo...iiga-tinad

Jootmisel tegin nõnda, et hoidsin kolvi otsa külge kondensaatori jala üleval pool ja tinaga sorkisin altpoolt jala vastu, aga mitte midagi ei toimu.
Kas see jalg ei peaks tuliseks minema?

Siis sulatsin tinarulli otsast ühe väikse tüki ja nagu lükkasin selle jala külge. Teiste soperdistega võrreldes tundus see enam vähem normaalne, aga õige väljanägemisega see siiski polnud, sest oli nagu paistes.

Niipalju kui ma uurinud olen, siis õige tehnika on vist selline, et kolviga ajad jala tuliseks ülaltpoolt ja altpoolt lükkad natuke tina. Võtab aega umbes paar sekundit.
(Kondensaatori tinutamisel). Mul läheb kolb tuliseks, niisama rulli otsast sulatab, aga ülalpool kirjeldatu lihtsalt ei toimi, tina läheb lihtsalt enne kõveraks.
Olen seal jala vastus proovinud igasugu kolvi asendeid, aga ei midagi. Ta nagu ei aja seda jalga piisavalt tuliseks või on see tina liiga suur.

Kui sellest asjast asja ei saa, siis tuleb ikka midagi kvaliteetsemat vaadata.

Nüüd tuli pikk ja segane "kirjand."
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: margussugram - 28-06-2016, 12:57 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: W@ldur - 29-06-2016, 01:13 AM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: madis - 29-06-2016, 10:12 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: A.R. - 30-06-2016, 01:25 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: W@ldur - 30-06-2016, 01:35 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: margussugram - 30-06-2016, 05:07 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: W@ldur - 30-06-2016, 06:38 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: martinr112 - 02-07-2016, 10:19 PM
RE: Algaja vajab abi jootmisel. - Autor: margussugram - 08-08-2016, 01:09 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne