"audiotorn" => kanalitevaheline ülekostvus
#9
Seadmete vahelises kaablis on samuti ülekostvus.

Näiteks lõppvõimendi väljundahelates, seal kus suured voolud, on see samuti kergesti tekkiv.
Tüüpiline montaaž seeriatoodangus on ühine massi ühendus L/R väljunditele.

Seda viga olen ravinud massi ühenduse katkestamisega, väljundi poolsest otsast !!! ja vedanud toite massi punktist kaabli (mõnikord mahub plaadi alt vedada) mõlemale väljundi pesale eraldi.
Plaadi alt vedades muidugi tuleb jälgida kuhu see kaabel paigutada sest vale paigutusega võib sellelt võnkumine levida plaadi all radade kaudu sisendiga seotud ahelatesse.

Massi jaotus kogu plaadil on veel eraldi keeruline teema.

Raske juhus on kui üldse signaaliahelad, kogu teekonna, on teineteise kõrval, rajad ja komponendid, eriti suure kattuva pinnaga, näiteks kondekad.
Mõnikord on ruumi need teineteisest eemale painutada, võib ka proovida midagi varjeks vahele panna.
Paremates montaažides on need kaugel või on varjestuse rajad kanalite radade vahel.

Veel võib häda teha Op. võimendi, mis mõlema kanali signaali võimendab, eriti kui kohalike kondekaid toiteklemmide juures pole (need mõnikord õnnestub lisada) ja ega seegi 100% ei päästa, seesmiselt on kanalitel ikkagi jagatud ahelaid.
Kohalik kondekas peaks olema lüüt + väikse mahtuvusega mitte-lüüt, lisatakse tegelt neid mitu rööbiti, erineva mahtuvusega, sedasi on madala impedantsi spekter laiem, pole tegelt nii väga helitehnika teema...
Võib kasutada odavaid keraamilisei kondekaid, siin nende kohutav temperatuurisõltuvus ei mängi suurt rolli, rohkem on häda nendega vibreerivas keskonnas, näiteks aktiivkõlaris, signaaliahelates nendel kindlasti kohta pole.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: "audiotorn" => kanalitevaheline ülekostvus - Autor: Stern - 17-11-2017, 03:24 PM

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne